Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Červenec, 2007

Sagem my411X (my411V pro Vodafone)

Pondělí 30. Červenec 2007

Není to tak dlouho, co mě vzhledově, ale i funkčně oslovil mobilní telefon od značky Sagem s názvem my411X, existuje i s názvem my411V, to je verze prodávaná přímo českým operátorem, a to Vodafonem.

Úplně na první pohled mě tento Sagem my411X/V oslovil svým jednoduchým, přesto pro mě atraktivním, vzhledem. Vysoký lesk klávesnice a předního krytu telefonu dělá z tohoto telefonu “stylovku”, na které ovšem budou zůstávat vaše otisky. Rozměrově se vejde do průměru, přesněji 10,3 cm na výšku, 4,5 cm do šířky a hluboký je 1,4 cm, kapsu vám prohloubí o 85 gramů. Materiál, ze kterého je vyroben kryt je plast, ale je dostatečně pevný a dobře usazený, takže kryt by neměl mít výchylky v umístění a neměl by vrzat.

Tlačítka klávesnice jsou normálního tvaru, klasického rozpoložení a mají dostačující velikost. Tlačítka se objevují i na boku telefonu a to přesně na levém, jsou tři a jsou určena pro přehrávač hudby. Jak jsem teď zmínil tlačítka pro přehrávač hudby, ano, tento Sagem opravdu přehrává MP3. Dále umí i “obrázkovat” v rozlišení VGA, ale to již v dnešní době neohromí, umí také natáčet videa, videa jsou v rozlišení 128 na 96 ve formátu 3GP, což není také nic převratného.

Videa, fotky, či hudbu si můžete standardně uložit do paměti čítající 12 MB, ale co víc potěší je možnost vložení paměťových karet typu MicroSD. Všechny úkony s mobilem ovládáte pomocí pasivního displeje (sice hlavně pomocí klávesnice, ale displej také potřebujete) s rozlišením 128×160 a 65 tisíci barvami, pasivní konstrukce a lesklé sklíčko přes displej ovšem značně znemožňuje čtení na slunci, vlastně všude venku.

Telefonní seznam je velice obsáhlý, uložit si můžete až 500 kontaktů a ke každému jménu si můžete doplnit například 3 telefonní čísla, 2 e-mailové adresy, webovou adresu, každé jméno může mít jinou vyzváněcí melodii a obrázek a mimo jiné další údaje. Sagem my411X/V zvládá tři GSM pásma (900 1800 1900 MHz). Textové i MMS zprávy se vytvářejí ve stejném prostředí (editoru), záleží na tom, zda přidáte obrázek či melodii. Obsahuje kalendář kromě větších náhledů i s denním náhledem, dále má kalkulačku, převodním měn, opakovaný budík a úkolovník.

Verze my411X a my411V se liší hlavně tím, že ta “vodafonská” verze má vše laděné podle Vodafone, jak téma prostředí, tak se v menu často objevují odkazy na Vodafone live!. Sagem my411V se u Vodafonu s divokou kartou prodává asi za 2 a půl tisíce korun a s tarifem za 77 korun.

Sagem my411v

Rubrika: Mobilní koutek | 17 komentáře/ů »

Přehrávač Teac MP-111 - moje recenze a poznatky

Pátek 27. Červenec 2007

Tak jsem si snad konečně vybral ten správný vzhled webu, i když není zas tak úplně dokonalý, ale je takový nenápadný, přesto hezký vzhled, možná mi někdy později “do oka padne” vzhled jiný, ale tento mi velice vyhovuje (alespoň prozatím). Ale abych se zase nevěnoval něčemu jinému než jsem vůbec nadepsal nad článkem, tak chci říci, že se opět pokusím zanechat zde mé osobní zkušenosti s velice jednoduchým a laciným MP3 přehrávačem a tím je Teac MP-111.

Seznámení s přehrávačem Teac MP-111

Některým možná už svítá, o čem že se to tu pokouším psát, ale někteří jsou možná stále v nevědomosti, no tak se přehrávač pokusím přiblížit. Přehrávač Teac MP-111 je velikostně asi 8,5 cm dlouhý, 2,5 cm široký a do hloubky (”tloušťky”) má asi 2 cm. Bez baterie, kterou může být obyčejná malá tužková baterie typu AAA (ovšem tužková baterie typu AAA může být i alkalická, ba dokonce nabíjecí), přehrávač váží asi 30 gramů. Zmíněné nabíjecí baterie jsou ale trochu větší a chce to “vychytat” správný grif (možná se příště pokusím o přiblížení vkládání nabíjecích baterií do přehrávače Teac MP-111).

Paměť, podporované formáty, mikrofon

Tyto přehrávače bývají obsazovány flash paměťmi, které se nedají rozšířit paměťovými kartami, a bývají ve velikostech 256 MB, 512 MB, 1024 MB, 2048 MB. Myslím si, ale že s velikostmi 256 MB se Teac MP-111 už moc neprodává a ani by se tato velikost finančně nevyplatila, 512 MB se také moc nevyplatí, 1 GB paměti už jde, ale v dnešní době bych asi u tohoto přehrávače pod 2 GB flash paměti “nešel”. Já jsem si sice koupil pouze 1 GB paměť, ale to byly zase trochu jiné ceny a mám ponětí, že ani se snad 2 GB ani ještě neprodávaly, to ale nevím jistě. Přehrávač Teac MP-111 umí přehrávat formáty MP3, WMA a WAV, do WAV umí nahrávat z mikrofonu, který má v sobě zabudován, ale mikrofon je použitelný pouze z malé vzdálenosti, nejvýše tak 2 metrová (se štesím 3 metrová) vzdálenost, ale určitá osoba musí mluvit zřetelně, nahlas a nesmí být ničím/nikým rušena. V takové školní třídě by asi nebyl moc dobře použitelný, už vůbec ne v přednáškových místnostech.

Struktura písní v přehrávači

Teac MP-111 standardně nedokáže procházet složkami uloženými v paměti, písně a skladby jsou vidět všechny najednou, musíte se prostě “přecvakat” k té skladbě, kterou chcete, ale písně řadí podle názvu a zároveň podle složek. Přehrávač vezme abecedně první složku, kterou zobrazí jako první a v ní zobrazí abecedně písně a pak bere další složku. Ale je internetovou záležitostí stáhnout si novější firmware a potom je to již záležitost pár sekund a přehrávač složky najednou vidí, v menu se objeví nabídka s názvem Folder (jak příznačné a pokud jsem se ještě nezmínil přehrávač není v českém jazyce a ani “čeština” neexistuje, možná by ji dokázal vytvořit nějaký kutil) a v ní si najdete složku, kterou chcete a potvrdíte ji tlačítkem PLAY, proč to zdůrazňuji, protože v menu se položky potvrzují tlačítkem MENU, pouze složky se vybírají tlačítkem PLAY.

Nastavení a možnosti přehrávače

Jinak v Teac MP-111 se dá nastavit ekvalizér, přehrávač umí módy Normal, Rock, Pop, Jazz a Classical s nejnovějším firmwarerem umí i mód pro zvýraznění basů. Přehrávač dokáže i opakovat melodie, takzvaný Repeat, a to buď pouze jednu, nebo všechny, dále umí hrát náhodné melodie (Shuffle repeat), standardně umí také přehrát každou melodii jen jednou a postupně zasebou. Dále se v přehrávači dá nastavit kontrast displeje (displej jen pouze monochromatický a je podsvícen jen modře, nebo vůbec), nastavení podsvícení (vůbec, zhasne po 5 sekundách, zhasne po 10 sekundách, svítí pořád), kvalitu nahrávání v Hz, nebo jestli se má přehrávač po čase nečinnosti sám vypnout (po 2, 10 minutách anebo vůbec/po vybití baterie). Nakonec si můžete vybrat jazyk menu, standardně je tam angličtina (moje volba), ale pokud jste lepší v němčině, španělštině, francouzštině, ba dokonce v italštině, tak si také přijdete na své. Přehrávač vám může zobrazit, kolik zbývá volné paměti (kolik je zabráno), dokáže smazat soubory, ale jen ty, které “vidí” a také neumí mazat složky (i když je “vidí”).

Zvukové podání přehrávače a firmware

Zvuk z tohoto přehrávače mě velice překvapil, záleží také na kvalitě MP3, ale zvuk je čistý, docela dost hlasitý (zase záleží na sluchátkách), podání je věruhodné a nejvíce se mi v ekvalizéru osvědčily módy rock a jazz, které jsou mimo jiné hlasitější než ostatní módy, ale také se mi zdají podáním nejpodobnější reálu, po nich bych zařadil mód normal, pak classical a nakonec se mi nejhorší zdá mód Pop, který se mi zdá velice “přidušený”. Ale také jsem zjistil, že i záleží na verzi firmwaru, jaký má být přednes tohoto přehrávače. Třeba u mě, původní firmware (2.50x.xxx, nevím přesně), mimo jiné nemá složky, ekvalizér a kvalita zvuku odpovídá tomu, co jsem již napsal. Novější firmware (2.600.100, doporučuji) umí složky, přidá vám do menu i položku rádio, i když ho váš přehrávač neumí, ale i přesto rádio můžete spustit, avšak je tu jeden problém, když přehrávač rádio neumí, neumí rádio ani naladit, je tam stále frekvence 108 MHz, ve sluchátkách je slyšet šum, ale s frekvencí se prostě nedá “hnout” (alespoň jsem nepřišel na to, jak). Ekvalizér a kvalita zvuku se moc znatelně nemění (už si moc nepamatuji, nemám možnost se vrátit k původnímu firmware). A v menu je hezčí písmo, ale stále Teac MP-111 neumí českou diakritiku (ani zatím nevím, jestli ji někdy bude umět). Dále jsem zkoušel i firmware novější (2.600.103, mě se moc nezamlouval), firmware jsem nainstaloval, nastavil jsem si ekvalizér na Rock, všiml jsem si, že firmware přidal i nový mód ekvalizéru, který zvyšuje basy (nevím, jak se jmenuje), ale nový mód “na basy”, akorát “rozostří” zvuk. Po čase poslouchání jsem ovšem také zjišťoval, že se mi nějak ta hudba nezdá, že je nějaká zvláštní, ale nevěděl jsem, čím to je. Nejdříve jsem si myslel, že je to mým aktuálním rozpoložením, ale potom jsem si uvědomoval, že je to asi v přehrávači, vrátil jsem ekvalizér na Normal a zvuk se zlepšil. Říkal jsem si, co teď, nevěděl jsem, jestli se můžu vrátit na předchozí firmware, tak jsem to zkusil a povedlo se (jak my ateisté říkáme, díkybohu). Už jsem poznával ten dobrý zvuk jako dříve. Tedy podle mě není mezi firmware 2.600.100 a 2.600.103 moc veliký rozdíl, rozdíl je pouze v tom, že firmware 2.600.103 je horší ve zvukovém podání, alespoň podle mě.

Nejčastější problémy s přehrávačem

Ještě před koupí tohoto přehrávače mě však zarážely poznatky ostatních majitelů, kteří si stěžovali například na to, že se jim po pár dnech přehrávač nezapnul, ukázal na displeji pouze nápis Hello a dál nic, nebo že jim potom přehrávač nešel ani připojit k PC (počítač ho nerozeznal), mezi mechanickými problémy se objevila upadávající krytka plnohodnotného USB konektoru a také že se uživatelům objevily problémy s konektorem jack. Se všemi softwarovými chybami a upadávající krytkou jsem se ještě nesetkal (musím zaklepat na dřevo), avšak s chybným konektorem jsem se bohužel setkal a to dokonce u svého přehrávače.

Můj problém s přehrávačem

Bylo to tak po dvou měsících, ale také tomu předcházelo to, že jsem si Teac MP-111 asi omylem trošku přeležel v posteli (když jsem poslouchal) a pak jsem si ho omylem shodil ze stolu. Ten den, když jsem si přehrávač shodil, jsem přehrávač zapnul, ale ze zvuku bylo slyšet, že má konektor špatný dotek, některé zvuky byly slyšet potichu a například hlavní zpěv nebyl slyšet vůbec. Tento problém se po přitisknutí zástrčky sluchátek blíže ke straně, kde má přehrávač displej, vrátil na normální zvukovou hodnotu, ale po puštění se to opět zhoršilo, také stlačení přehrávače z obou stran kolem konektoru jack zlepšilo zvuk, ale toto nebylo řešení. Přehrávač jsem dal na reklamaci a prodejce mi přehrávač Teac vyměnil za nový kus.

Moje rady a zkušenosti pro zacházení s tímto přehrávačem

Podle jedné z mých hypotéz se problém s jack konektorem může objevit, pokud s přehrávačem manipulujete velice hrubě, přeci jenom to je velice malý, křehký a levný přehrávač, takže by se s ním mělo jednat jemně, takže nějaké házení, pády jsou pro přehrávač špatné, hlavně neopatrné zacházení se zástrčkou sluchátek by mohlo vyvolat problém, například nějak se zástrčkou “kvrdlat” v přehrávači, nebo dokonce tahat přehrávač za zástrčku sluchátek bych nedoporučoval. Také jsem zjistil, že zástrčka sluchátek nemusí být v přehrávači “nadoraz”, ale může být trochu povystrčená a přesto má konektor správný dotek, toto také doporučuji, pokud nechcete, aby se objevily nějaké problémy, protože konektor tohoto přehrávače se mi zdá velice “fórový”, takže neopatrné dorážení zástrčky až “nadoraz” by mohlo být špatné. Tyto rady ale také berte trochu s odstupem a s nadsázkou, já jsem spíše psal o extrémně bezpečném jednání s přehrávačem, které by nemělo vyvolat problémy a i když se potíže objeví, máte asi špatný kus. Když jsem se zeptal uživatele, který si přehrávač vychvaloval, na obvyklé potíže s Teac MP-111 a jeho zkušenosti problémy, odvětil mi, že když se někdo neumí k přehrávači chovat a zachází s ním “jako prase”, tak se nemá co divit a že on žádné potíže neměl. Já se k přehrávači chovám velice slušně a zatím další problémy nemám (zase musím zaklepat na dřevo). Když problémy nastanou, tak vyměním přehrávač v reklamaci (pokud se problém objeví ještě v reklamaci) za nový kus, nebo si vyberu dražší.

Příslušenství přehrávače a závěr

V příslušenství k přehrávači dostanete český manuál, 8 cm CD s ovladači pro Windows 98 a rozsáhlejšími manuály (v češtině a v jiných jazycích), dále prodlužovací USB kabel (má oba standardně velké konektory, samec a samice), sluchátka, která jsou vlastně také šňůrkou pro zavěšení na krk (přehrávač má na straně dvě očka pro provlečení šňůrky), ale sluchátka jsou pro mě nepraktická, protože mají moc krátký kabel/šňůrku, jsou prostě jen pro zavěšení na krk, protože si s nimi přehrávač nemůžete dát například do kapsy, abyste zároveň mohli poslouchat. Sluchátka jsem chvíli u prvního mého Teac MP-111 testoval, pak jsem ale hned přešel na má sluchátka Koss UR/5 (malorecenzována ve starším článku, článek zde), u druhého Teac MP-111 jsem je ani nevyndaval z igelitového obalu. Názory na tento přehrávač jsou sporné, já a asi menšina lidí nemáme moc výhrad k tomuto Teacu, ale ostatní si stěžují, že přehrávače jsou chybové, i když chybové byly možná ty starší kusy, ty s novějšími firmwary už tolik problémy nedělají. Já si na tento přehrávač nemohu stěžovat, vyhovuje mi, je malý, lehký, skladný, jednoduchý na ovládání s novým firmware umí i složky.

Odkaz na oficiální specifikace: Teac.de

Odkazy na firmware: Verze 2.600.100. zde (doporučuji)
Verze 2.600.103 zde (moc se mi nezamlouvá)

Kdyby byly odkazy časem neaktivní, tak se omlouvám a případně mi napište E-mail, abych vám ten či onen firmware poslal (snad je budu mít). Budu se snažit i hledat nové firmwary.

Rubrika: Hardware a jiná technika | 6 komentáře/ů »

Změny vzhledu webu

Středa 25. Červenec 2007

Prosím, abyste omluvili můj web, protože se poslední dobou snažím vybrat lepší vzhled pro Antiwarez a je možné, že chvílemi web nepůjde nebo se bude měnit. Děkuji za pochopení.

Rubrika: Nezařazené | Bez komentářů »

Oslava návštěvnosti webu

Úterý 24. Červenec 2007

Ano, dlouho jsem čekal na okamžik, kdy se na počítadle objeví nějaká větší suma určující počet návštěvníků a můžu oznámit, že dnes tato hodnota překročila hranici 300, není to nějaká závratná suma, ale mě to velice těší a jsem moc rád za tuto návštěvnost. Některé weby tuto návštěvnost zvádají za hodinu či dokonce minutu, mě se to povedlo za měsíc a půl, jsem skromný, je to skvělý výsledek, přesto by mohl být lepší. Ale chci všem návštěvníkům mého webu moc poděkovat za přízeň a já se také budu moc snažit o hodně nových informací a článků. Moc děkuji.

Rubrika: Nezařazené | Bez komentářů »

Sluchátka Koss UR/5 a zamyšlení nad obsahem webu

Úterý 24. Červenec 2007

Dlouho jsem přemýšlel, o čem bych se mohl na svém webu ještě zmiňovat, přeci jenom web založený na jednom typu věcí se zaprvé těžko vymýšlí a možná by ani ostatní lidi mohl trochu nudit, i když podle návštěvnosti jsem málokdo přijde a oblíbí si tento web, spíše sem lidé jen “zaskakují” z vyhledávačů, když se snaží něco najít. Když sleduji, co se někdy snaží lidé najít a dostanou se na můj web, někdy se zasměji, jak krkolomně napíší to, co vlastně hledají, myslím si, že hledat osm velice podivně za sebou poskládaných slov, někdy ani nedávajících dobrý smysl, moc často nejsou řešením, chce to vystihnout nějaké správné “heslo”, krátké výstižné, ale vždy to také nejde. Mě se také někdy povede vytvořit takový delší “had” slov, který napíši do kolonky hledat ve vyhledavači, ale často mi to nevyjde.

No, abych se nezamýšlel dlouho, tak se zmíním, že bych chtěl svůj web rozšířit o informacích o hardware a o jiných technických zařízeních, ale nebudou to vždy horké novinky, ale spíše bych chtěl psát nějaké mé poznatky i na starší zařízení, ale hlavně bych chtěl psát z vlastní zkušenosti.

Prvním tímto pokusem budou sluchátka od značky Koss, ale nebude to cenově nějaká závratná výška, půjde o nejlevnější sluchátka se jménem Koss UR/5. Dostal jsem je darem, do té doby jsem si “vystačil” se sluchátky dodávanými standardně k přehrávačům, byly to všem známé “pecky”. Dlouho předtím jsem si říkal, že se v nich nedá ležet, pomalu ani sedět, protože musíte mít zaprvé kvalitně tvarované uši, ale i přesto se nesmíte moc hýbat a dlouho jsem rozmýšlel koupi sluchátek jiné stavby. Tento dar rozhodl za mě, dostal jsem sluchátka Koss UR/5, dalo se poznat, že nepatří k nejdražším, ale já nejsem nějaký náročný posluchač a ani k výkonu své práce (práce? to jsem ještě asi nedělal) nepotřebuji sluchátka veliké kvality, takže mi to bylo jedno.

Jsou to sluchátka klasické konstrukce, s obloukem přes hlavu a jednoduchým systémem zvětšování tohoto oblouku, který jistě znáte a můžete si ho prohlédnout na fotce (pod článkem umístěné). Po prvním poslechnutí mých skladeb na mém přehrávači jsem poznal veliký a znatelný rozdíl od “pecek”. Nová sluchátka vydávala daleko větší basy, ale ne že by mi duněla hlava, vydávala basy přijatelné a umírněné, ale také ostatní zvukové polohy, jako výšky a středy se zlepšily a skladby se v podání těchto sluchátek od Koss hodně přiblížily originálnímu podání skladeb. Byl jsem velice mile překvapen, že se z těchto sluchátek linul tak dobrý zvuk a na obyčejné “pecky” jsem zanevřel a i kdyby bych měl mít “pecky” kdovíjak drahé, tak bych je nechtěl (možná kdybych je vyhrál, nebo dostal, tak bych asi neodmítl), protože si myslím, že jejich malé repráčky nikdy nemohou dosáhnout kvalit větších reprá(č)ků ve sluchátkách jiných konstrukcí.

Měl jsem i možnost poslechnout si zvuk se sluchátek typu “špunt”, to jsou takové ty, které se zasunují dále do zvukovodu, poslech nebyl špatný, ale myslím si, že je to nebezpečné nejen pro sluch člověka, ale také velice nebezpečné na veřejnosti, kdy nemusíte na přechodu uslyšet přijíždějící, třeba i troubící, vůz a máte problém. Sluchátka Koss UR/5 jsem měl také možnost porovnat s dražšími sluchátky Koss, teď nevím, který je to typ, ale zavěšují se za ušní boltec, nemají žádný oblouk a mají podobně velké reproduktorky (asi už se ten typ dnes neprodává), ale rozdíl nebyl tak značný, možná kdybych uslyšel krajní zvukové polohy sluchátek, poznal bych větší rozdíl, ale při běžných písních to nebylo tak markantní a nemrzí mě, že nemám sluchátka za 1000 až 2000 Kč.

Sluchátka Koss UR/5 určitě nejsou určena pro ty, kteří potřebují zaručený kvalitní a přesný poslech, také nejsou určena pro nějaké “frajírky”, kteří dají jen na cenu zboží a hlavně se chtějí vytáhnout před kamarády, ale jsou určena pro běžného uživatele, který nepotřebuje mimo jiné i mikrofon, ale hlavně nepotřebuje perfektní zvuk, ale stačí mu jen dobrý. Hlavně jejich cena dokáže sluchový požitek umocnit, takže máte pocit, že máte hodně muziky za málo peněz.

Odkaz: Koss

Koss UR/5

Rubrika: Hardware a jiná technika | Bez komentářů »

EasyISO

Úterý 24. Červenec 2007

Jednou jsem potřeboval udělat ze svého vypáleného CD jeho obraz, image, ale neměl jsem k dispozici nějaký placený program jako by mohlo být Nero nebo Alcohol 120%, a proto jsem se rozhodl, že si najdu nějaký neplacený, jednoduchý na instalaci i na používání a hlavně malý program, který by dokázal image z CD vytvořit. Našel jsem program EasyISO.

Program EasyISO se neinstaluje, protože obsahuje pouze jeden soubor a to je easyiso.exe (myslím si, že by bylo zbytečné tvořit instalaci kvůli jednomu souboru). Po spuštění programu se objeví okno, ve kterém zatím není moc údajů o vašem vloženém CD, či DVD nebo mechanikách ve vašem PC, ale po kliknutí na tlačítko CD-INFO program zjistí velikost CD vloženého ve vašem PC a zjistí také údaje o mechanikách. V CD-INFO také můžete zjistit jaké soubory máte na jaké stopě vypálené.

Pokud ale chcete udělat z nějakého CD image, můžete použít průzkumníka Windows, nebo můžete použít nějaký váš souborový manažer, a dostaňte se na disk vaší mechaniky s vloženým médiem a označte buď všechny soubory z média nebo si můžete vybrat jen některé a ty musíte myší přetáhnout z průzkumníka, nebo vašeho manažeru, do bílého pracovního okna v programu EasyISO. Když se vám v EasyISO zobrazí cesty k souborům na médiu, postupovali jste správně a nyní můžete vytvořit image CD, nebo DVD, a to zmáčknutím položky v dolní části EasyISO, která se jmenuje Iso-Menu a je u ní taková šipka dolů. Po stisknutí Iso-Menu si vyberete, zda chcete vytvořit image - Create ISO - nebo jestli chcete image vypálit - Burn ISO. Po vybrání Create ISO si vyberete “cestu”, kam chcete uložit image a název image, tento program umí ukládat pouze do formátu ISO, pokud jsem to již nezmínil.

Ale jak jsem již zmínil, tak tento program umí ISO i vypálit, takže stačí mít vypalovací mechaniku. Před vypálením bych doporučil podívat se do položky Burn-Menu, která je vpravo nad položkou CD-INFO a v položce Burn-Menu si nastavíte, zda chcete médium po vypálení uzavřít (Close Disc), nebo jestli chcete pouze naznačit vypálení (Test Write - žádná data se nevypálí), dále jestli se vám má mechanika po vypálení otevřít anebo jestli chcete udělat z média médium bootovací a ještě je tam další nastavení, o kterém se nebudu zmiňovat. Když jste rozhodnuti, že CD/DVD vypálíte, zvolíte opět položku Iso-Menu a zvolíte Burn ISO, objeví se vám průzkumník Windows a vy si vyberete, který ISO soubor chcete vypálit, až tak učiníte, vyberete si mechaniku, která umí vypalovat, musíte v ní mít médium (pokud jste v Burn-Menu nenastavili Test Write) a vpravo pod CD-INFO vyberete Burn, potvrdíte a image se vám vypálí na médium.

Jak jsem se již zmínil, program si poradí i s médii DVD, v celkovém výčtu umí pracovat s CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD-ROM, DVD+-R, DVD+-RW, DVD-RAM. Program EasyISO je program velice jednoduchý a myslím si, že je velice vhodný pro chvíle, kdy nemáte možnost využít dražších, složitějších a placených programů anebo nemáte chuť je instalovat, mě program posloužil velice dobře.

Odkaz ke stažení: Stahuj.cz

Rubrika: Programy | Bez komentářů »

ScreenShots - nejjednodušší program na tvorbu “fotek” aktuální obrazovky

Pondělí 23. Červenec 2007

Program ScreenShots je velice jednoduchý program, ve kterém si můžete vaši aktuální plochu “vyfotit”do formátu JPG, BMP nebo PNG. Když program spustíte, můžete si nastavit složku, do které se mají ukládat obrázky, nastavit název souborů, pro název souborů se dají použít i nabízené proměnné, se kterými může mít soubor v názvu den a čas vzniku. Obrázky se ovšem dají ukládat rovnou na FTP server, stačí zadat adresu FTP serveru.

Pro “vyfocení” plochy si můžete nastavit libovolnou klávesu, ale zklamalo mě, že nejdou kombinace kláves, jde nastavit pouze jedna klávesa, takže tento program nemám spuštěný stále, ale jen pro potřebu, protože se mi stalo, že jsem si neuvědomil, že mám program spuštěný a tu onu klávesu jsem používal a uložilo se mi hodně souborů, aniž bych o tom věděl. Snímat se dá celá obrazovka nebo jen aktuální okno, program dobře funguje i pro “típání screenshotů” v počítačových hrách. Tento program se dá “schovat” do lišty a klávesové zkratky fungují právě jen při minimalizovaném programu do lišty. Tento program je zdarma, je velice jednoduchý na nastavení i na používání a může vám být velice nápomocen.

Odkaz na tvůrce programu: Petr Sloup

Rubrika: Programy | Bez komentářů »

Rossion Q1: Supersport za “milion a půl”

Neděle 22. Červenec 2007

Nedávno se na internetu objevila informace o novém supersportu Rossion Q1, který je od americké automobilky 1G Racing. Ale není to tak úplně vůz od této automobilky, ale je to přepracovaný vůz M12 od britské automobilky Noble, která licenci na tento vůz prodala americké automobilce 1G Racing. Rossion Q1 má pozměněnou karoserii a pozměněný výkon narozdíl od původního Noble M12. Výkon dosahuje 450 koní (330 kw), hmotnost je velice nízká a to 1135 kg. Rossion se rozjede z 0 km/h na 100 km/h za pouhé 3,2 s a zvádne uhánět skoro 300 km/h. “Menší” maximální rychlost je způsobena krátkými převody převodovky, ale proto se také zlepšila akcelerace a o to asi šlo. Jak je již naznačeno v nadpisu, Rossion Q1 by se měl v Americe prodávat za 69 tisíc dolarů, což v přepočtu na české koruny činí asi 1,5 milionu.

Fotogalerie:

Rossion Q1

Rossion Q1

Rubrika: Auto-moto | Bez komentářů »

Porsche 911/997 GT2

Neděle 22. Červenec 2007

Dostala se mi do rukou informace, že se v říjnu tohoto roku objeví nová generace nejsilnějšího turbem přeplňovaného vozu od automobilové značky Porsche, které si tradičně nese název GT2, celým názvem se jedná o vůz Porsche 911 GT2 nové generace, tudíž je to typ 997. Tradičně bude tento vůz poháněn motorem typu boxer o šesti válcích, jejichž objem činí 3,6l. Ovšem tento vůz si výkonově od předchozí generace polepšil o 43 koní (32 kw) na současných 530 koní (390 kw).

Tomuto výkonu napomohlo nové turbodmychadlo s variabilním naklápěním lopatek a tento výkon napomáhá k akceleraci z 0 km/h na 100 km/h za 3,7 s a maximální rychlost by měla být okolo 320 km/h. Výkon u tohoto Porsche bude přenášen pomocí šestistupňové manuální převodovky a to pouze na zadní kola, čili to bude vůz parametry určen na závodní okruh. Cena GT2 není ještě přesně stanovena, ale podle předběžných informací by vám z vašeho konta po koupi tohoto skvostu mělo ubýt asi 180 tisíc eur (v přepočtu asi 5,2 milionu korun českých).

Nějaké obrázky pro vaši představu:

Porsche 911 GT2

Porsche 911 GT2

Rubrika: Auto-moto | Bez komentářů »

Nokia 3109 Classic

Středa 18. Červenec 2007

Nedávno jsem se dozvěděl o dalším novém telefonu od velice dobře známé značky Nokia, který si nese název Nokia 3109 Classic. Tento telefon z výroby dostal velice decentní vzhled, neobsahuje žádné extravagantní výstřelky, takže by mohl posloužit lidem, kteří nepotřebují oslňovat okolí nějakým nekonvenčním vzhledem svého mobilního přístroje. Já rád také přivítám klasickou konstrukci tohoto telefonu, která se mi zdá nejpraktičtější a nejjistější.

Displej používá aktivní metodu zobrazování s počtem 262 tisíc barev. Dále mne potěšila přítomnost slotu pro microSD karty, ale i bez dokoupených paměťových karet vám mobil umožní uložit až 8 MB dat. Telefon je asi také zaměřen na práci, protože obsahuje prostor až pro 2 tisíce kontaktů, ke každému kontaktu se dá například přiřadit 5 telefonních čísel, adresu elektronické pošty, poštovní adresu atd.

Telefon umožňuje datové přenosy přes GPRS, EDGE nebo HSCSD, data do počítače a zpět se dají přenést přes infraport, Bluetooth nebo klasicky přes datový kabel, pro který má mobil miniUSB zásuvku. Možná některé teď trochu zklamu, když zde napíšu, že s tímto mobilním telefonem si nic nevyfotíte a ani si neposlechnete vaše oblíbené radio stanice. Telefon ale umí přehrávat hudbu ve formátech MP3, MID, WMA nebo AAC, ale bohužel v originálním balení nenaleznete žádná sluchátka, takže si je musíte dokoupit, ale telefon si zase rozumí s Bluetooth A2DP profilem, takže si sluchátka můžete pořídit rovnou bezdrátová.

Pokud raději posíláte SMS zprávy, jistě vás potěší prakticky perfektní klávesnice. Klávesy mají ideální velikost, nejsou to žádné “blešky”, káždá z kláves má svůj oddělený prostor. Klávesnice zajišťuje přesné a jisté mačkání. Funkční klávesy jsou zde ve standardním počtu, dvě dosti velké kontextové klávesy, pod nimi jsou stejně velké pouze otočené klávesy pro přijmutí a zrušení hovoru, uprostřed funkční oblasti klávesnice je chromový rámeček sloužící pro čtyřsměrovou navigaci v telefonu spolu s tlačítkem pro potvrzení, které je umístěno v tomto chromovém rámečku.

Mimo SMS zpráv můžete posílat MMS zprávy, zvukové zprávy a mobil je také vybaven E-mailovým klientem, takže můžete posílat i elektronickou poštu. Pro volání jsou v Nokii 3109 možná tři pásma GSM (900/1800/1900 MHz). Pro organizaci času je tento telefon jako stvořený, obsahuje mimo jiné kalendář, který kromě měsíčního a týdenního náhledu nabízí i náhled denní. V kalendáři si můžete nastavit jednání, narozeniny, volání, upomínky a poznámky, které dále mají své další vlastní nastavení, telefon je vybaven také opakovaným budíkem, který vás probudí, i když máte vypnutý telefon.

Z dalších funkcí bych mohl jmenovat stopky, diktafon se záznamem o možné délce šedesáti minut a kalkulačce, která zvládá i více matematické úkony, ze kterých se zmíním o výpočtu sinu a kosinu. Telefon samozřejmě umí Javu, je to telefon ze Series 40 třetí řady, takže to moc “chytrý” telefon nebude, tak alespoň díky Javě si můžete telefon programově přiblížit vašim představám.

Teď jsem si vzpomněl, že si na Nokii 3109 Classic můžete přehrát i nějaké filmy, které ovšem musí být ve formátu 3GP, ale zato mohou být filmy přehrávány přes celý displej. Nakonec se zmíním o tom, že mě tato Nokia překvapila i její cenou, která se pohybuje na hranici 4 tisíc korun a to si myslím, je velice dobrá cena na výbavu tohoto mobilního telefonu.

Nakonec zde uvádím obrázek Nokie 3109 Classic:

Nokia 3109 Classic

Rubrika: Mobilní koutek | Bez komentářů »