Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Červenec 24th, 2007

Oslava návštěvnosti webu

Úterý 24. Červenec 2007

Ano, dlouho jsem čekal na okamžik, kdy se na počítadle objeví nějaká větší suma určující počet návštěvníků a můžu oznámit, že dnes tato hodnota překročila hranici 300, není to nějaká závratná suma, ale mě to velice těší a jsem moc rád za tuto návštěvnost. Některé weby tuto návštěvnost zvádají za hodinu či dokonce minutu, mě se to povedlo za měsíc a půl, jsem skromný, je to skvělý výsledek, přesto by mohl být lepší. Ale chci všem návštěvníkům mého webu moc poděkovat za přízeň a já se také budu moc snažit o hodně nových informací a článků. Moc děkuji.

Rubrika: Nezařazené | Bez komentářů »

Sluchátka Koss UR/5 a zamyšlení nad obsahem webu

Úterý 24. Červenec 2007

Dlouho jsem přemýšlel, o čem bych se mohl na svém webu ještě zmiňovat, přeci jenom web založený na jednom typu věcí se zaprvé těžko vymýšlí a možná by ani ostatní lidi mohl trochu nudit, i když podle návštěvnosti jsem málokdo přijde a oblíbí si tento web, spíše sem lidé jen “zaskakují” z vyhledávačů, když se snaží něco najít. Když sleduji, co se někdy snaží lidé najít a dostanou se na můj web, někdy se zasměji, jak krkolomně napíší to, co vlastně hledají, myslím si, že hledat osm velice podivně za sebou poskládaných slov, někdy ani nedávajících dobrý smysl, moc často nejsou řešením, chce to vystihnout nějaké správné “heslo”, krátké výstižné, ale vždy to také nejde. Mě se také někdy povede vytvořit takový delší “had” slov, který napíši do kolonky hledat ve vyhledavači, ale často mi to nevyjde.

No, abych se nezamýšlel dlouho, tak se zmíním, že bych chtěl svůj web rozšířit o informacích o hardware a o jiných technických zařízeních, ale nebudou to vždy horké novinky, ale spíše bych chtěl psát nějaké mé poznatky i na starší zařízení, ale hlavně bych chtěl psát z vlastní zkušenosti.

Prvním tímto pokusem budou sluchátka od značky Koss, ale nebude to cenově nějaká závratná výška, půjde o nejlevnější sluchátka se jménem Koss UR/5. Dostal jsem je darem, do té doby jsem si “vystačil” se sluchátky dodávanými standardně k přehrávačům, byly to všem známé “pecky”. Dlouho předtím jsem si říkal, že se v nich nedá ležet, pomalu ani sedět, protože musíte mít zaprvé kvalitně tvarované uši, ale i přesto se nesmíte moc hýbat a dlouho jsem rozmýšlel koupi sluchátek jiné stavby. Tento dar rozhodl za mě, dostal jsem sluchátka Koss UR/5, dalo se poznat, že nepatří k nejdražším, ale já nejsem nějaký náročný posluchač a ani k výkonu své práce (práce? to jsem ještě asi nedělal) nepotřebuji sluchátka veliké kvality, takže mi to bylo jedno.

Jsou to sluchátka klasické konstrukce, s obloukem přes hlavu a jednoduchým systémem zvětšování tohoto oblouku, který jistě znáte a můžete si ho prohlédnout na fotce (pod článkem umístěné). Po prvním poslechnutí mých skladeb na mém přehrávači jsem poznal veliký a znatelný rozdíl od “pecek”. Nová sluchátka vydávala daleko větší basy, ale ne že by mi duněla hlava, vydávala basy přijatelné a umírněné, ale také ostatní zvukové polohy, jako výšky a středy se zlepšily a skladby se v podání těchto sluchátek od Koss hodně přiblížily originálnímu podání skladeb. Byl jsem velice mile překvapen, že se z těchto sluchátek linul tak dobrý zvuk a na obyčejné “pecky” jsem zanevřel a i kdyby bych měl mít “pecky” kdovíjak drahé, tak bych je nechtěl (možná kdybych je vyhrál, nebo dostal, tak bych asi neodmítl), protože si myslím, že jejich malé repráčky nikdy nemohou dosáhnout kvalit větších reprá(č)ků ve sluchátkách jiných konstrukcí.

Měl jsem i možnost poslechnout si zvuk se sluchátek typu “špunt”, to jsou takové ty, které se zasunují dále do zvukovodu, poslech nebyl špatný, ale myslím si, že je to nebezpečné nejen pro sluch člověka, ale také velice nebezpečné na veřejnosti, kdy nemusíte na přechodu uslyšet přijíždějící, třeba i troubící, vůz a máte problém. Sluchátka Koss UR/5 jsem měl také možnost porovnat s dražšími sluchátky Koss, teď nevím, který je to typ, ale zavěšují se za ušní boltec, nemají žádný oblouk a mají podobně velké reproduktorky (asi už se ten typ dnes neprodává), ale rozdíl nebyl tak značný, možná kdybych uslyšel krajní zvukové polohy sluchátek, poznal bych větší rozdíl, ale při běžných písních to nebylo tak markantní a nemrzí mě, že nemám sluchátka za 1000 až 2000 Kč.

Sluchátka Koss UR/5 určitě nejsou určena pro ty, kteří potřebují zaručený kvalitní a přesný poslech, také nejsou určena pro nějaké “frajírky”, kteří dají jen na cenu zboží a hlavně se chtějí vytáhnout před kamarády, ale jsou určena pro běžného uživatele, který nepotřebuje mimo jiné i mikrofon, ale hlavně nepotřebuje perfektní zvuk, ale stačí mu jen dobrý. Hlavně jejich cena dokáže sluchový požitek umocnit, takže máte pocit, že máte hodně muziky za málo peněz.

Odkaz: Koss

Koss UR/5

Rubrika: Hardware a jiná technika | Bez komentářů »

EasyISO

Úterý 24. Červenec 2007

Jednou jsem potřeboval udělat ze svého vypáleného CD jeho obraz, image, ale neměl jsem k dispozici nějaký placený program jako by mohlo být Nero nebo Alcohol 120%, a proto jsem se rozhodl, že si najdu nějaký neplacený, jednoduchý na instalaci i na používání a hlavně malý program, který by dokázal image z CD vytvořit. Našel jsem program EasyISO.

Program EasyISO se neinstaluje, protože obsahuje pouze jeden soubor a to je easyiso.exe (myslím si, že by bylo zbytečné tvořit instalaci kvůli jednomu souboru). Po spuštění programu se objeví okno, ve kterém zatím není moc údajů o vašem vloženém CD, či DVD nebo mechanikách ve vašem PC, ale po kliknutí na tlačítko CD-INFO program zjistí velikost CD vloženého ve vašem PC a zjistí také údaje o mechanikách. V CD-INFO také můžete zjistit jaké soubory máte na jaké stopě vypálené.

Pokud ale chcete udělat z nějakého CD image, můžete použít průzkumníka Windows, nebo můžete použít nějaký váš souborový manažer, a dostaňte se na disk vaší mechaniky s vloženým médiem a označte buď všechny soubory z média nebo si můžete vybrat jen některé a ty musíte myší přetáhnout z průzkumníka, nebo vašeho manažeru, do bílého pracovního okna v programu EasyISO. Když se vám v EasyISO zobrazí cesty k souborům na médiu, postupovali jste správně a nyní můžete vytvořit image CD, nebo DVD, a to zmáčknutím položky v dolní části EasyISO, která se jmenuje Iso-Menu a je u ní taková šipka dolů. Po stisknutí Iso-Menu si vyberete, zda chcete vytvořit image - Create ISO - nebo jestli chcete image vypálit - Burn ISO. Po vybrání Create ISO si vyberete “cestu”, kam chcete uložit image a název image, tento program umí ukládat pouze do formátu ISO, pokud jsem to již nezmínil.

Ale jak jsem již zmínil, tak tento program umí ISO i vypálit, takže stačí mít vypalovací mechaniku. Před vypálením bych doporučil podívat se do položky Burn-Menu, která je vpravo nad položkou CD-INFO a v položce Burn-Menu si nastavíte, zda chcete médium po vypálení uzavřít (Close Disc), nebo jestli chcete pouze naznačit vypálení (Test Write - žádná data se nevypálí), dále jestli se vám má mechanika po vypálení otevřít anebo jestli chcete udělat z média médium bootovací a ještě je tam další nastavení, o kterém se nebudu zmiňovat. Když jste rozhodnuti, že CD/DVD vypálíte, zvolíte opět položku Iso-Menu a zvolíte Burn ISO, objeví se vám průzkumník Windows a vy si vyberete, který ISO soubor chcete vypálit, až tak učiníte, vyberete si mechaniku, která umí vypalovat, musíte v ní mít médium (pokud jste v Burn-Menu nenastavili Test Write) a vpravo pod CD-INFO vyberete Burn, potvrdíte a image se vám vypálí na médium.

Jak jsem se již zmínil, program si poradí i s médii DVD, v celkovém výčtu umí pracovat s CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD-ROM, DVD+-R, DVD+-RW, DVD-RAM. Program EasyISO je program velice jednoduchý a myslím si, že je velice vhodný pro chvíle, kdy nemáte možnost využít dražších, složitějších a placených programů anebo nemáte chuť je instalovat, mě program posloužil velice dobře.

Odkaz ke stažení: Stahuj.cz

Rubrika: Programy | Bez komentářů »