Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Červen 17th, 2007

Datový kabel Nokia 6030

Neděle 17. Červen 2007

Po koupi telefonu Nokia 6030 jsem sháněl kabel, kterým bych mohl udělat zálohu svých dat z mobilu a abych si mohl jiná stažená data do mobilu nakopírovat. Nejdříve jsem tento kabel dal vyhledat na internetu. Našlo mi to pár obchodů, kde tento kabel měli, ale při podrobném zkoumání konektoru telefonu mě a mé známé napadlo, že to vypadá jako zásuvka pro kabel mini USB, o kterém ale nebylo v návodu ani zmínky.

Vydal jsem se tedy po městě nejdříve do obchodů s mobily a ptal jsem se na datový kabel pro tuto Nokii, výsledkem bylo, že mi v některých obchodech řekli, že takový datový kabel vůbec neexistuje a v dalších mi řekli, že je to opravdu ten mini USB a že ho seženu v obchodech s PC technikou. Zašel jsem tedy do nějakého obchodu s PC technikou a ptal jsem se po mini USB kabelu, který by měl podobnou koncovku (opravdu jen podobnou!), ale po bližším zkoumání kabelu mini USB jsem zjistil, že kabel vůbec nepasuje do konektoru mobilu, stačilo mi vidět jenom to, že konektor mobilu má menší otvor než koncovka kabelu mini USB.

Poté jsem se rozhodl o objednání datového kabelu pro Nokii 6030 z internetu. Po asi 3 dnech mi kabel přišel, který opravdu pasoval a telefon na něj reagoval, na CD k němu přiloženém jsou obsaženy ovladače pro Windows, protože ho samotné Windows nemají v ovladačích a CD obsahuje také více software pro správu souborů v telefonu, některý ze software je omezený používáním (trial, demo), k některému jsou přidělena registrační čísla nebo keygeny. Osobně doporučuji program MobiMB Mobile Media Browser, který je jednoduchý na nastavení a kopírování souborů. Také se dá použít také Nokia PC Suite, který se mi ale zdá dost zdlouhavý na instalaci.

Tento datový kabel se dá použít také pro mobily s totožným konektorem a to jsou Nokia 1600, Nokia 2610 a Nokia 6060, možná je jich více, ale ty opravdu neznám. Nakonec upozorňuji ještě jednou, pokud vlastníte jeden z těchto mobilů a někdo vám řekne, že jako kabel můžete použít mini USB, není to pravda, musíte si pořídit speciální datový kabel k těmto Nokiím.

Odkaz na datové kabely: g-s-m.cz (stačí dát vyhledat 6030 a narolovat na položku datový kabel)

Nebo: Adart.cz

Rubrika: Mobilní koutek | Bez komentářů »