Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv rubriky: 'Programy'

Program TrayEverything aneb schovej to do SysTray

Pátek 30. Listopad 2007

Dnes jsem narazil na zajímavý program. Tento program se nazývá TrayEverything. A k čemu že vlastně slouží? Tento program umí totiž jakékoli okno, které se dá normálně minimalizovat na panel Start, minimalizovat do panelu SysTray (tam, kde bývají hodiny, pokud je panel Start umístěn na původním místě, je tento panel vpravo).

Stačí si vybrat běžící aplikaci či okno, najít si ji v programu TrayEverything, dát pravé tlačítko a vybrat Minimize to tray. Ovšem, jak jsem již zjistil, tak tento program neumí skrývat pouze okna, která vidíte na panelu Start, ale dokáže skrýt i okna, která se nedají kliknutím myši minimalizovat (dají se skrýt najednou se všemi ostatními okny klávesovou zkratkou - stisknutí klávesy s okénkem pro vyvolání nabídky Start spolu s písmenem D - WIN+D), těmito okny mohou být třeba různá nastavení ve Windows, například nastavení zobrazení či vlastnosti systému (okna běžící přes rundll32.exe).

Mezi další nastavení patří například nastavení časového úseku, po kterém se mají neaktivní okna sama minimalizovat do SysTray, dále zaheslování oken či aplikací minimalizovaných do SysTray a také se dá vybrat klávesová zkratka či klávesa pro minimalizaci (musíte si vybrat ze 4 zkratek: F7, klávesa WIN+Q, WIN+S, či CTRL+Q). Nevím, zda někomu může tento program pomoci, ale myslím si, že by u někoho mohl najít využití, třeba když má dotyčný otevřeno hodně aplikací najednou, tak aby si udělal trochu místa.

Odkazy ke stažení:

Stahuj.cz

Oficiální web: winapizone.net

Rubrika: Programy | Bez komentářů »

Stahování z Youtube.com - webová stránka i aplikace

Pondělí 19. Listopad 2007

Prohlížení videí z webu youtube.com, který se vlastně ničemu jinému nevěnuje, je v dnešní době velice oblíbené, ale přímo na tomto webu není bohužel položka, s jejíž pomocí by se dalo nějaké dobré video stáhnout. Tento článek by měl popsat, jakým způsobem se tato videa dají stáhnout.

Našel jsem dva docela dobré programy. Jeden je jednodušší, jmenuje se Save2pc, nemusí se instalovat, stačí zadat umístění, kam chcete video uložit, vložíte odkaz na video z Youtube, vyberete formát videa, na výběr je AVI, MPEG, FLV a WMW, dá se zde nastavit i proxy server a nakonec stačí dát jen start a video se začne stahovat. Dalším programem je program Ashampoo ClipFinder, který je o poznání složitější, obsahuje možnost stahovat i z jiných serverů, například VideU.de, veoh.com, livevideo.com, blip.tv, video.yahoo.com, MySpace.com a další, avšak tento program dokáže stahovat pouze do formátu FLV, který mi byl do jisté doby trochu neznámý a pro mě je i trochu nepraktický, já jednoduše vyžaduji známé formáty AVI či MPEG, se kterými nemám problém a můžu je klidně i upravovat.

Stahování přes oba programy se mi nezdálo nijak pomalé, používám připojení Klfree. Myslím si, že s běžným připojením (modemové vytáčené připojení se už asi moc nepoužívá) by to nemělo trvat tak dlouho. Nakonec bych se chtěl zmínit o webu (vixy.net), přes který se dají tato videa také stahovat, ale ten se mi zdá nepraktický v tom, že ne vždy je volný server a poslední dobou se mi z něj nepodařilo moc videí stáhnout.

Program Save2pc se dá stáhnout zde: stahuj.cz, oficiální web zde: save2pc.com

Program Ashampoo ClipFinder se dá stáhnout zde: stahuj.cz, oficiální web zde: ashampoo.com

Avšak mám tu malou připomínku k druhému programu, protože tento program se standardně chová jako shareware, ale po bezplatné registraci na webu Ashampoo.com se již bude program chovat jako freeware.

Nakonec je tu ten web pro stahování: vixy.net

Rubrika: Programy | 8 komentáře/ů »

8start Laucher - jednoduché spouštění aplikací

Úterý 23. Říjen 2007

Program 8start umí rychle spouštět aplikace, ale i zrychlí přístup k vašim často navštěvovaným složkám, například s fotkami, hudbou, dokáže vám také ukázat, z kolika procent máte zaplněný jaký disk, nebo může sloužit jako rychlý spouštět internetových stránek. Aplikace jsou rozděleny do různých katergorií, standadně je tam kategorie General, kde je vidět využití vašeho disku C:, pokud zvolíte Menu a pak Settings, tak zde můžete jednotky přidat. Natavení kategorií a skupin se provádí v Menu -> Organize Button, do standardní kategorie General můžete přidat další skupiny, nebo tuto kategorii přejmenovat, či zrušit.

Abyste mohli přidávat odkazy k aplikacím, musíte mít v kategorii nějakou skupinu a pak si vybíráte z Plochy, Nabídky Start, Oblíbených či Tento počítač aplikaci, složku či odkaz. U odkazů si můžete nastavit název odkazu, parametr k aplikaci atd. Program 8start Launcher umožňuje i volbu skinů, standardně je tam skin, který se docela hodí i k Windowsu Vista, tento skin obsahuje i různé další variace a ještě jsou v programu obsaženy dva další skiny a další jsou stažitelné z internetu.

Odkaz ke stažení: Stahuj.cz

Oficiální web: 8start.com

Rubrika: Programy | Bez komentářů »

Sweet Home 3D - domeček jako ze škatulky

Úterý 23. Říjen 2007

Dnes jsem čirou náhodou našel takový hezký prográmek, se kterým si můžete navrhnout půdorys a složení bytu či domu. Tento program se jmenuje Sweet Home 3D. Program je zdarma. Do programu vkládáte objekty pomocí 2D zobrazení, ale můžete mít najednou spuštěno i 3D zobrazení a 3D buď pohled zeshora na celý byt, anebo přímo z pohledu osoby, která v bytě jakoby stojí.

V tomto programu si můžete navrhnout umístění zdí bytu, jejich délku, šířku a dokonce barvu, takže nebudete mít pouze bílé zdi. Z nábytku a zařízení toho sice v programu standardně moc není, ale na běžný byt to dostačuje a jsou i stránky s jinými modely, ale je také problém, že i některé lepší modely se musí zaplatit.

Tento program mě velice potěšil a jako první jsem se pokoušel sestavit náš byt, sice mi úplně pro vše nábytek v programu nestačil, ale přibližný půdorys bytu se mi povedl a řekl bych, že by se tento program docela dobře dal využít, kromě tedy pracovních možností, pro nějaký předběžný vzhled vašeho bytu například při stěhování. Nemuseli byste tedy “čachrovat” s nábytkem, či dělat nějaké nákresy, ale pečlivě byste si sestavili přesné půdorysy a změřili rozměrově váš nábytek, se kterým chcete hýbat a zadali byste to do programu.

Zde pár odkazů:
Odkaz na Stahuj.cz

Oficiální web: sweethome3d.sourceforge.net (v odkaze Downloads naleznete odkazy ke stažení programu - pro Windows, Mac i Linux; v položce 3D Downloads naleznete pár objektů ke stažení, ale úplně dole máte odkazy na ostatní stránky s 3D objekty i placenými. Program by měl spolupracovat s modely formátu OBJ, LWS či 3DS.)

Rubrika: Programy | 2 komentáře/ů »

AIMP 2: kvalitní a hezký audio přehrávač

Pondělí 15. Říjen 2007

Program AIMP 2 tu není moc dlouho, tak se ještě nestačil moc rozšířit. Je to přehrávač ve stylu i v ovládání podobný přehrávači WinAmp a podobným. Mezi formáty, které tento přehrávač podporuje patří: AIF (Apple audio), AIFF (Apple audio), MP1, MP2, MP3, OGG, UMX (Unreal music), WAV, WMA, FLAC (bezeztrátový formát), MID, AAC, M3U (playlist WinAmp), PLS (playlist WinAmp), PLC (playlist AIMP2), poradí si i s příponou CUE a podporuje mnoho dalších formátů, samozřejmě si poradí i s Audio CD. Pro upravení zvuku program obsahuje také equalizér, pro grafické efekty je tu i funkce vizualizace, která je pustitelná na celou obrazovku, avšak s nejvyšším rozlišením pouze 640 x 480 bodů. Dále program obsahuje mnoho dalších nastavení, například klávesových zkratek, nebo nastavení vzledu programu. Myslím si, že AIMP je vlastně taková jednodušší verze programu WinAmp a jeho práci dokáže dostatečně zastat.

Zde nějaké ty odkazy:

Odkaz ke stažení ze Stahuj.cz

Odkaz na oficiální web: Aimp.ru (dříve pouze rusky, teď již i anglicky)

Rubrika: Programy | 18 komentáře/ů »

Další weby s aplikacemi vhodnými pro váš Flashdisk

Čtvrtek 27. Září 2007

portable.own.cz (česky)

portable.paxik.net (česky)

portablefreeware.com (anglicky)

Rubrika: Programy | Bez komentářů »

WIP Miranda - Miranda se speciálním balíčkem

Sobota 22. Září 2007

Po nějaké době používání Mirandy a následně Instant Messengeru QIP (moje připomínky v tomto článku) jsem se opět rozhodl pro nějakou změnu a rozhodl jsem se opět pro Mirandu, ale nechtěl jsem nějakou standardní verzi, ale již nějakou upravenou, která by standardně již obsahovala nějaký lepší vzhled, pluginy a byla již stabilnější než standardní Miranda, po vyzkoušení pár verzí mi do oka padla WIP Miranda.

Ze standardních vylepšení této Mirandy bych jmenoval plugin Počasí (který se samozřejmě stará o příjem aktuálních údajů o teplotě, tlaku, vlhkosti, viditelnosti, či informacích o dešti). Když si chcete v pluginu Počasí nastavit město, které není standardně nastaveno v Mirandě, tak stačí ve vyhledávači kontaktů vybrat vyhledávání ve Weather a do přezdívky zadáte jméno města, ale abyste našli Prahu, musíte zadat Prague, ostatní města se mohou zadávat v českém znění bez háčků a čárek (pokud nějaké obsahují), ale nenajdete zde všechna města, z těch známějších budu jmenovat kromě Prahy Kladno, Ostrava, Brno, Písek, Tábor nebo Ostrava. Dále WIP Miranda obsahuje plugin Janus, který obsahuje některé ze známých deskových her, například Šachy, Reversi, Rohy, či nějaké variace na hru Dáma, tyto hry si bohužel budete moci zahrát pouze s tím, kdo stejný plugin vlastní též.

Z dalších pluginů bych mohl jmenovat plugin Alarms (to jsou jakési připomínky, nastavitelný den, čas, text, zvuk, oznámení narozenin ostatních uživatelů ICQ), dále plugin na úpravu vašich údajů na severu ICQ (mám ponětí, že některá verze Mirandy toto neumožňovala) a nakonec se zmíním o antispamovém pluginu, který by měl zabránit vstupu robotům. Samozřejmě, že si můžete z oficiálního webu či fan stránek stáhnout hodně jiných pluginů a poupravit si Mirandu po svém.

Mirandu s WIP balíčkem jsem začal používat i kvůli jejímu docela pěknému vzhledu již ve standardu. Okno Mirandy je nahoře zakulacené, záhlaví okna je v tmavě modré stínované barvě, stejně stínované jsou i menší záhlaví, která popisují názvy skupin vašich kontaktů, jednodušeji řečeno, že tento vzhled (mimochodem se jmenuje Luna) “opisuje” vzhled Windows XP. WIP Miranda jako každý jiný Instant Messenger umožňuje měnit stavy vaší Mirandy, dále má rozšířené stavy, ke každému stavu si můžete něco připsat a také umožňuje nastavit automatické odpovědi.

Odkaz ke stažení WIP Mirandy: Stahuj.cz

Oficiální stránka Mirandy: Miranda-im.org

Další stránky: Miranda.cz, Miranda.czweb.org, Miranda.kvalitne.cz, Miranda-easy.net (všechny tyto stránky jsou česky)

Rubrika: Programy | Bez komentářů »

Unreal Commander - ještě lepší než muCommander

Pátek 21. Září 2007

Ve svém starším článku jsem psal o souborovém manažeru muCommander (článek), psal jsem, že je to program velice dobře použitelný jako náhrada za placený Total Commander (Windows Commander), ovšem to jsem ještě nevěděl o souborovém manažeru Unreal Commander, který se mi zdá ještě o něco lepší než program muCommander.

Unreal Commander se mi hlavně zdá lepší v práci se servery FTP, jelikož jsem u muCommanderu měl trochu problém s připojením se na svůj web, ale s programem Unreal Commander mě již žádné větší problémy nepotkaly, nastavení FTP u tohoto programu je totiž velice podobné nastavení u programu Total Commander a Total Commander nemá problém s ničím.

Unreal Commander umí také komprimovat soubory a složky do formátů ZIP, TAR, LHA, JAR a CAB a to bez pomoci nějakého externího archivačního programu, umí archivovat i do formátů RAR či ACE, ale na tyto formáty je již potřeba nějaký externí archivační program, ale to jste myslím určitě správně vytušili z předchozí informace. Dále umí hromadně přejmenovávat soubory a dokáže filtrovat soubory buď podle koncovky, nebo podle části názvu souboru. Jinak klávesové zkratky standardních operací se soubory a složkami jsou shodné s muCommanderem či Total Commanderem.

Souborový manažer Unreal Commander je opět zdarma, ale pokud by vás zarazil nápis Unregistered, tak vězte, že stačí vybrat záložku “Nápověda”, zde vybrat “Správce licence”, pak vybrat položku “Aktualizuj licenční klíč” pak “Automatické”, potom stačí vybrat licence pro osobní použití a pokud jste připojeni k internetu, meli byste mít Free licenci “doma”.

Zde je odkaz na stažení: Stahuj.cz (je zde i odkaz ke stažení češtiny do programu)

Zde je odkaz na oficiální stránku: X-diesel.com

Rubrika: Programy | 9 komentáře/ů »

Aplikace určené pro USB flashdisk

Středa 19. Září 2007

Rád bych se zmínil o webu, na kterém najdete docela dost programů či aplikací, které mají nízkou velikost a nemusí se instalovat, tudíž jsou vhodné pro zkopírování na váš flashdisk. Mimo jiné zde naleznete textové editory, různé jednoduché hry jako jsou “windowsovské miny”, poker, či sudoku, grafický editor GIMP, dále FTP klienty, mimo jiné také instant messengery jako je Miranda, také zde můžete nalézt programy na přehrávání či úpravu videa a audia, e-mailové klienty a nakonec se zmíním o příkazovém řádku a dokonce operačního systému Mac určeného pro flashdisk (je zde odkaz na anglický návod, jak systém zprovoznit). Všechny tyto vyjmenované programy, aplikace jsou velice dobře optimalizované pro flashdisk, nepotřebují se instalovat, pouze se zkopírují, většina aplikací má přídomek Portable (přenosný).

Odkaz na tento anglicky psaný web: Portableapps

Stejné nebo i jiné aplikace se dají nalézt i na českých webech určených pro stahování aplikací, třeba na Stahuj.cz, Slunecnice.cz či Studna.cz, stačí zadat do vyhledávače slovo “Portable”.

Rubrika: Programy | Bez komentářů »

LookAss Tachometer aneb kolik ujedete s myší

Středa 19. Září 2007

Program LookAss Tachometer nemá podle mě nějaké převeliké důležité využití, je určen pouze pro zábavu, nebo pro vaši zajímavost. Účel tohoto programu je měřit vzdálenost, kterou najezdíte s kurzorem myši po obrazovce, stačí zadat přibližnou šířku obrazovky monitoru a můžete začít měřit. Program je od slovenského autora Lukáše (LookAsse) Tomášika.

Odkaz ke stažení ze Stahuj.cz zde

Oficiální web: LookAss web

Rubrika: Programy | Bez komentářů »