Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv rubriky: 'Nezařazené'

Změna vzhledu blogu, konkrétně barev

Středa 30. Leden 2008

Poslední dobou jsem přemýšlel, že jsem použil na svůj blog wordpress téma, které jsem já nijak barevně neupravoval a přišlo mi postupem času fádní, nudné a chladné. Jelikož jsem se nechtěl prokousávat novými tématy a pak je testovat a znovu zavádět, tak jsem se rozhodl, že mi vlastně toto téma celkově vyhovuje, pouze by chtělo barevně doladit a chtělo by to nějaký obrázek. Konkrétně jsem měl na mysli udělat toto téma v nějakých hřejivých barvách, tyto různé odstíny žluté jsou docela vhodné, možná se později rozhodnu pro změnu, ale myslím, že to takhle nějakou dobu nechám. Hlavně mi také šlo o ten obrázek pod názvem webu, ten minulý byl barevně situován tak, aby se do něj dalo něco napsat, ale to jsem nevyužil, protože jsem opravdu nevěděl co tam napsat, tak jsem se rozhodl, že toto místo využiji pro vložení obrázku, který by dokázal navodit poklidnou atmosféru. Rozhodl jsem se pro les nebo krajinu, nakonec jsem si vybral vhodný les a udělal výřez v potřebném rozměru, aby to vypadalo jakýsi náhled a vstup do tohoto lesa. Mimo jiné jsem zvýraznil nadpisy v obou rámech umístěných po stranách vzhledu. Myslím si, že to není špatná proměna. Pokud jsem někomu při testech nového vzhledu blogu nějak omezil nebo znemožnil čtení, tak se velice omlouvám a snad již v nejbližší době moc úprav dělat nebudu. Pokud byste měli nějaké dotazy, připomínky, či rady, použijte komentáře, nebo e-mail, budu se snažit vyhovět.

Rubrika: Nezařazené | Bez komentářů »

Vulgární komentáře k mému webu a na mě

Sobota 12. Leden 2008

Prosil bych, aby nějaké vulgární komentáře na mě či k mému webu si návštěvníci tohoto webu nechali od cesty, nemusíte sem chodit, když se vám blog nelíbí. Nebo poslední dobou jsem někdo pouze vloží nějaký testovací text, aby vyzkoušel, jestli mi komentáře fungují, to zde také nemusím mít. Vulgární komentáře si vkládejte tam, kde vám to povolí. Pokud se dále budou opakovat takovéto nesmyslné anebo sprosté vulgární komentáře, tak komentáře zakážu úplně a to bych nechtěl, protože bych tím zabránil psát komentáře lidem, kteří se smysluplně chtějí vyjádřit, nebo se chtějí na něco zeptat. Pokud máte nějaký problém, napiště třeba e-mail, a pokud mi tam chcete jen nadávat, tak asi patříte do určitého ústavu. Hádám, že sprosté komentáře jsou jen výplody puberťáckých nevyvinutých, až přímo zakrnělých mozků, kteří si chtějí zvyšovat ego tím, že budou někoho urážet a to zde nestrpím, nechte si tyto nadávky prosím pro své kamarády a pro jiné weby, kde vám to opravdu povolí. Tento příspěvek nebyl určen těm, kteří se zde již na něco smysluplného dotazovali a rozumně zde přispěli, děkuji.

Rubrika: Nezařazené | 1 komentář »

Malý a skladný stativ Technika

Pondělí 7. Leden 2008

Nedávno jsem slyšel o malém stativu, který se cenou vejde do 100 Kč. Konkrétně jde o model Velbon Teeny Pod. Ale byl jsem i ze svého okolí informován, že podobný stativ mají i v obchodním domě Tesco, kde ho prodávají i se sadou, jak oni říkají pro začátečníky, ale myslím si, že by tato sada nebo pouze ten stativ byl vhodný i pro pokročilejší fotografy, kteří zatím nechtějí moc investovat do stativu.

Tato sada je do 8.1.2008 prodávána za cenu 99 Kč, normálně ovšem stojí 199 Kč. Tato sada se jmenuje Technika Digital Camera Starter Kit. Je zde obsaženo pouzdro na fotoaparát, které není tak velké a vejde se do něj pohodlně fotoaparát s rozměry 9,5 cm x 6,5 cm x 3,5 cm (šířka x výška x tloušťka), je tam ještě oddělená kapsa, ale s fotoaparátem s těmito rozměry se do této kapsy moc navíc nevejde, k pouzdru je ale možné připojit přiložený popruh přes rameno. Dále balení obsahuje čisticí utěrku, kterou můžete použít mimo jiné na čištění brýlí, dále jsou tu doslova čisticí tyčinky do uší a nakonec je tu jemný kartáček, se kterým můžete i nějaká smítka sfouknout, protože má malý vzduchový váček.

Teď přejděme k samému stativu, kvůli kterému jsem tuto sadu koupil, nic velkého jsem si od něj nesliboval, ale potěšil mě. Ve složeném stavu (všechny tři nožky jsou u sebe) měří asi 12 cm bez šroubu pro připevnění k fotoaparátu a má klipsnu za opasek, v takovém použitelném rozloženém stavu zvedne váš fotoaparát do výše asi 11 cm. Nožky jsou ve stylu “husího krku” a docela pevně drží svůj tvar. Fotoaparát s přibližnou váhou 150 gramů udrží s přehledem, ale je tu trochu problém s umístěním otvoru pro šroub na vašem fotoaparátu, protože jestli máte tento otvor hodně na kraji, musíte si velice pohrát s ohnutím nožek, protože by vám fotoaparát mohl přepadávat, můj fotoaparát má sice tento otvor spíše ke kraji, ale je z převážné části blíže ke středu.

Dále si také musíte pohrát s každou nožkou zvlášť, aby nebyl váš obrázek nakřivo, pokud to nebude záměr, ale mohu říci, že nožky si opravdu velice pevně drží svoji pozici. Nakonec mi nedalo a stativ, který jsem si předem připravil, jsem připevnil k naší digitální kameře, abych vyzkoušel pevnost, naše kamera má otvor pro stativ prakticky uprostřed, takže jsem přestával mít větší obavy a i přesto, že naše kamera váží s baterií něco kolem 900 gramů, tak se stativ ani nepohnul a mohl jsem bez problémů přiblížit na nejvyšší 20 násobný optické a vyzkoušel jsem i 990 násobné digitální přiblížení a obraz se netřásl a byl poznatelný (990 násobné přiblížení je ale velice obrazově nekvalitní, a tudíž nevyužitelné a nechápu význam, je to asi jen marketingový tah).

Takže mohu říci, že tento stativ udrží i fotoaparáty a i kamery až do 1 kilogramu váhy, ale za předpokladu, že ten přístroj bude mít stativový závit nejlépe ve středu, aby se na každou stranu rozložila stejná váha, jinak hrozí přepadnutí, nebo nestabilnost.

Nějaké ty odkazy:

iTesco.cz

CZC.cz

další podobné stativy: Vanguard stativ VS-41, HAMA 4024 34529 MINI STATIV

Rubrika: Nezařazené | Bez komentářů »

Web o algoritmech

Pondělí 6. Srpen 2007

Chci zde uvést odkaz na další web mého bratra, tento web se věnuje algoritmy.

Odkaz: Algoritmy

Rubrika: Nezařazené | 2 komentáře/ů »

Změny vzhledu webu

Středa 25. Červenec 2007

Prosím, abyste omluvili můj web, protože se poslední dobou snažím vybrat lepší vzhled pro Antiwarez a je možné, že chvílemi web nepůjde nebo se bude měnit. Děkuji za pochopení.

Rubrika: Nezařazené | Bez komentářů »

Oslava návštěvnosti webu

Úterý 24. Červenec 2007

Ano, dlouho jsem čekal na okamžik, kdy se na počítadle objeví nějaká větší suma určující počet návštěvníků a můžu oznámit, že dnes tato hodnota překročila hranici 300, není to nějaká závratná suma, ale mě to velice těší a jsem moc rád za tuto návštěvnost. Některé weby tuto návštěvnost zvádají za hodinu či dokonce minutu, mě se to povedlo za měsíc a půl, jsem skromný, je to skvělý výsledek, přesto by mohl být lepší. Ale chci všem návštěvníkům mého webu moc poděkovat za přízeň a já se také budu moc snažit o hodně nových informací a článků. Moc děkuji.

Rubrika: Nezařazené | Bez komentářů »

Stránka ve vývinu a odkaz na web

Sobota 9. Červen 2007

Chtěl bych poukázat, že zatím toho na stránce o Antiwarezu moc nemám, protože začínám, a zatím velice hodně promýšlím obsah, ale alespoň se to snažím prokládat nějakými články, novinkami a zkušenostmi z jiných oborů, aby web jen tak nestál. Pokud jste již navštívili tento web, snažte se ho trochu prosadit svým známým, aby si také početli.

Jinak, pokud se chcete dovědět nějaké jiné zkušenosti a názory, můžete navštívit blog mého bratra, který má již svůj web déle a píše možná trochu něco jiného.

Ondrův svět

Rubrika: Nezařazené | Bez komentářů »

Nové téma

Pátek 8. Červen 2007

Rozhodl jsem se, že na svou stránku budu uvádět i nějaké zajímavosti týkající se mobilních telefonů (novinky, zkušenosti).

Rubrika: Nezařazené | Bez komentářů »

Začátek tohoto blogu

Čtvrtek 7. Červen 2007

Zdravím všechny, kteří se přišli podívat na tuto stránku a chtěl bych vás s ní seznámit. Hlavní téma této stránky bude Warez, ale ne tak, že ho budu podporovat, ale spíše kritizovat a snažit se ukázat, že mít legální programy, hry atd. není špatné. Je ohromná spousta programů zdarma, které dokáží zastat funkce programů placených (pokud si placené nechcete kupovat), stačí je najít. O hrách to zase asi moc neplatí, ale koupit si hru to přece není žádná ostuda, naopak podpoříte tím výrobce her.

Rubrika: Nezařazené | Bez komentářů »