Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Červen 8th, 2007

Pohotovostní doba Nokia 6030

Pátek 8. Červen 2007

Někdy ke konci prázdnin roku 2006 jsem si pořídil telefon Nokia 6030 za účelem nějakého lehkého malého telefonu, zaujal mě svým vzhledem, vypadal dražší než byl. Nemá sice kvantum funkcí, ale já se vůbec za nějakými extra funkcemi nehoním, pro mě byla důležitější použitelná dobrá klávesnice, jednoduchost, výdrž.

Telefon má již sice barevný displej, ale nic si s telefonem nevyfotíte, nepřehrajete MP3, jen vyzváněcí polyfonní MIDI, ale alespoň si můžete poslechnout rádio s přibalenými sluchátky (ovšem jen mono, i když hraje do obou sluchátek), přibalená sluchátka můžete použít i jako handsfree.

Ze začátku jsem se moc výdrží nezabýval, tušil jsem, že by v pohotovosti mohl vydržet nabitý určitě týden a to mi stačilo, ale postupem času jsem zjistil, že když jsem prakticky vůbec nehrál žádné hry, což je největší “žrout” baterie, a psal jsem spíše SMS a zavolal jsem si tak nejvýše dvakrát po 1 min za týden, telefon vydržel týden a ukazatel stavu baterie byl tak v polovině (řekl jsem si, ono to půjde rychle dolů), ale překvapilo mě, že jsem se dostal až na dobu dvou týdnů a telefon ještě neohlašoval vybitou baterii.

Po těch čtrnácti dnech jsem ho nabil, protože jsem ho následující den potřeboval dobitý, ale překvapila mě ta výdrž, předchozí Siemens MT50 (který stále mám) vydržel, když byl nový, nabitý tak nejvýše týden (ale opravdu nejvýše, co to šlo), normálně tak 5 dní (s hraním her tak 3 dny), postupem času, to ale byly asi jen 4 dny bez hraní her.

Ovšem s telefonem Nokia 6030 může mít někdo jiné zkušenosti, protože ho používá třeba hodně často a nikdy se s jeho pohotovostí nedostal přes týden, ale chtěl jsem jen poukázat, že to jde se dostat na pohotovostní dobu až 2 týdny.

Údaje o telefonu můžete zjistit zde: Odkaz

Píší zde, že by se telefon měl dostat na pohotovostní dobu až 300 hodin, což je 12,5 dne, takže je to teoreticky možné, ale v plném provozu telefonu nedosažitelné.

Rubrika: Mobilní koutek | Bez komentářů »

Souborový manažer muCommander

Pátek 8. Červen 2007

Na internetu jsem hledal nějaký souborový manažer, který by zastal nebo alespoň zčásti mohl nahradit některé placené souborové manažery (např. Total Commander), tak jsem se dohledal k tomuto - muCommander.

Tento program je zdarma a zaujal mě i jeho vzhled, který jsem si prohlížel ještě než jsem si ho stáhl. Při spouštění se vám promítne logo tohoto programu a na začátku si můžete vybrat vzhled tohoto programu, je tam na výběr standardní vzhled vypadající zčásti jako Total Commander, také si můžete vybrat jakýsi retro vzhled, který má modré pozadí a může vám připomenout starý souborový manažer M602, tyto vzhledy si ovšem v nastavení můžete poupravit podle svého, můžete si nastavit barvu pozadí, barvu vybraných položek, barvu písma atd., v další položce menu se dají měnit přednastavené vzhledy lišty.

Když máte spuštěný tento program, tak vidíte 2 panely s obsahy složek, ve kterých se právě nacházíte, pod nimi jsou funkční tlačítka pro zobrazení obsahu souboru, editování textového souboru, pro kopírování mezi panely, pro přesouvání mezi panely, vytvoření nové složky, smazání označených složek a souborů, aktualizaci složky a zavření celého programu a hlavně pro tato tlačítka fungují klávesové zkratky (F2, F3, F4, F5, F6, F7, F8, F9, Alt+F4), které vám ulehčí práci a jsou totožné s Total Commanderem.

Složkami můžete procházet dvojklikem tlačítka myši, nebo vyberete složku (soubor) a stiknete klávesu Enter (je jedno který, jestli ten velký, nebo numerický). Nad panely je okénko a v něm je zobrazena cesta ke složce, ve které se právě nacházíte, do tohoto okénka můžete zadávat název disku, na který chcete přestoupit, nebo postupně napíšete názvy složek, do kterých chcete vstoupit a potvrdíte opět klávesou Enter, je to pouze jiný způsob procházení.

Vedle okénka s adresou (nalevo) je tlačítko, na němž je zobrazeno písmenko disku či mechaniky, kterou právě prohlížíte, kliknutím na tlačítko vyjede nabídka, kde si vyberete pevnou paměť, buď pevné disky nebo mechaniky CD-Rom, DVD-Rom, disketové mechaniky, přídavná paměťová média (flashdisky, paměťové karty, fotoaparáty) a nakonec také síťová připojení.

Siťově se můžete připojit k serverům typu SMB, FTP, HTTP, SFTP, stačí zadat pouze adresu serveru a pokud to bude nutné tak také přihlašovací jméno a heslo, takto se klidně můžete připojit na server vaší stránky (pokud nějakou máte) a upravovat svoje soubory a můžete kopírovat data ze serveru na svá paměťová zařízení.

Program muCommander také dokáže komprimovat soubory do formátu ZIP, TAR, TAR/GZIP, TAR/BZIP2. Umí spouštět programy s příkazy, které se používají v příkazovém řádku. Můžete měnit oprávnění pro vybrané soubory, měnit datum tohoto souboru, nebo můžete zjistit vlastnosti souboru či složky.

Myslím si, že tento program stačí běžnému uživateli, který si chce pár souborů přesunout, zkopírovat a chce mít hlavně dobrý přehled nad strukturou své počítačové paměti, ale nenahradí všechny funkce Total Commanderu.

Tento program můžete stáhnout zde:
Odkaz

V případě změny odkazu nebo nefunkčnosti použijte odkazy tyto:
Stahuj.cz a muCommander.com a program zde vyhledejte.

Rubrika: Programy | Bez komentářů »

Nový mobil od Porsche Design

Pátek 8. Červen 2007

Firma Porsche Design nedávno představila svůj první mobilní telefon vyrobený ve spolupráci s francouzskou značkou Sagem, která vyrábí mobilní telefony. Tento telefon si nese označení Porsche Design Mobile Phone P9521.

Hlavními lákadly tohoto telefonu nejspíše bude jeho vzhled, který je podtržen materiálem použitým na kryt telefonu a to je hliník. Dále by mohl nalákat svým 3,2 Mpix fotoaparátem, který má automatické ostření, a na osvětlení tmavších scén můžete použít i blesk.

Konstrukce tohoto telefonu je typu V (který je v dnešní době dost oblíbený a rozšířený), ovšem tento telefon má otočný displej, telefon s otočeným displejem můžete zaklapnout a získáte napodobení konstrukce klasického digitálního fotoaparátu.

Hlavní displej je rozlišení QVGA, zobrazí 262 tisíc barev a používá technologii AM-OLED, úhlopříčka tohoto displeje činí 56 mm, má i vnější displej, ale o tom prozatím nic nevím. Mimo jiné tento mobil obsahuje senzor pro čtení otisků prstů, kterým si můžete uschovat citlivá data, ale také slouží jako náhrada za PIN kód.

Tento mobilní telefon, jako již většina mobilních telefonů střední a vyšší třídy, obsahuje přehrávač hudby s nastavitelným ekvalizérem, poslouchat můžete ze tří vestavěných reproduktorů. Data, hudbu, hry atd. si přenesete do telefonu pomocí Bluetooth 1.2 nebo klasickým USB datovým kabelem rychlostí USB 1.1.

Pro internet zde nechybí klient pro čtení e-mailových zpráv či prohlížeč wapových stránek. S tímto telefonem si můžete zavolat ve čtyřech pásmech GSM, přenést data přes EDGE, ale abyste si mohli s někým zavolat “z očí do očí” přes videohovory, to vám tento přístroj neumožní.

Rozměry: 91 x 48 x 18,4 milimetru
Hmotnost: 140 g
Pohotovostní stav: až 240 h

Doba hovoru: až 3,5 h
Poslouchání hudby: možných 7 h

První P9521 by se mohl objevit na podzim tohoto roku, bohužel jen v prodejnách Porsche Design a jiných prodejnách s tímto exkluzivním zbožím za bezkonkurenčních 1 200 euro v přepočtu za 34 000 Kč. (s tím “bezkonkurenčních” to byl takový vtip).

Můj názor na tento telefon je takový, že mě docela zaujal svým docela jednoduchým avšak poutavým vzhledem, výbavu má, na mobilní telefon, velice dobrou a klidně bych si ho koupil, pokud by byl levnější nebo kdybych měl velký příjem, auto Porsche a chtěl bych se vytáhnout. Není asi vhodný pro obyčejné lidi s průměrným příjmem.

Zde připojuji nějaké obrázky:

Z boku

Zepředu

Zavřený

Rubrika: Mobilní koutek | Bez komentářů »

Nové téma

Pátek 8. Červen 2007

Rozhodl jsem se, že na svou stránku budu uvádět i nějaké zajímavosti týkající se mobilních telefonů (novinky, zkušenosti).

Rubrika: Nezařazené | Bez komentářů »