Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Červen 9th, 2007

Stránka ve vývinu a odkaz na web

Sobota 9. Červen 2007

Chtěl bych poukázat, že zatím toho na stránce o Antiwarezu moc nemám, protože začínám, a zatím velice hodně promýšlím obsah, ale alespoň se to snažím prokládat nějakými články, novinkami a zkušenostmi z jiných oborů, aby web jen tak nestál. Pokud jste již navštívili tento web, snažte se ho trochu prosadit svým známým, aby si také početli.

Jinak, pokud se chcete dovědět nějaké jiné zkušenosti a názory, můžete navštívit blog mého bratra, který má již svůj web déle a píše možná trochu něco jiného.

Ondrův svět

Rubrika: Nezařazené | Bez komentářů »

Ford Focus WRC-S a Opel Corsa GSi

Sobota 9. Červen 2007

Na autosalonu v Barceloně byl představen nový vůz od značky Ford a je to Ford Focus WRC-S. Je to speciální edice Focusu, která je omezena počtem vyrobených kusů, kterých bude pouze 666, ale z důležitou poznámkou, že budou určeny pouze pro Španělsko.

Jak by se dalo vyvodit z názvu tohoto vozu, mohlo by jít o velice silný závodní vůz, který by mohl podobné parametry jako verze WRC, jen upravené pro civilní řidiče, avšak pokud jste očekávali, že do tohoto vozu budete tankovat benzin, tudíž by vůz měl zážehový motor, spletli jste se, protože tento vůz má motor vznětový (dieselový), takže nafta bude tou správnou volbou. Nafta docela překvapí u údajně sportovního vozu, ale zase se už v dnešní době objevuje u více aut, příkladem může být civilní Škoda Fabia RS a Octavia II RS, ale jsou to už i okruhové speciály (Audi R10).

Tento Focus pohání dvoulitrový motor TDCi se dvěma turby, poháněná je pouze přední náprava (bohužel žádná “čtyřkolka”) a výkon činí 100 kW, přibližně 136 koní, což naprvní pohled vypadá dost, ale když má tento vůz v názvu WRC a dokonce se snaží připodobnit se těmto závodním speciálům i vzhledem, myslím si, že tento výkon je velice běžný a nejedná se pro mě o nějaký extra výkonný skvost. Znám i vozy starší deseti let se starými benzinovými motory o objemu dvou litrů, které mají podobný výkon, příkladem může být Citroen Xantia z roku 1994, motor 2,0 16V a výkon 97 kW (asi 132 koní) a dále i dnešní vozy mají vyšší výkony, například Volkswagen Passat mající motor 2,0 TDi má výkon asi 140 koní, ale lepší verze má až 170 koní, jenže toto jsou civilní běžné verze a ne speciální edice.

Tento Ford Focus zvládne zrychlení z 0 km/h na 100 km/h za asi 9,3 s a rychlost na tachometru se vám zastaví nejvýše na 203 km/h, což také nejsou nějaké převratné údaje.

Já tento vůz neodsuzuji, pouze konstatuji, že jeho název velice přeceňuje jeho opravdovou tvář, ale určitě se tento bude ve Španělsku velice dobře prodávat.

Dále se na autosalonu v Barceloně objevil vůz od značky Opel a to upravený model Corsa, jeho název zní Opel Corsa GSi. Je to jakýsi návrat k původním modelům Opelu, protože Opel v minulosti používal označení GSi pro nejsilnější verzi určitého modelu, například Opel Kadett GSi, ale i Opel Corsa GSi už byl vyroben, teď je opět na scéně.

Corsu pohání tentokrát zážehový motor, narozdíl od Focusu, o objemu válců 1,6 litru, který je přeplňován jedním turbem a dosahuje výkonu 110 kW (150 koní), což předčuje výše uvedený Ford. Akcelerace z 0 km/h na 100 km/h u tohoto vozu činí 8,1 s a nejvyšší možná rychlost je 210 km/h.

Tento vůz se odlišuje od normálních verzí jinak tvarovanými nárazníky a prahy, má sportovnější podvozek a lepší brzdy. Jestliže se počítá u tohoto vozu s běžnou sériovou výrobou, tak si myslím, že je to velice dobrý vůz a mohl by hodně lidí, kteří by si chtěli užít sportovnějsí jízdu, uspokojit.

Obrázky:

Ford Focus WRC-S

Opel Corsa GSi

Rubrika: Auto-moto | Bez komentářů »