Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Červenec 30th, 2007

Sagem my411X (my411V pro Vodafone)

Pondělí 30. Červenec 2007

Není to tak dlouho, co mě vzhledově, ale i funkčně oslovil mobilní telefon od značky Sagem s názvem my411X, existuje i s názvem my411V, to je verze prodávaná přímo českým operátorem, a to Vodafonem.

Úplně na první pohled mě tento Sagem my411X/V oslovil svým jednoduchým, přesto pro mě atraktivním, vzhledem. Vysoký lesk klávesnice a předního krytu telefonu dělá z tohoto telefonu “stylovku”, na které ovšem budou zůstávat vaše otisky. Rozměrově se vejde do průměru, přesněji 10,3 cm na výšku, 4,5 cm do šířky a hluboký je 1,4 cm, kapsu vám prohloubí o 85 gramů. Materiál, ze kterého je vyroben kryt je plast, ale je dostatečně pevný a dobře usazený, takže kryt by neměl mít výchylky v umístění a neměl by vrzat.

Tlačítka klávesnice jsou normálního tvaru, klasického rozpoložení a mají dostačující velikost. Tlačítka se objevují i na boku telefonu a to přesně na levém, jsou tři a jsou určena pro přehrávač hudby. Jak jsem teď zmínil tlačítka pro přehrávač hudby, ano, tento Sagem opravdu přehrává MP3. Dále umí i “obrázkovat” v rozlišení VGA, ale to již v dnešní době neohromí, umí také natáčet videa, videa jsou v rozlišení 128 na 96 ve formátu 3GP, což není také nic převratného.

Videa, fotky, či hudbu si můžete standardně uložit do paměti čítající 12 MB, ale co víc potěší je možnost vložení paměťových karet typu MicroSD. Všechny úkony s mobilem ovládáte pomocí pasivního displeje (sice hlavně pomocí klávesnice, ale displej také potřebujete) s rozlišením 128×160 a 65 tisíci barvami, pasivní konstrukce a lesklé sklíčko přes displej ovšem značně znemožňuje čtení na slunci, vlastně všude venku.

Telefonní seznam je velice obsáhlý, uložit si můžete až 500 kontaktů a ke každému jménu si můžete doplnit například 3 telefonní čísla, 2 e-mailové adresy, webovou adresu, každé jméno může mít jinou vyzváněcí melodii a obrázek a mimo jiné další údaje. Sagem my411X/V zvládá tři GSM pásma (900 1800 1900 MHz). Textové i MMS zprávy se vytvářejí ve stejném prostředí (editoru), záleží na tom, zda přidáte obrázek či melodii. Obsahuje kalendář kromě větších náhledů i s denním náhledem, dále má kalkulačku, převodním měn, opakovaný budík a úkolovník.

Verze my411X a my411V se liší hlavně tím, že ta “vodafonská” verze má vše laděné podle Vodafone, jak téma prostředí, tak se v menu často objevují odkazy na Vodafone live!. Sagem my411V se u Vodafonu s divokou kartou prodává asi za 2 a půl tisíce korun a s tarifem za 77 korun.

Sagem my411v

Rubrika: Mobilní koutek | 17 komentáře/ů »