Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv rubriky: 'Zajímavosti z internetu'

DVD z novin a časopisů - menší aktualizace

Úterý 3. Březen 2009

Tímto článkem chci navázat na předešlý článek, jelikož u tohoto starého článku se objevilo hodně komentářů s novými odkazy, tak jsem se rozhodl, že napíši nový článek, vlastně jen s novými odkazy. Další připomínka je k odkazu na “googlovský kalendář”, který se v roce 2009 již nějak neaktualizuje.

Za všechny následující odkazy chci poděkovat přispěvovatelům z předchozího článku, jsou to: Miroslav Peteřík, Renata, Žaneta, alča, Ladislav, Thupo, Bára, Alena, Jirka, Slavoj. Napsal jsem jejich přezdívky či jména, pod kterými mi zde odkazy uvedli, doufám, že je nijak neurazím. Takže zde nějaké odkazy, kde jsou napsány data vydání DVD:

DVD v novinách a časopisech
DVD v novinách a časopisech.eu
DVDpřílohy.cz

Zde jsou odkazy, kde se dají některá DVD případně dokoupit:

Levné knihy
www.web-nyrany.cz (prodej, půjčovna i přehled)
DVD edice magazín
DVD video shop
KupMobilem.cz (zde něco pro časté uživatele mobilních telefonů)
Popron.cz
Aukro

Rubrika: Zajímavosti z internetu | 4 komentáře/ů »

Pohřeb Vašeho mobilního telefonu - docela slušná pitomost

Pátek 25. Leden 2008

Dnes jsem se na internetu dozvěděl, že britská firma Mobile Fun Ltd., chce potěšit mobilní maniaky a milovníky a umožňuje těmto lidem, aby jejich dosloužilé mobilní telefony mohli být pohřbeni. Pohřeb se bude konat v Rusku v oblasti KMA (Kurská magnetická anomálie), kde se u zemského povrchu vyskytuje velké množství železa, a tudíž tam nefungují kompasy. Přímo o pohřeb se bude starat tamější ruská firma. Pohřeb vás bude stát něco kolem 20 liber (asi 698,2 Kč při kurzu: 1 britská libra = 34,91 Kč).

Můj osobní názor je ten, že je to naprostá zbytečnost nechat někde pohřbívat neživé věci, vždyť nikdy nežily a nemají žádnou duši, podle mého je to jen nějaký divný výmysl, který nemá opravdu žádný význam. Lidé asi mají spoustu volného času a už nevědí, co by vymysleli, tak vymýšlejí takovéto s prominutím blbosti. Ani bych nechtěl potkat lidi, kteří by se takto svého telefonu “zbavili”, jsou přece jiné možnosti likvidace telefonu, například bezplatná ekologická likvidace, nebo poukázka T-Mobile za starý telefon do konce ledna. Zdá se mi, že je svět plný zbytečných možností a lidé by se mohli zaměřovat na opravdové problémy. (Můj osobní názor)

Rubrika: Zajímavosti z internetu | 4 komentáře/ů »

Jak jsem dostal Powerball

Úterý 25. Prosinec 2007

Powerball jsem dostal právě k těmto Vánocům a byl jsem z něj velice potěšen a překvapen, protože jsem si ani ve snu nemyslel, že bych ho mohl dostat. Powerball jsem chtěl již dříve, chtěl jsem si ho koupit, ale pak jsem na něj zapomněl.

Co to vlastně Powerball je? Základem je taková koule, která při používání rotuje podle jedné osy, a jeden konec té osy je zachycen v takovém ocelovém prstenci a celkově jsou oba konce osy zachyceny v plastovém vodicím poružku, podle kterého Powerball také rotuje, takže rotuje kolem dvou os a celé je to v kulatém plastovém obalu, ale není to dokonalá koule, protože z jedné strany je otvor pro roztočení provázkem (nebo jen palcem pro “zkušené”) a z druhé strany je ploška, místo které se dá vložit měřič otáček, pokud ho tam nemáte. Kolem “rovníku” Powerballu je docela široká gumová páska, aby vám Powerball neudělal v domácnosti nějakou neplechu, kdyby se vám vysmekl.

Jak vlastně pracuje? Pokud roztočíte tu kouli vevnitř pomocí provázku, tak poté krouživými pohyby ruky, roztáčíte Powerball i podle druhé osy a zjistíte podle narůstajícího odporu, zda se vám podařilo Powerball správně roztočit, nebo naopak podle klesajícího odporu, že se nepodařilo. Pokud s touto věcí začínáte, tak je dobré pomocí provázku použít docela rychlý švih, protože potom nemusíte mít ani moc zkušeností a Powerball roztočený udržíte. Z malého roztočení, třeba palcem, musíte mít práci s touto věcí docela zvládnutou, mě osobně se ještě včera z celkového počtu 15 pokusů povedlo Powerball roztočit druhou rukou bez provázku tak, abych ho již rozkroužil pohyby, asi dvakrát a zjistil jsem, že nevím, co je špatného na roztáčení provázkem, když to jde tak lehce.

Když jsem Powerball ještě neměl, tak jsem vůbec netušil, že může vytvořit při vyšších otáčkách takový odpor a že dokonce, když si s ním déle hrajete, tak se můžete cítit jako po posilování, přičemž to bude asi hlavní účel. Powerball je takový docela malý, skladný a praktický jako přenosná “posilovna”. Sice existují různé turnaje, kde se lidé trumfují, kdo Powerball, za jak dlouho roztočil na jak velkou rychlost, ale mě bude sloužit jako posilovací pomůcka, nebo jako relaxační, obzvláště když sedím často u počítače, tak mi tato věc, dokáže protáhnout prsty a zápěstí. Mimo jiné je také v návodu a na oficiálních stránkách napsáno, co přesně může Powerball vyléčit.

Powerballu existují také různé druhy. Nejjednodušším je ten, co mám já, jmenuje se Powerball 250 Hz, 250 Hz asi proto, že by neměl být vystaven vyšším otáčkám než 250 ot./s, nebo 15000 ot./min, jeho cena se pohybuje kolem 500 Kč (spíše pod 500 Kč), dalším je Powerball Screamer, který je totožný s předchozím, pouze vydává navíc zvuk sirény, cena je také podobná, dalším Powerballem je Powerball Neon, který je už dražší (kolem 700 Kč), ale navíc se z vyššími otáčkami rozsvěcuje. Dále je tu Powerball 250 Hz Pro, který obsahuje navíc od původní verze počítač otáček (kolem 800 Kč) a dále jsou to takové kombinace: Powerball Screamer Pro (kolem 900 Kč), Powerball Neon Pro (kolem 1000 Kč). Pak je tu taková luxusní verze Powerball Techno, které se na rotoru objevuje červenomodrým běžícím textem počet otáček (kolem 1100 Kč) a asi nejlepší verzí je Powerball 350 Hz Metal, který je celkově vyroben z kovu, má počítač otáček a jeho maximální stanovené otáčky jsou na hranici 350 ot./s nebo 20000 ot./min.

K Powerballům si můžete dokoupit šňůrku na zápěstí (která je totožná s tou mobilní), pytlík na přenášení, nebo kožený obal (kolem 200 Kč) a nakonec pro verze bez počítadla otáček si toto počítadlo můžete dokoupit za cenu podobnou ceně základní verze. Samozřejmě se dají dokoupit náhradní gumové pásky, dále také přívěsek Powerball, gumovou imitaci nebo třeba trička s motivem Powerball. Navíc je tu i možnost libovolného potisku gumových pásek, záslepky pro počítadlo, pytlíku pro přenášení, ale toto je spíše vhodné pro firmy, protože je objednání omezené minimálním počtem kusů (myslím, že je to něco kolem 20 až 30 kusů minimálně). Powerball je velice zajímavá hračka, či posilovací koule a pokud ji nechcete na posilování, můžete s ní “machrovat” před kamarády, hrát turnaje, dělat rekordy anebo jen tak relaxovat.

Oficiální web: Ball.cz

Nebo: Powerball.cz

Rubrika: Zajímavosti z internetu | 8 komentáře/ů »

Tip na vánoční dárky

Sobota 10. Listopad 2007

Můj bratr nedávno rozjel web, na kterém si můžete vybrat a následně i koupit tričko, hrnek a podobné zboží, avšak velkou předností tohoto webu je, že jsou tyto produkty s velice kvalitním a originálním potiskem. Standardně jsou uvedeny produkty, které sám majitel vytvořil, avšak je tam i možnost vlastního výběru a úpravy vzhledu zboží. Myslím si, že je to velice dobrá možnost, jak potěšit své blízké o Vánocích, ale můžete si samozřejmě vybrat produkty sami. Web se nachází zde.

Rubrika: Zajímavosti z internetu | Bez komentářů »

DVD z novin a časopisů

Pondělí 8. Říjen 2007

Poslední dobou sleduji, že se s filmy na DVD přímo roztrhl pytel, myslím ale ty filmy, které bývají přílohou různých deníků a magazínů a stojí kolem 40 až 90 Kč. Myslím si, že jsou tyto filmy často velice výhodně prodávané a nevyplácí se podle mě si tyto filmy půjčovat, následně nagrabovat do PC a pak vypálit. Chtěl bych zde uvést nějaké ty odkazy na stránky, na kterých je uvedeno předem, kdy bude jaký film v jakých novinách nebo časopisech. Sice bych mohl bych na svém webu také psát nějaké ty seznamy filmů dopředu, ale musel bych to opsat z jiných webů, protože nemám žádné jiné zdroje, ale toto by byla prakticky krádež a navíc bych se nemusel zajímat ničím jiným.

Z hodně odkazů považuji tyto dva za nejlepší:
Google.com (jedná se o velice přehledný “Googlovský” kalendář s denním náhledem na časopisy a noviny s DVD, přičemž o nějakých filmech se dovíte třeba až 2 měsíce dopředu)

Lopuch.cz (toto je seznam s filmy, u kterých je uvedeno datum vydání a zdroj, dole je i diskuzní fórum)

Tento článek jsem již aktualizoval, nový článek je zde.

Rubrika: Zajímavosti z internetu | 28 komentáře/ů »