Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Červenec 4th, 2007

Instant Messenger QIP 2005

Středa 4. Červenec 2007

Nedávno jsem se rozhodl, ale byl jsem i tak nějak z okolí donucen, i když jsem opravdu nemusel, a založil jsem si ICQ účet a jako klient jsem používal Mirandu, kterou mi doporučil bratr. Miranda mi vyhovovala, sice mi ze začátku začala po nějakém nastavení “padat”, ale to jsem vyřešil novější verzí.

Mirandu jsem si “vyšperkoval” podle svého, použil jsem různé pluginy atd. Ale měl jsem v ní jeden problém, protože když mi spolužák ze třídy chtěl poslat nějaký soubor a já ho chtěl přijmout, tak se objevilo okno pro stahování, ale vůbec nic se nestáhlo, řekl jsem si, že to bude nějaký výpadek, ale nešlo mi to nikdy. O tomto problému jsem něco hledal na fórech a zjistil jsem, že je to vcelku běžný problém a prostě to buď jde, nebo nejde.

Ten spolužák používal (používá) Messenger jménem QIP (Quiet Internet Pager), přesněji QIP 2005 Build 8020. Já jsem si řekl, že ho zkusím a používám ho doteď, i když taky někdy přemýšlím, že bych zase zkusil nějakou Mirandu, ale o tom možná příště.

V QIPu nemám s ničím problém, je velice dobře kompatibilní s programem ICQ, umí posílat soubory messengeru ICQ, řekl bych, že je to takové rozvedené a upravené ICQ. Standardem může být český jazyk, hodně stažitelných skinů, některé skiny napodobují ICQ, umí smajlíky ve zprávách, ovšem ty QIPovské smajlíky jsou hezky animované.

QIP dokáže zjistit jakého ICQ klienta používá ten, koho máte v seznamu, což je běžná funkce, ale QIP se dokáže i za různé klienty vydávat, takže ten, kdo si o vás něco chce zjistit, může zjistit, že používáte Mirandu, ICQ nebo Trilian, ale samozřejmě umí být sám sebou. QIP má antispamovou ochranu, používá zvuky standardně používané v ICQ, které se dají změnit, dokáže zjistit stav viditelnosti vašeho protějška, sám může být neviditelný.

V okně pro zprávy si můžete nastavit typ písma, barvu písma, je tu tlačítko pro posílání souborů, zde si také můžete zobrazit i vaše oblíbené weby z Internet Exploreru, zjistit si můžete i historii nějakého rozhovoru a QIP dokáže zprávy i zašifrovat, ale protějšek musí mít QIP též. Můžete si nastavit, jestli se zpráva odešle po stisknutí klávesy ENTER, nebo jestli zprávu budete chtít potvrdit tlačítkem pro odesílání určeným. Je tu i možnost poslat zprávu všem ve vašem seznamu, nebo jen některým.

To je asi tak vše, co mě o tomto Instant Messengeru napadá. Myslím si, že tento program dokonale zastane práci ICQ, myslím si, že ICQ dokonce předčí, je méně náročný na PC než ICQ a nemá absolutně žádné otravné reklamy. Myslím si, že dokáže zefektivnit vaši práci.

Nějaký ten odkaz na stažení: QIP 2005 Build 8020 nebo z oficiálního webu: QIPIM.com

Rubrika: Programy | Bez komentářů »