Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv rubriky: 'Hry'

Mad Race

Sobota 14. Únor 2009

V novém díle Computeru jsem na DVD narazil na docela zajímavě a dobře zpracovanou freeware hru Mad Race. Tato hra, jak trochu vyplývá z názvu, je o závodění, konkrétně o závodění aut. Vypadá to zcela nevinně až na to, že tato auta mohou obsahovat různé zbraně. Vepředu mohou mít kulomet nebo raketomet, vzadu mohou vypouštět olejové skvrny, miny apod. Je to tedy podobná hra, jako je třeba starší hra Interstate, či novější Crashday, avšak tato hra je zdarma ke stažení a je docela hardwarově nenáročná.

Pohled na závodění je z výšky a za autem, podobný jako u závodní hry Ignition. Hra je spíše o závodění, protože pro odemknutí nových tratí potřebujete být v šampionátu vždy první, zbraně jsou tu však proto, aby vám soupeři, nebo abyste vy jim, hodně znepříjemnili cestu k vytouženému vítězství. Je zde celkově 8 různých tratí a 8 různých aut, auta a tratě se ale postupnou cestou v turnaji musí odemknout a auta pak dále ještě zakoupit.

Zbraně máte u nového auta ty základní a “nejslabší”. Máte základní kulomet, který pojme maximálně 100 střel a soudek s olejem, který pojme asi 30 dávek skvrn. Nové zbraně se musí zakoupit, jako třeba další dovybavení. Z dalšího dovybavení můžete zakoupit zvětšené sloty pro munici, novou převodovku pro větší akceleraci a maximální rychlost, armor, antiradar, který odvrací řízené rakety soupeřů apod. Něco tyto věci stojí, proto v závodě dostáváte různé bonusy, třeba za vyhrání jednoho kola závodu, za zničení soupeře, na trati jsou také peněžní bonusy a největší částka bývá za vyhrání celého závodu.

Tak jako můžete na trati sbírat peněžní bonusy i doplnění zbraní se provádí na trati, takže nemusíte munici nakupovat, jen musíte narazit na ten správný bonus a nenajet například na minu soupeře. Z dalších bonusů na trati je zde štít, který vás ochraňuje před nepřátelskými zbraněmi, olejovými skvrnami, minami a podobně, působí však jen pár vteřin. Dále je tu bonus, který vám opraví auto, nebo bonus, který spustí ve vašem autu nitro, vaše auto pojede pár vteřin o hodně rychleji, délka tohoto bonusu závisí na vašem vylepšení před závodem.

Auta se v této hře ovládají docela jednoduše, nemusíte pomalu používat brzdu, stačí často jen ubrat plyn, avšak v takovém třetím a čtvrtém kole se objeví takový menší problém v objíždění zbylých olejových skvrn, hořlavých olejových skrvn nebo nastražených min, které vás dokáží docela dost zdržet.

Hra je na svoji jednoduchost docela zábavná a hratelná. Avšak jediné takové minus by mohlo pro někoho být, že pokud zničíte soupeře, tak sice dostanete peněžní bonus, soupeř se zastaví, ale po chvíli má zase stoprocentní auto a jede dál, to samé se může stát i vám, ale na konci ve výčtu bonusů vám ještě nějaké ty peníze odečtou. Zajímavější by mohlo být, kdyby prostě zničené auto dál nepokračovalo, ale na druhou stranu, pokud soupeř dál pokračuje, je to také zajímavé, jede stále stejný počet soupeřů, z nichž vás může každý stejně ohrozit.

Hra je k dispozici, jak jsem již zmínil, na DVD přiloženém u časopisu Computer.
Nebo se dá stáhnout zde: Bonusweb.cz

Zde pár obrázků ze hry:

Madrace

Madrace

Madrace

Madrace

Madrace

Madrace

Rubrika: Hry | Bez komentářů »

ToCA Race Driver 2 - potěšila mě jako Need For Speed: Porsche Unleashed

Úterý 9. Září 2008

Nedávno jsem si všiml, že se dá koupit ToCA Race Driver 2 jako Nová eXtra Klasika (NXK) od CDProjekt.cz asi za 199 Kč, ovšem osobně jsem si všiml i některých obchodů, kde tato hra byla i za cenu 99 Kč. Chvilku jsem sice váhal, ale nakonec jsem si ji zamluvil a zakoupil.

Pravda je, že tato hra již není novinka, už ji nahradila ToCA Race Driver 3 a ještě poté Race Driver Grid, ale to jsem osobně věděl. Také jsem již tuto hru hrál, když byla čistou novinkou, ale jen u známého a popravdě řečeno, nějak mě v té době nezaujala, a tak jsem na ni nějak zapomněl. Avšak těď se vynořila šance ji mít za stovku.

Po nainstalování a nastavení jsem se pustil do kariéry, všude přítomná čeština v menu, nastavení, výběrech závodů a i ve videích jako titulky (dabing je původní) mě docela potěšila a zpříjemnila mi užívání této hry. Sice by mi původní angličtina nevadila, protože jsem již prošel dost a dost závodních her a jiných v jazyce původním, tudíž mi rutinní nastavení nedělá problém a i rozhovory ve hře bych možná zvládnul, ale asi bych nepochytil vše, protože přeci jen nemám angličtinu vrytou jako rodilý mluvčí, nebo někdo, kdo byl v anglickém prostředí třeba 5 let. Prostě a jednoduše jsem osobně rád, že jsem za takovou cenu koupil českou verzi.

Rozhovory ve videích jsou docela dobře zpracovány a to jak graficky, tak příběhově, také dokáží zpestřit tuto hru. Vy jako závodník v těchto rozhovorech vidíte vše z prvního pohledu, takže sebe nevidíte, máte zde ještě svého “trenéra” a po nějaké době se objeví i žena, která se stává vaší manažerkou a zajišťuje vám závody, tudíž i peníze, někdy domlouvá i závody, se kterými trenér nesouhlasí nebo se mu nezdají, ale je to kvůli penězům. Jde například o závody na oválech - něco jako Nascar nebo rally či rallycross atd. Když jsem tuto hru hrál úplně poprvé, tak mě například přítomnost rally ve hře těšila, ale nyní se přikláním k názorům, že je to tam trochu navíc. Sice to ozvláštňuje kariéru a ukazuje to, že ne vždy jezdíte kvalitní silniční závody, že sem tam musíte jezdit i to, co nechcete, ale nehodnotím to kladně. Nezdá se mi to ani nějak extra kvalitně zpracované, obzvláště to mohu říci o rallycrossu.

Prostě preferuji silniční závody a obzláště ty, co se jezdí s vozy, které jsou, nebo byly běžně k dostání normálním lidem, i když jsou zde vyjímky. Například se mi tolik nelíbí závody DTM, na druhou stranu se mi třeba docela líbí závody formulí, tedy ne těch F1, ale takových menších, nazvaných Formula Ford. Osobně také preferuji tratě, kde je více přírody než mantinelů, jsem zvyklý z NFS 5, že jsem se mohl kochat krajinou a mohl jsem si někdy dovolit “výlet” po trávě a ne náraz do mantinelu, nebo zastavení v kačírku. Prostě nemám rád stereotyp, ale zase nechci, aby mě ta změna stála konec závodu.

Po fyzikální stránce je dobré, že se auta chovají více realisticky, prakticky před každou zatáčkou je potřeba brzdit, silná auta s náhonem na zadní kola mají tendenci se přetáčet a když jsou ještě k tomu těžká, těžko se tento smyk vyrovnává, například Jaguar E-Type. Každé auto se chová jinak, každé je tudíž originál. Co si tak pamatuji NFS 7 nebo 8, tam se všechna auta chovala prakticky stejně.

Při startech se u většiny aut musí kontrolovat plyn, nesmí být při startu v červeném pásmu, jinak se kola budou stále protáčet a protivníci vám ujedou, musí se držet tak v polovičních otáčkách a při záběru teprve přidávat. Z fyzikálního hlediska se mi líbí také poškození vozů, které se také blíží realitě. Lehké otírání o mantinel či protivníka znamená lehce promáčklé plechy či škrábance, při těžších nárazech padají nárazníky, blatníky, praskají skla a objevují se i lehčí problémy pod karoserií - poškození motoru, brzd, převodovky atd. Při opravdu těžkých nárazech jak do zdi, tak do protivníků vám může upadnout, nejčastěji přední, kolo nebo se vám nějaká součást poškodí natolik, že už neuslyšíte motor a hra vám nabídne návrat do menu či restart závodu. Podlé mého je poškození a chování vozů velice dobře zvládnuté.

Ve hře se objevují různé vozy a tratě. Ze známých vozů to může být Ford GT, Ford Mustang 1968, Ford Mustang Cobra R, Aston Martin DB7 Vantage, Aston Martin DB5, Aston Martin DB9, Jaguar XKR, Jaguar E-Type Series II (1968), AC Cobra, Subaru Impreza WRX, Mitsubishi Lancer Evo VII, Mitsubishi 3000 GT, Nissan Skyline GT-R, speciály DTM od Mercedesu, Audi a Opelu a mnoho dalších.

Mě se osobně nejvíce líbí šampionát Vintage Classic, kde jezdí Jaguar E-Type, Aston DB5 a Ford Mustang 1968 a z tohoto šampionátu a vůbec z celé hry se mi nejvíce líbí trať Loch Rannoch, která má docela pěknou okolní scenérii a objevuje se v ní mnoho různých úseků a zatáček. Dále se mi líbí šampionát Convertible Tour, kde můžete jet Astonem DB7, Jaguarem XKR či AC Cobrou, zde je také trať Loch Rannoch, ale objevují se zde i tratě městské, které jsou prakticky po celé délce obehnané zdmi a mantinely, proto mohou být ze začátku trochu těžké, ale mě prostě nějak uchvátily. Další podobné městské tratě jsou i v šampionátu ‘68 Mustang Challenge (Ford Mustang 1968), Mustang Challenge 2000 (Ford Mustang Cobra R), nebo i ve Vintage Classic a dalších.

Postupem času zjistíte, že se zde tu a tam některé auto, ale spíše trať objeví vícekrát, takže je celkový seznam šampionátů trochu zkreslující o celkovém obsahu různých vozů a tratí. Třeba takový Ford Mustang 1968 je ve dvou šampionátech, Subaru Impreza WRX také, Aston Martin DB9 také. Taková trať Loch Rannoch je určitě ve čtyřech šampionátech, na více si nevzpomenu, dále Brand Hatch Indy se objevuje alespoň ve čtyřech šampionátech, nebo A1 Ring Short alespoň ve třech atd.

Tato hra má velice dobré zpracování příběhu ve videích, má vcelku dost různých šampionátů s různými tratěmi, dost odlišných aut, které můžete na těchto tratích protáhnout. Podle mého je kvalitně zpracovaný fyzický model vozu, jak poškození tak chování za různých podmínek. Hra má ale také nějaké nevýhody, některé šampionáty mi přijdou nudné a ne moc dobře zpracované (již zmiňované rally, rallycross, oválové závody jsou jen nudné - třeba taková hra Nascar Racing 4 mě docela bavila).

Vadí mi také omezení hry, nemůžete zde ve volné jízdě jakékoli auto projet na jakékoli trati, jste bohužel omezeni těmi šampionáty, takže nemohu vyjet Jaguarem E-Type na ovál a nemohu s Formulí Ford na trať Loch Rannoch, docela by mě tato možnost potěšila. Ale přesto mohu říci, že mě tato hra zaujala více než jiné podobné hry, dalo by se říci, že mě baví jako hra Need For Speed: Porsche Unleashed, ale ne úplně, protože NFS 5 je pro mě stále jednička. Přesto ale fanouškům závodění tuto hru doporučuji.

Odkaz na hru na: CDProjekt.cz

Mnohé informace a downloady: Blackhole Motorsports

Rubrika: Hry | 1 komentář »

CrissCross - počítačová slovní hra

Sobota 3. Listopad 2007

Počítačová hra CrissCross je elektronická verze známé stolní hry Scrabble či Kris Kros. Jde zde o postupné vkládání písmen a skládání z nich slova a musíte postupně navazovat na již složená slova. V této hře si samozřejmě můžete poupravit slovník všech slov, můžete hrát proti počítači i proti člověku, najednou mohou hrát 2 nebo 4 hráči. Dá se také nastavit, kolik nejméně písmem mají mít slova, jak má vypadat hrací deska či melodie ve hře. Ve hře také můžete použít nápovědu, když vás nenapadne žádné slovo. Hra mě velice překvapila jednoduchostí a intuitivním ovládání. Jelikož ale moc tyto hry nehraji, tak nemůžu přesně porovnat kvalitu zpracování podle originální předlohy, ale myslím si, že toto je velice kvalitní verze. Mimochodem hra je sanozřejmě česky a zdarma.

Odkazy ke stažení:

Stahuj.cz

Oficiální web - iwannaplay.com

Rubrika: Hry | Bez komentářů »

SuDoku

Sobota 3. Listopad 2007

Tento článek bude o poslední dobou hodně rozšířené hře, která se objevuje i v různých soutěžích, časopisech a novinách, konkrétně jde o její elektronickou podobu a jde o matematické Sudoku, tato počítačová hra se jmenuje SuDoku. Sudoku je hra logická, objevují se zde čísla od 1 až do 9. Cílem hry je podle pár zadaných čísel zjistit, jak doplnit hrací pole o 9 x 9 čtvercích tak, aby v každém sloupci, v každém řádku, v každém menším poli o 3 x 3 čtvercích byla všechna čísla od 1 do 9 a někdy se nesmí opakovat ani čísla v úhlopříčkách, ale tato podmínka není vždy, často bývá verze bez této podmínky, ale v této počítačové hře si ovšem můžete vybrat zda chcete, aby se čísla v úhlopříčkách neměla opakovat.

Tato hra je česky, je zde možnost nastavit si obtížnost a podle ní vygenerovat vaši hru. Sudoku vám může program vyřešit celé hned, nebo vám může postupně přidávat některá čísla, ale lepší je když si s tím opravdu pohrajete. Můžete si také nastavit taková pomocná čísla, která jsou vlastně kandidáty na určité pole. V neposlední řadě se dají vaše pole vytisknout či exportovat do Excelu. Hra je zdarma, instaluje se a po instalaci zabírá něco málo více než 1 MB.

Odkazy:

Stahuj.cz

sudoku-by-vv.wz.cz (odkaz na oficiální web SuDoku od Víta Veselého, kde se vždy objeví nejnovější verze)

Rubrika: Hry | Bez komentářů »

Atomic Bomberman - hra, která mě vždy potěší

Pátek 12. Říjen 2007

Teď sice nebudu mluvit o aktuální či graficky vyspělé hře, ale spíše o hardwarově nenáročné a velice zábavné až návykové hře. Hra se jmenuje Atomic Bomberman. Pokud znáte hru Dyna Blaster, tak hra Atomic Bomberman je taková její pokračovatelka “v lepším grafickém vyvedení”, uvedl jsem uvozovky, protože je sice Atomic Bomberman graficky lepší než Dyna Blaster, ale nedá se v dnešní době považovat za grafický skvost, ale mě osobně tak úplně na grafice nezáleží.

Hru Atomic Bomberman jsem kupoval s časopisem Score, bohužel si už nevzpomenu na číslo časopisu, ale věřte, že už je to docela dlouhá doba. Dále asi zklamu ty, co hru nemají a chtěli by si pořídit, protože tato hra se už oficiálně koupit nedá. Takže pokud máte možnost si tuto hru od někoho půjčit, nebo jste měli předplacené Score či jiný časopis, kde tato hra vyšla a vůbec jste tu hru nezkoušeli, tak jste možná o něco přišli, tato hra dokáže velice dobře pobavit na dlouhé chvíle, potěší i možnost hry více hráčů a to jak na jednom PC, tak standardní Multiplayer.

Hra Atomic Bomberman je jedna z mála her, kterou si zahraji, pak ji možná přestanu na chvíli (nebo na delší čas) hrát, ale jakmile se k ní opět vrátím, cítím se, jako bych tuto hru hrál poprvé, prostě mě to chytne. Mezi takovéto skvělé návykové hry se u mě řadí také Mafia, Need For Speed: Porsche Unleashed, Half-Life, možná i další. U ostatních her to u mě bývá tak, že si ji zahraji, ale už mě to poté k ní moc nepoutá. Prostě je tato hra u mě hodně vysoko v žebříčku v nejzábavnějších a nejchytlavějších her, protože se v této hře objevují i velice humorné situace.

Rubrika: Hry | 20 komentáře/ů »

Flatout 2 a malý cheat na kaskadérské kousky (Akrobacie)

Pondělí 8. Říjen 2007

V tomto článku bych rád napsal o jakémsi podvůdku, na kterým jsem přišel ve hře Flatout 2 při běžném hraní a přišel jsem na něj úplně sám. Konkrétně jde o podvod v takových těch disciplínách, kde máte například svého řidiče házet do vzduchu, házet s ním šipky či hrát bowling.

Přišel jsem na to, jak soupeřům znemožnit jejich pokus. Předem bych chtěl upozornit na to, že jsem to zjistil a dokázal pouze v originální české verzi 1.0 této hry a opravdu nevím, zda tento podvod jde i v jiných verzích. Jde o to, že vy jste vždy ten první, co se pokouší o nejlepší výsledek, až teprve po vás jdou ostatní, a tudíž těsně po vašem pokusu nejsou ostatním započítány výsledky a to je ten okamžik pro podvod.

Nejlépe se to dá vysvětlit na disciplíně šipky, zde jde o součet všech pokusů. Podvod se dá udělat tak, že normálně pojedete a budete se snažit trefit nějaké body, nejlépe nějaké vyšší, aby jste měli větší jistotu, že vyhrajete, váš okamžik nastává v případě, kdy jste trefili nějaké bodované místo na terči a naskočil vám již počet za vaši trefu a těsně po zobrazení vašich bodů stačí stisknout klávesu Escape pro přístup do menu a zjistíte, že jsou již jakoby všichni po pokusu a můžete tím pádem dát možnost “Pokračovat v akrobacii” na další pokus. Ovšem hlavní problém ční v tom, že protivníkům nemůžete odepřít jejich poslední pokus (nebo jsem alespoň nepřišel na to jak), takže se jejich poslední pokus musí započítat, takže se tato “vychytávka” nedá využít při disciplínách, kde jde o nejlepší pokus. Toto neznamená, že by to nešlo využít, ale můžete jim odepřít třeba dva pokusy, ale již v posledním to nejde a oni vás klidně mohou porazit, takže se ne vždy můžete vyhnout čisté hře.

Pak je tu trochu menší problém při akrobaciích, ve kterých se vám vaše skóre během pokusu stále mění, toto se stává například u disciplíny High Jump (Skok vysoký), nebo Ski Jump (Skok na lyžích), kdy se vám skóre mění a zastaví se až při dopadu vašeho řidiče. Opět neříkám, že by zde nešel tento podvod využít, ale chce to mít trochu trpělivost, protože těsně po dopadu můžete dát Escape a vybrat “Pokračovat v akrobacii”, ale po vybrání se vrátíte do toho samého pokusu, vy musíte tuto fintu s klávesou Escape prostě trochu déle trefovat, ale i zde se to nakonec povede, musíte to prostě zkoušet a hlídat, ovšem někdy to ale opravdu můžete s tou dobou přehnat a ostatním se již v tabulce jejich skóre započítá a to máte smůlu.

Na tento “fígl” jsem přišel právě při hře Darts, kdy jsem si tuto disciplínu jen tak hrál, ale několikrát jsem jí opakoval a již mě nebavilo čekat na dopad řidiče, tak jsem to chtěl urychlit a těsně po trefení terče jsem dal Escape a poté “Pokračovat v akrobacii” a hle, koukám, že se ostatním nezapočítal výsledek, zatímco já již výsledek mám a pokračuji v dalším pokusu. Dále jsem to snažil uplatnit na další disciplíny.

Teď bych chtěl popsat všechny disciplíny tak nějak v pořadí složitosti uplatnění tohoto podvůdku. Takže na prvním místě bych asi uveřejnil akrobacii Darts (Šipky), kde jak jsem již popisoval, není potřeba na nic čekat, dále bych uvedl akrobacii Bowling (Kuželky), kde stačí počkat na popadání trefených kuželek a jakmile se objeví nápis s tím, kolik kuželek jste porazili, stačí stisknout Escape a pokračovat jako předtím. V další akrobacii Royal Flush (Královská postupka) opět stačí trefit nějakou kartu, počkat na nápis s hodnocením a stisknout tu známou klávesu, poslední z nejlehčích (na podvádění) je Soccer (Fotbal), zde je sice někdy trochu problém, trefit se vůbec do brány, ale zase opět po trefení části brány a následném vypsání hodnocení můžete opět pokračovat, jak již bylo v článku zmíněno. Pak z těch složitějších by mohl být Basketball (Košíková), kde nejde sice o vystihnutí okamžiku, ale je někdy problém se do koše trefit, disciplína Curling (Metaná) může být ještě těžší, protože musíte trochu vystihnout ten správný okamžik, akrobacie Ski Jump (Skok na lyžích) je také trochu těžší s vystihnutím okamžiku a stejně je na tom i Stone-Skipping (Házení “žabek”).

Teď se zmíním o dalo by se říci nejtěžších akrobaciích, nejde ani tak o správné vystihnutí, protože to je podobné jako u předchozích, ale je tu problém v tom, že zde jde o nejlepší výsledek ze všech pokusů, poslední pokus protivníkům odepřít nemůžete, tudíž mají soupeři větší možnost vás i tím jedním jejich pokusem porazit. Zde bych za nejjednodušíí považoval Field Goal (Nevím, jak bych to popsal krátce, jde tu o to projet hřištěm amerického fotbalu mezi velkými plastovými hráči a nakonci vystřelit řidiče do takové té branky pro americký fotbal. Prostě co nejrychleji skórovat), zde jde o nejlepší čas, který obsahuje projetí hřištěm i střelbu skrz branku, ale jak jsem se již zmínil, jde o nejlepší pokus, takže se musíte snažit. Za tuto disciplínu bych umístil High Jump (Skok vysoký), zase jde o nejlepší pokus, pak by se dalo říci, že je ještě na náročnost jednoduchá akrobacie Baseball (Prostě “Bejsbol”) a nakonec bych umístil disciplínu, ve které vám opravdu podvod moc nepomůže a navíc se mi tato disciplína zdá úplně nejsložitější ze hry a tou je Ring of Fire (Ohnivý kruh; Kruh ohně; spíše v množném čísle), v této disciplíně je hlavním úkolem poslat vašeho řidiče skrz několik (hodně) ohnivých kruhů a abyste dopadli nejlépe, musíte proletět kruhy všemi a ještě spadnout do bazénku a opravdu to chce dobré vystřelení postavy a pak dobré akrobatické korigování a musím říci, že u této disciplíny jsem v Kariéře strávil hodně volného času, protože ne vždy jsem proletěl alespoň polovinou kruhů.

Doufám, že tento návod bude alespoň trochu více než nesrozumitelný a doufám, že bude sloužit hlavně jako zpestření hry a ne jako standardní postup hrou (což ale nemůžu nikomu zakázat). Na podvod u normálních závodů jsem bohužel (bohudík) nepřišel, ale se závody jsem neměl problém, ale ani s akrobaciemi jsem neměl problém a zvládal jsem je i bez podvodu, mě totiž spíš nejdou ty s jedním nejlepším pokusem.

Teď mě ale tak napadá, jestli nemám jenom já nějakou divnou verzi hry, ve které se dá podvádět, tuto hru jsem si koupil prakticky hned po začátku prodeje v ČR (dostal jsem ji asi den poté) a mohl bych se vlastně pyšnit tím, že jsem byl jedním z prvních majitelů této úžasné hry, a proto mě napadá, jestli to už náhodou v nějakých novějších verzích není “podchycené” výrobcem. Kdyby měl někdo nějaké nesrovnalosti, třeba by nerozuměl výkladu, nebo by mu to přes všechny pokusy nefungovalo (třeba, že má jinou ochráněnou verzi), tak ať mi klidně napíše, abych mohl mít více zkušeností. Protože jsem opravdu testoval pouze jednu verzi hry na jednom PC (ani žádný patch jsem neinstaloval a asi dlouhodobě instalovat nebudu) a stahovat anglickou verzi hry pro otestování se mi opravdu nechce, jsem velice líný obcházet ty strašné ochrany. Nakonec bych chtěl vzkázat hráčům, že podvádět se nemá.

Rubrika: Hry | Bez komentářů »

Mahjongg Classic

Čtvrtek 27. Září 2007

Už nějaký čas hledám nějakou verzi velice známé čínské Mahjongg. Nedávno jsem narazil na tuto verzi, která je utvořená ve Flashi. Archiv s hrou vlastně obsahuje pouze spouštěcí soubor hry, takže si můžete klidně tuto hru nosit s sebou na svém flashdisku. Pokud neznáte tuto hru, tak lehce napovím, že jde o deskovou hru, kde máte odebírat postupně kameny, které mají na sobě různé ornamenty a jsou ve tvaru obdélníka, přičemž musíte vždy odebrat dva stejné kameny, ale není to tak jednoduché, protože jsou kameny nejen vedle sebe, ale i na sobě, takže ne vždy musíte mít tolik možností k hraní a musíte trochu přemýšlet. Každý kámen můžete označit a poté odebrat pouze za případu, že na něj vidíte má volnou alespoň jednu jeho delší stranu, pokud má volnou pouze krátkou stranu, nelze vybrat. Cílem hry je odebrat všechny kameny. V této hře si můžete vybrat ze čtyř obtížností.

Odkaz ke stažení: Stahuj.cz

Pokud by vám tato verze nevyhovovala, doporučuji shlédnout tento odkaz: home.halden.net

Rubrika: Hry | Bez komentářů »

BMW M3 Challenge - dobrý simulátor zdarma

Pátek 14. Září 2007

Ještě se za dnešek musím zmínit o velice kvalitní hře od docela známého výrobce automobilových simulátorů, ale i her jiných a tím výrobcem je 10tacle Studios, hra se jmenuje BMW M3 Challenge. Od tohoto výrobce bych mohl jmenovat placené tituly jako GTR, GTR 2 a GT Legends, na kterých se ve vývoji podílela také firma SimBin, ovšem na BMW M3 Challenge se podílela firma Blimey! Games, ale i přesto má hra shodný herní engine jako její placené kolegyně, mimo jiné tyto závodní hry jsou velice hodně zaměřené na správné fyzikální chování aut.

Jako u jiných věrohodných závodních simulátorů, tak i u BMW M3 Challenge bych doporučil pořídit si volant, protože s volantem se vám požitek ze hry hodně prohloubí a alespoň vám trochu přiblíží chování normálního vozu, neříkám, že hra není třeba na myši či klávesnici hratelná, ale musíte mít zapnuté “pomocníky” (kontrola trakce, ABS) a navíc to opravdu není ono. V této hře se vyskytuje pouze jediné auto (jaké?) a to je BMW M3. BMW můžete prohánět na trati Nürburgring a to buď Nürburgring GP, nebo Nürburgring Sprint.

Herní módy se zde objevují tyto: Open Practice, Race Weekend, Time Trial, ale pak také Multiplayer a to přes internet, ale i přes LAN. V módu Open Practice si vyberete Nürburgring (GP či Sprint), čas závodění, barvu vašeho vozu (celkem asi 16) a vybrat si můžete i ze dvou typů disků vozu, v módu Race Weekend už budete závodit i s protivníky, největší počet protivníku je 15, dále si můžete nastavit jejich obtížnost, počet kol závodu, také si můžete vybrat, zda před závodem pojedete trénink a kvalifikaci, mód Time Trial slouží k pokořování rekordů tratě.

BMW M3 Challenge je velice povedený realistický závodní simulátor, který má mimo jiné jednu skvělou výhodu, že je zdarma, ale bohužel již nemá takové nízké grafické nároky, jako má předchozí hra SWAT 3, ale o dost větší. Nároky na počítač jsou Pentium 4 1,8 GHz, 512 MB operační paměti, 64 MB grafická karta, alespoň nároky na volné místo na pevném disku jsou podobné - 500 MB.

Odkaz na oficiální web: m3-challenge.com

Odkaz na hru - web 10tacle Studios

Odkaz ke stažení z českého webu Bonusweb.cz

Rubrika: Hry | Bez komentářů »

SWAT 3: Close Quarters Battle Elite Edition aneb členem S.W.A.T. za nízkou cenu

Pátek 14. Září 2007

Počítačová hra SWAT 3: Close Quarters Battle Elite Edition se dá v dnešní době koupit jako eXtra Klasika na jednom CD za 199 Kč. Určitě tuto hru někdo zná, ale já se ji pokusím těm méně informovaným přiblížit.

Tato hra vyšla asi v roce 2000, to už je dost dávno a tak bude vypadat i grafika, grafika zas tak úplně špatná není, je pouze už trochu zastaralá. Na dnešních nejslabších PC, které se dají koupit, tuto hru jistě “rozjedete”, hra potřebuje na kvalitní hraní procesor Pentium 333 Mhz, 64 MB operační paměti, 16 MB grafickou kartu a na pevném disku místo kolem 500 MB, grafickou kartu bych doporučil s podporou Direct3D, ne že by se hra nedala bez takové grafické karty spustit, dá se spustit, ale veškerou práci by měl na starost procesor včetně vykreslování grafiky a hra by nebyla tak hezká.

SWAT 3 je díky CDProjektu titulkově kompletně v češtině, dabing je originální. Hra je už po instalaci updatována na verzi 2.0 a jak je v nadpisu napsáno obsahuje je doplňkové mapy z Elite edice. V této hře se stanete velitelem 4 členého S.W.A.T. týmu, se kterým musíte plnit různé úkoly, přičemž v každém jde o zneškodnění teroristů (jak násilím, tak zatčením) a záchranu rukojmí, ale navíc musíte například zneškodnit nějaké rakety či bomby atd.

Týmu dáváte rozkazy pomocí číslic, ale ne těch numerických, ale těch umístěných nad písmeny. Objevují se zde rozkazy typu “Vyrazit, granát, vyčistit” nebo “Vypáčit zámek”, ale díky těmto klávesám můžete i křičet na teroristy, aby se vzdali. Ve hře jsou mimo jiné dva módy pohybu a celkového chování, Tichý a Dynamický, s každým tímto módem se i trochu pozměňují rozkazy, podrobněji nebudu popisovat.

Za dohrání mise se vám také píše hodnocení, čím větší tím lepší, závisí na míře vámi použitého násilí, na rozkazech týmu, taktice atd. Já jsem se osobně nedostal přes hodnocení 92, sice nevím jistě, jestli jsem náhodou neměl i hodnocení 100, ale to možná tak jednou, prostě hodnocení 92 jsem dostal určitě. V menu Mise si můžete vybrat jakoukoli misi ze hry, můžete si vybrat buď standardní mód, zde jsou všechny mise v původním rozložení, na výběr máte 4 zbraně a musíte být vždy velitelem jednotky. V uživatelském módu si můžete vybrat počet teroristů, rukojmí, v jedné mapě mohou být i dva týmy najednou, můžete být i podřízeným policistou, posloucháte rozkazy a na výběr je o hodně více zbraní, ruční pistole jsou myslím pouze dvě, ale hlavních zbraní je kolem třiceti, ale zase se často jedná o tu samou zbraň, ale má pokaždé jiné doplňky.

Ve hře si dále můžete vybrat mód Kampaň, kde hrajete všechny mise v určitém sledu za sebou a před každou misí se vám ukáže hodně podrobností o misi. Nakonec se zmíním, že hra podporuje i Multiplayer, který v první verzi hry nebyl přítomen.

Rubrika: Hry | 5 komentáře/ů »

Odyssey by car

Neděle 2. Září 2007

V tomto článku se chci zmínit o velice zajímavé, graficky nenáročné a již velice zapomenuté hře. Touto hrou je Odyssey by car. Hra je velice graficky nenáročná, tudíž by mohl někdo namítat, že je i graficky jednoduchá, takže příznivci NFS: Carbon si u této hry asi “neužijí”, ale na druhou stranu pochybuji, že by příznivci NFS: Carbon tuto hru vyhledávali.

V této hře máte vymyšlené auto s pětistupňovou převodovkou a docela silným motorem, se kterým můžete s autem jezdit klidně dvě stě kilometrů za hodinu (ale ne úplně všude, spíše na dlouhých rovinkách), se štestím by se teoreticky dalo s autem jet rychlostí něco kolem dvě stě padesát kilometrů za hodinu, ale to se povede málokdy.

Hra je velice realistická, co se týče ovládání, zde nelze používat pouze plný plyn a při prudší zatáčce pouze plyn ubrat, v této hře se musí používat i brzda, pokud to ovšem není váš záměr nepoužít brzdu a vůz v zápětí ve “stopadesátce” “rozsekat” o nejbližší strom. S autem není problém se dostat do “hodin”, protože s plným plynem na nižší stupně převodovky se auto velice rádo přetáčí.

Pro kvalitní poježdění doporučuji použít herní ovladač s možnou plynulou regulací plynu, brzdy, ale i zatáčení, nejlepšími adepty by mohla být myš, dále volant, možná i joystick či gamepad s páčkami, ale klávesnice bude asi nejhorší adept. Jinak jak jsem psal, že se s autem dá jezdit i kolem 200 km/h, to ale není vůbec nutné k dosažení cíle hry, cílem hry je projet všechny kontrolní body na trati, k dispozici máte malou mapu s jejich pozicemi a máte na to limit 10 minut, tento limit je stanovený tak dobře, že nemusíte s vozem jezdit tak rychle, ale zase se nesmíte hodně loudat, ovšem také se můžete pouze jen tak projíždět po mapě. Motor vozu se mi zdá poměrně pružný, takže v této hře nemusíte za každou cenu “vyhánět” otáčky do červeného pole, můžete si řadit jako v běžném voze, další možností je automatická převodovka (ta mě osobně moc nebaví).

Úplně v úvodu jsem se zmínil, že tato hra je zapomenutá, není to zas taková pravda, kdo hru zná, zná ji, ale nemluví se o ni tolik a hlavně oficiální web již neexistuje a oficiální web bylo jediné místo (alespoň zatím neznám jiné), kde se dala sehnat plná verze hry, protože všechny verze, které se dají na internetu najít jsou bohužel pouhá dema, i já jsem popisoval zážitky z demoverze, protože se mi do rukou vůbec plná verze hry nedostala. Je to veliká škoda, oficiální web fungoval pouze od roku 2001 (vznik hry) do roku 2002, v roce 2003 web ještě existoval, ale z webu zbyla pouhá stránka s nápisem, že web již neexistuje, v dalších letech už web neexistoval vůbec.

Moc mě to mrzí, a proto chci i tímto článkem požádat všechny, kteří tuto hru znají lépe než já, aby se mi ozvali třeba na web a poradili, zda se dá někde sehnat plná verze hry Odyssey by car, nebo alespoň nějaké informace o tom, proč web zaniknul, budu rád za jakékoli ohlasy.

Odkaz na článek a na stažení z bonuswebu: Bonusweb.cz

Odkaz na oficiální web (již neexistuje, to co na odkazu je, není web Odyssey by car): Odyssey by car

Odkazy z webového archivu webu Odyssey-by-car.de: zde nebo zde (web v roce 2001), zde (web v roce 2002), zde (web v roce 2003).

Rubrika: Hry | 13 komentáře/ů »