Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Červen 11th, 2007

Grand Theft Auto I a II

Pondělí 11. Červen 2007

Nevím, jak je kdo zběhlý v počítačových hrách, ale myslím si, že jestliže někdy někdo alespoň zavadil o nějakou počítačovou hru, dostal se do rozhovoru s někým o hrách, zaslechl nějaký rozhovor, nebo si početl v pár časopisech o hrách na počítač, mohl mít docela dobrou možnost slyšet o jedné hře z této série nebo celé této sérii počítačových her Grand Theft Auto, jejíž název by se dal přeložit “Velká automobilová loupež”. U znalců her se o této sérii mluví jako o legendě z akčních her.

V tomto článku se zmíním pouze o prvních dvou dílech, protože tyto dva díly se již nemusí platit a dají se jednoduše stáhnout z oficiálních stránek Rockstar Games. Pokud tyto dva díly opravdu neznáte nebo neznáte ani tuto sérii her, tak se jedná o akční hru, kde ovládáte postavu, se kterou můžete krást auta, používat zbraně na zabíjení, auty se dají přejíždět chodci, ale jen toto není úplnou náplní hry. V této hře jde především o mise, kde se výše vyčtené možnosti mohou objevit, ale jsou tam i mise, které jsou třeba jenom o tom, abyste někoho někam odvezli atd.

Abych nějak tuto sérii porovnal mezi sebou, tak uvedu, že v prvním díle vidíte veškeré dění zeshora, z ptačí perspektivy, taktéž to je i u druhého dílu, jenže ten má lepší grafické zpracování a ke hraní je již potřeba grafická karta, která umí Direct3D, zatímco v prvním díle takovou kartu mít nemusíte. Od třetího dílu až do zatím posledního, který vyšel (GTA San Andreas) je vše ovládáno a viděno zpoza hlavní postavy, vlastně vidíte svou postavu zezadu a vše je již ve 3D.

Já si myslím, že je to docela dobré, když se dají první dva díly zdarma leagálně stáhnout z internetu, sice jsou ty hry zastaralé, ale alespoň pro mě docela zábavné a myslím si, že i v dnešní době se dají hrát a pokud jste je nikdy neviděli, můžete je alespoň zkusit.Odkaz ke stažení: Rockstar Classics

Na tomto odkaze si vyberete, zda si stáhnete první nebo druhý díl (kliknutím na obrázek onoho dílu), dole bude takový formulář, který můžete vyplnit zcela vymyšleně, ani E-mail nemusí být pravdivý (E-mail musí být ale ve formátu “něco@něco.něco”, musí tam prostě být ten zavináč a ta tečka), ostatní údaje napsat jakkoliv, ale můžete i popravdě. Hezké hraní a pozor, tyto hry jsou vhodné pouze pro starší 18 let.

Rubrika: Hry | Bez komentářů »

TreeSize - výčet zabraného místa na disku

Pondělí 11. Červen 2007

Stalo se vám někdy, že jste měli pocit, že máte zabráno více místa na disku, než jste sami zabrali a chtěli jste vědět, kde je problém? Jestli ano, tak jste se jistě snažili najít ta data, která podle vás by mohla být zbytečná a vymazat je.

Jak by se to dalo udělat, třeba otevřít průzkumník Windows a projíždět vlastnosti různých složek a souborů, které jste sami nepřidali, neznáte je a víte jistě, že nejsou součástí systému, vybírat ty největší a mazat je. Nebo dále se vám mohlo stát, že jste potřebovali vidět najednou svá data a jednoduše vědět, kolik zabírají na disku. V tomto by vám mohl pomoci program TreeSize.

Tento program je freeware, zabírá málo místa a jednoduchým vybráním disku, vyměnitelného média, nebo konkrétní složky, kterou chcete zkoumat, vám tento program vyčte všechna data v tom konkrétním umístění, které jste vybrali a standardně seřadí od těch největších dat k těm nejmenším, ale tento výčet si můžete seřadit třeba podle jmen složek. V tom výčtu je vidět struktura složek, ale když složka obsahuje soubory, tak místo konkrétního výčtu souborů tam máte pouze FILES (označuje všechny soubory ve složce najednou) s celkovou velikostí.

Před názvem složek jsou obdélníčky a u největších složek bývají obdélníčky vyplněné červenou barvou, u těch menších postupně žlutou až zelenou barvou u těch nejmenších složek. Myslím si, že tento jednoduchý program vám dokáže ukázat docela dobře přehled vašich dat.

Existuje také verze TreeSize Professional, která má lepší funkce, ale je bohužel placená, ale dá se i přesto dobře používat i neregistrovaná. Mimo jiné ukazuje v jedné části stejnou stromovou strukturu jako TreeSize zadarmo, ale vedle toho ukazuje pěkný “koláček”, ve kterém jsou procentuelně vyčtená data uložená na disku a když ve stromové struktuře kliknete na FILES, tak se vám na grafu i pod grafem zobrazí i výčet souborů ve složce obsažených.

Také je tam jedna záložka, kde máte vyčtené i přípony souborů a jejich počet a také který typ přípony zabírá jaké místo. TreeSize Professional také umožňuje jednoduchý přístup k panelu “Přidat či odebrat programy”, nebo položce “Vysypat koš”.

Sice se tento program musí platit, ale na zobrazení struktury disku se dá používat i bez placení, jenom po určité době stále vyskakuje tabulka o tom, že máte neregistrovanou verzi, ale program stále funguje.

Program je ke stažení zde: Treesize nebo na oficiální stránce zde: JAM Software

Na těchto odkazech je také ke stažení verze Professional

Rubrika: Programy | Bez komentářů »

Xbox 360 - úprava konzolí

Pondělí 11. Červen 2007

S příchodem Xbox 360 na trh přišli také zprávy o tom, že na Xbox 360 nepůjdou přehrávat zkopírovaná média, řekl jsem si, že to bude asi v dnešní normální, že Microsoft nechce, aby se na jeho konzoli přehrávala pálená média a chce donutit vlastníky, aby si kupovali média originální. Proč ne, kdo by chtěl, kdyby prodával hry na Xbox, aby hráči hry pouze zkopírovali od jiných nebo z internetu.

Ale poté jsem se dočetl o tom, že asi po 4 měsících od vydání Xbox 360 už nějaká skupinka hackerů dokázala změnit firmware mechaniky a ta už nedokázala rozpoznat správně originální médium od neoriginálního a přehrávala i kopie. Tato skupina sice nechtěla tento způsob přesněji popisovat, aby zamezila jiným si takto Xbox upravit, jenže jsem se dozvěděl poté o tom, že již velká část majitelů Xbox má svou konzoli upravenou pro přehrávání zkopírovaných médií, ale Microsoft zase těmto lidem zamezil přístup na online službu Xbox live, takže si tito lidé nemohli stahovat dema, doplňky a hlavně nemohli hrát po internetu hry s přáteli.

Ale i přesto jsem se zase postupem času dověděl o tom, že si někteří dokázali upravit Xbox tak, aby se na tu službu dokázali připojit a nemuseli používat originály.

V tomto článku mi jde o to, že když se tak zamýšlím nad vším tím obcházením ochran a omezení, tak jsou lidé docela vynalézaví. Proč? Jenom proto, aby ušetřili, aby si vše zjednodušili a to mě prostě fascinuje. Oni vlastně vymyslí a vytvoří nějaký crack, aby si nemuseli hru koupit a potom ho dají třeba na internet, aby si ho mohli ostatní stáhnout a to mě také mě fascinuje, jak se dokáží mezi sebou podělit a nic po nikom (většinou) nechtějí. Já kdybych třeba někdy vymyslel nějaký zlepšovák, tak bych ho asi jen tak pro stáhnutí nedal, ale zase jsem nikdy žádný nevymyslel, tak vlastně nevím, jak bych se zachoval.

Jde mi o to, že ti lidé si neřeknou: “Jo, tak to je hodně složitá ochrana, tak přes tu se asi nedostanu.” a dál to nezkouší, spíše si řeknou: “Vypadá to složitě, ale nějak to musí jít obejít.” Potom zkouší různé možnosti a vždy přijdou na nějaké řešení, i když je to dvojnásobně složitější než předtím. Třeba jenom aby ulehčili své peněžence, tak se řešením zabývají třeba i několik dní.

Teď to vypadá, že tyto lidi chválím, pravda to zčásti je, protože se mi líbí ta jejich odhodlanost, aby si užili her a programů bez finančních ztrát, i když na tom musejí někdy docela dost pracovat, ale zase to není moc správné, už také vůči těm, co si tu hru, program opravdu koupí (koupili), ale také výrobce si nemůže moc dovolit jen tak vyrábět hry a dávat je na internet ke stažení. Mimo jiné stáhnout si zdarma hru z internetu, která se normálně má kupovat, je vlastně krádež.

Rubrika: Antiwarez | Bez komentářů »