Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Září, 2007

Laserová myš A4Tech X-750F

Čtvrtek 27. Září 2007

Myš, o které se teď zmíním je sice označována jako herní myš, ale je velice dobře použitelná pro jakoukoli jinou práci. Jde o myš značky A4Tech model X-750F.

Že je myš herní poznáme hlavně podle speciálního tlačítka “3XFire Button”, po jehož zmáčknutí se počítač chová, jako byste zmáčkli třikrát za sebou první tlačítko myši. Toto se hodí, pokud potřebujete v nějaké hře hodně rychle za sebou vyslat nějakou dávku střel. Ale tato funkce se hodí i v případě, pokud jste trošku línější na použití dvojkliku prvního tlačítka a nechcete nic ve Windows (či jiném systému) nastavovat, prostě zmáčknete toto tlačítko a otevíráte složky jedním klikem. Tlačítko na “dávku kulek” je trochu menší než hlavní (levé) tlačítko, je umístěno napravo od něj, je oranžové a s malými výstupky proti skluzu, vlastně je vloženo ve výřezu z levého tlačítka, ale nebojte místa na váš ukazováček je tam stále dost. Ale význam tohoto tlačítka ve Windows se mi ale stejně nezdá nijak velký či důležitý.

Hlavní výhodou této myši je její velká přesnost a rychlost, což můžete využít například při nějaké grafické práci, kdy je potřeba velká přesnost a pečlivost. Maximální možné rozlišení myši je 2500 dpi, ale nemusíte používat toto rozlišení stále, máte na výběr kromě tohoto rozlišení dalších 5 rozlišení. Každé nastavení rozlišení je poznatelné podle kolečka myši, respektive barvy kolečka, při každém rozlišení svítí kolečko jinou barvou, nebo kombinací barev, při nejmenším rozlišení kolečko nesvítí vůbec. Na změnu rozlišení není potřeba žádný speciální ovladač. Změna rozlišení se aplikuje pomocí speciálního tlačítka na myši, které je umístěno přímo před kolečkem (z pohledu uživatele), blíže ke středu myši. U nejmenšího rozlišení 600 dpi, nesvítí kolečko vůbec, při rozlišení 800 dpi svítí kolečko zeleně, při 1200 dpi žlutě, při 1600 dpi červeně, při rozlišení 2000 dpi kolečko bliká žluto červeně a při 2500 dpi kolečko bliká zeleno oranžově.

Touto větou zklamu asi všechny “leváky”, protože tato myš je výhradně pravoruká. Ne, že by nešla používat levou rukou, tvarově je, dalo by se říci, souměrná, ale již umístění 3XFire tlačítka, které je vedle levého tlačítka myši a také vedlejší tlačítka, použitelná například v internetovém problížeči pro návrat na předchozí stránku, či naopak postup vpřed, jsou umístěna na levé straně určena pro pravý palec a navíc je pod nimi pogumovaná ploška pro lepší uchycení palcem, to by již mohlo naznačovat, že si tuto myš “levák” moc neužije. Ale pokud by byl masochista?

X-750F je velice příjemně tvarovaná do ruky, ale mluvím pouze ze zkušenosti s mojí trochu větší rukou, které nějaké ty bezdrátové myši určené k notebooku moc nevyhovují, ale zato tahle myš, ta je přesně ta pravá, dostatečně velká, nemusím mít pokrčené prsty. Nepočítaje tlačítko 3XFire a tlačítko pro změnu rozlišení je myš pěti tlačítková, pokud to nevyplynulo z předchozího textu, takže pokud bych byl puntíčkář, myš je sedmi tlačítková, funkci tlačítek si můžete změnit u čtyř tlačítek - pravého, prostředního (kolečko) a těch dvou vedlejších na levém boku, změnu můžete učinit pomocí softwaru pro tuto myš.

Moje myš je černo stříbrná (podobná chromu), převažuje černá barva, černá barva na myši zabírá obě hlavní tlačítka a je protažena v pruhu až dozadu, kolem tohoto pruhu jsou po vnějších stranách dvě “chromové” linky, tato “chromová” barva se objevuje i na plošce s kolečkem a tlačítkem pro změnu rozlišení. Boky této myši jsou černé. Tato myš existuje i v druhém barevném provedení, které je také černo stříbrné, ale zde je ta stříbrná matná a zde ta stříbrná převažuje, toto barevné provedení je vlastně invertní k předchozímu. Standardní rozhraní myši je USB, ale balení obsahuje i redukci na PS/2. Cena této myši se na internetu pohybuje od přibližně 420 Kč do nějakých 750 Kč, přičemž v některých obchodech může mít každé barevné provedení myši rozdílnou cenu.

Odkaz na oficiální web: X7.cn

Rubrika: Hardware a jiná technika | Bez komentářů »

Další weby s aplikacemi vhodnými pro váš Flashdisk

Čtvrtek 27. Září 2007

portable.own.cz (česky)

portable.paxik.net (česky)

portablefreeware.com (anglicky)

Rubrika: Programy | Bez komentářů »

Mahjongg Classic

Čtvrtek 27. Září 2007

Už nějaký čas hledám nějakou verzi velice známé čínské Mahjongg. Nedávno jsem narazil na tuto verzi, která je utvořená ve Flashi. Archiv s hrou vlastně obsahuje pouze spouštěcí soubor hry, takže si můžete klidně tuto hru nosit s sebou na svém flashdisku. Pokud neznáte tuto hru, tak lehce napovím, že jde o deskovou hru, kde máte odebírat postupně kameny, které mají na sobě různé ornamenty a jsou ve tvaru obdélníka, přičemž musíte vždy odebrat dva stejné kameny, ale není to tak jednoduché, protože jsou kameny nejen vedle sebe, ale i na sobě, takže ne vždy musíte mít tolik možností k hraní a musíte trochu přemýšlet. Každý kámen můžete označit a poté odebrat pouze za případu, že na něj vidíte má volnou alespoň jednu jeho delší stranu, pokud má volnou pouze krátkou stranu, nelze vybrat. Cílem hry je odebrat všechny kameny. V této hře si můžete vybrat ze čtyř obtížností.

Odkaz ke stažení: Stahuj.cz

Pokud by vám tato verze nevyhovovala, doporučuji shlédnout tento odkaz: home.halden.net

Rubrika: Hry | Bez komentářů »

Ferrari 288 GTO - pro mě nejlepší Ferrari

Pondělí 24. Září 2007

Dnes bych se chtěl zmínit o automobilu od jedné velice známé italské značky. Ta značka je Ferrari a konkrétní model se jmenuje 288 GTO. Ne, že bych byl nějaký maniak do Ferrari, ale když prostě Ferrari vidím, tak ve mě ten pohled na tyto vozy také něco probouzí, probouzí ve mě kluka, který si moc přeje, aby si mohl mohl nějaké Ferrari prohlédnout z blízka, nebo aby se v něm mohl svést, nebo ba dokonce nějaké Ferrari řídit (to by ovšem nemuselo dopadnout dobře). Proč právě jsem si vybral toto Ferrari, vybral jsem si ho asi proto, že na mě nejvíce zapůsobilo ze všech těch možných modelů, ne že by se mi jich nelíbilo více, ale tento model mě nějak upoutal.

Ferrari 288 GTO vypadá zepředu velice dravě a nekompromisně, myslím si, že tuto nekompromisnost dodává vozu velice ostrá hrana mezi kapotou a přední maskou a také ostrý ohyb zpět mezi maskou a navazujícím předním nárazníkem. Také mám dojem, že vyklápěcí hlavní světla dodávají vozu sportovnost a také trochu elegantnost. Velice mě ale upoutala i světla na masce, která jsou nekrytá a jsou uskupena v dvojicích, na každé straně jedna dvojice. V předním nárazníku jsou dva otvory, nejspíše nasávací otvory.

Ferrari 288 GTO je kupé, ani bych u sportovního vozu neočekával nic jiného. Po stranách ve dveřích jsou prohlubně, které se postupně zvětšují a vzadu na karoserii přechází v otvory, které slouží k chlazení motoru, ale jen pomocně, primárně je motor chlazen kapalinou. Střecha vozu je velice krátká, protože je motor uložen uprostřed vozu a jelikož je motor překryt kapotou, tento vůz nemá moc velké zadní okno, je plošně velice malé a je velice skosené (kdo by se u tohoto vozu díval za sebe). Přesto ale ze střechy po stranách přechází dvě svislé lišty až k zadnímu malému decentnímu spoileru (jestli se tomu tak dá říci), takže při pohledu ze strany to navokuje dojem, že má toto Ferrari vzadu běžné velkoplošné okno sahající až k zádi. Na zádi se můžeme všimnout již zmíněného decentního křídla, které zároveň utváří jakýsi kšilt, který překrývá zadní světla.

Co říci k motorové a pohonné výbavě? Asi to, že srdce vozu je umístěno uprostřed, je to vidlicový osmiválec (pouhý osmiválec, to je možná také důvod, proč někteří nemusí mít toto Ferrari rádi, někdo může mít názor, že když to nemá dvanáctiválec, tak to není Ferrari, to je podle mě “blbost”) přeplňovaný dvěma turby (to je opět ta samá písnička, když to není “atmosféra”, tak to ……..) s objemem válců 2855 ccm (kubických centimetrů), čtyřmi ventily na válec a chlazený kapalinou, výkon činí něco kolem 400 koní (asi 298 kW) při 7000 otáčkách za minutu, nejvyšší točivý moment ovšem leží trochu někde jinde a to v 3800 otáčkách a činí asi 498 Nm. Maximální rychlost by se měla s jistotou zastavit na hodnotě 305 km/h (nevím, jestli jede rychleji, zatím jsem neměl možnost otestovat). Na sto kilometrů za hodinu byste se měli dostat za 5 vteřin. Převodovka je pětistupňová manuální, pohon je přes ní veden na zadní kola.

Tyto skvosty se vyráběly v letech 1984 - 1985 a vyrobilo se jich pouhých 273 kusů (možná 277, našel jsem dva údaje). Ještě bych se na závěr zmínil o interiéru Ferrari 288 GTO, interiér je dle mého velice jednoduše uspořádán, avšak přehledně, ne jako v dnešní době - natlačit tam, co se do toho vejde - ale velice přehledné uspořádání ukazatelů a jiných “budíků” či ovladačů, volant a sedačky v kůži, sedačky závodně stavěné a řadicí páka má otevřenou kulisu. Opravdu se mi toto Ferrai velice líbí a velice bych ho chtěl jako i jiné supersporty alespoň vidět z blízka, ne-li něco víc.

Zde bych si opět dovolil pár obrázků, některé obrázky budou uloženy přímo na webu, na některé se pouze odkážu, protože některé hezké obrázky mají vodotisk.

Ferrari 288 GTO

Ferrari 288 GTO

Ferrari 288 GTO

Ferrari 288 GTO Interiér Ferrari 288 GTO Motor

Ferrari 288 GTO Interiér

A zde nějaké ty odkazy na další skvělé obrázky:
ultimatecarpage.com (zepředu)
ultimatecarpage.com (zepředu)
ultimatecarpage.com (zezadu)
ultimatecarpage.com (zezadu)
ultimatecarpage.com (z boku)
ultimatecarpage.com (zezadu)
ultimatecarpage.com (zespoda)
ultimatecarpage.com (interiér)
ultimatecarpage.com (interiér)
ultimatecarpage.com (motor)
ultimatecarpage.com (motor)
ultimatecarpage.com (motor)

Rubrika: Auto-moto | Bez komentářů »

Teac MP-111 - problém se zavřením krytky baterie za použití nabíjecích baterií

Neděle 23. Září 2007

Po pořízení přehrávače Teac MP-111, který jsem si také mimo jiné kupoval kvůli možnosti používání AAA baterií čili i možnosti používání nabíjecích baterií AAA, abych si mohl případně tyto baterie jednoduše vyměnit za nové, jsem sice používal dodávanou alkalickou AAA baterii, ale už jsem si také došel do obchodu pro dvě AAA dobíjecí Ni-MH baterie s kapacitou 1000 mAh. Jelikož jsem již měl nabíječku baterií kvůli digitálnímu fotoaparátu na AA baterie (samozřejmě nabíječka umí nabíjet i baterie AAA), tak jsem si své baterie mohl klidně hned nabíjet.

Srovnání baterií Srovnání baterií Srovnání baterií

Zde jsem udělal pár obrázků, na kterých je vidět srovnání baterií - AAA normální vs AAA nabíjecí.

Ale co se nestalo, když jsem se pokoušel nabíjecí baterie do přehrávače vložit, baterie do přehrávače sice vložit šla, ale nešla mi zavřít krytka baterie, přesněji mi nešel zastrčit takový nepárový zobáček krytky (tento zobáček je umístěn úplně na kraji krytky a vystupuje z ní horizontálně) pod zadní kryt přehrávače, jelikož jsem nikdy takový problém neměl, hned mi došlo, že se tento problém objevil kvůli nově koupené nabíjecí baterii. Ale proč se tento problém objevil, protože při prvním prohlížení nabíjecích baterií, jsem větší rozdíl mezi normální a nabíjecí baterií nenašel, tak jsem baterii opět vyndal a začal jsem zkoumat rozdíly oproti nenabíjecí verzi. Zjistil jsem, že baterie jsou v nejdelším místě stejné dlouhé, jsou stejně široké (možná je ta nabíjecí o nějaké ty mikrometry širší), ale jejich zásadní rozdíl je ten, že nabíjecí baterie má spodní plošku (pól mínus) rovnou, zasahující až po okraj baterie, zato normální baterie AAA má tuto plošku umístěnou pouze ve středu a kolem středu, tato ploška nezasahuje po okraje a hlavně je lehce vystouplá z těla baterie (podrobnější představu získáte z obrázků, které jsem vyfotil).

Krytka baterie Přehrávač s původní baterií Přehrávač s nabíjecí baterií

• Zde na prvním obrázku vidíte krytku baterie, vlevo je nepárový zobáček, vpravo jsou dva háčky. • Na druhém obázku můžete vidět, jaké je místo mezi záporným pólem původní baterie a plastem přehrávače. • Na třetím obrázku vidíte podobné srovnání jako na druhém, ale v přehrávači je baterie nabíjecí.

Na problém jsem tedy přišel, ale jak ho vyřešit, přece nepůjdu vracet tyto dvě nabíjecí baterie zpět (ani nevím, jak bych to udělal), ze začátku mě to docela naštvalo, protože jsem netušil, že se mohou AAA baterie normální a nabíjecí lišit tvarem (vycházel jsem z AA baterií, ty se totiž prakticky vůbec v ničem neliší) a hlavně, že tato menší odlišnost mi zčásti zamezí jejich využití. Ale vůbec mě nenapadlo, že když krytka baterie za použití nabíjecích AAA baterií nejde zavírat jako za použití normálních baterií, že by šla krytka zavírat jiným způsobem.

Špatné nasazování krytky Správný postup při nasazování krytky Správné nasazení krytky

• Na prvním obrázku můžete vidět špatný postup při nasazování krytky, kdy vám nepárový zobáček nemůže zapadnout. • Na obrázku druhém již můžete vidět nasazení krytky tak, aby nepárový zobáček mohl zapadnout. • Na třetím obrázku již můžete vidět krytku připravenou pro zastrčení.

Při použití normální (alkalické baterie) jsem krytku vkládal tak, aby jako první do přehrávače zapadly dva háčky (jsou připevněny kolmo na krytku baterie) na krytce, v podobný okamžik zapadl i zobáček, který je nepárový, teď už jen stačilo krytku lehkým posunutím zastrčit, aby zapadla svým zobáčkem a svými háčky do určených míst v přehrávači. Při použití nabíjecí baterie ovšem musíte začít od nepárového zobáčku na krytce, tento zobáček musíte jako první strčit do míst, kde má být zastrčen (tj. do místa, kde má mít baterie pól mínus), protože kdybyste se pokoušeli začít těmi dvěma háčky, tak byste potom zjistili, že v této poloze prostě ten nepárový zobáček nezapadne. Jelikož má nabíjecí baterie plošku pólu mínus větší, pak zjistíte, že je mezi baterií a plastem přehrávače méně místa pro vložení tohoto zobáčku. Takže jak jsem již řekl, začneme zobáčkem, přiložíme krytku tak, aby se zobáček dostal mezi baterii a plast přehrávače, potom se na krytku musí přitlačit ve směru otevírání krytky (čili opačným směrem než jsme vkládali ten zobáček) a následně krytku přitlačit k tělu přehrávače, aby zapadly ty dva háčky, musíme použít trochu síly, protože i u místa vložení těchto dvou háčků je teď méně místa, pokud teď máme krytku v horizontálně správné poloze, můžeme krytku v oblasti nápisu OPEN (jsou takové plastové výstupky pro lepší zapření prstu) přitlačit a následně při použití větší síly a za použití prstů druhé ruky, kterými budeme tlačit krytku z druhé strany (směrem od USB konektoru) a krytku zastrčíme úplně. Musí se použít větší síla, nevím sice úplně přesně proč, ale nejspíš to bude také mimo jiné kvůli větší tloušťce nabíjecí baterie.

Pokud by se ale někomu zdál tento návod spíše drastický než použitelný, nabíjecí baterie přece nemusí používat, s normálními bateriemi nebude mít problém. Ale abych se zase tímto článkem nedělal chytrý, tak pokud znáte někdo lepší způsob, nebo jste nerozuměli mému návodu, jak správně zavírat krytku při použití nabíjecích baterií, tak mi klidně napiště e-mail či na ICQ.

Rubrika: Hardware a jiná technika | 2 komentáře/ů »

WIP Miranda - Miranda se speciálním balíčkem

Sobota 22. Září 2007

Po nějaké době používání Mirandy a následně Instant Messengeru QIP (moje připomínky v tomto článku) jsem se opět rozhodl pro nějakou změnu a rozhodl jsem se opět pro Mirandu, ale nechtěl jsem nějakou standardní verzi, ale již nějakou upravenou, která by standardně již obsahovala nějaký lepší vzhled, pluginy a byla již stabilnější než standardní Miranda, po vyzkoušení pár verzí mi do oka padla WIP Miranda.

Ze standardních vylepšení této Mirandy bych jmenoval plugin Počasí (který se samozřejmě stará o příjem aktuálních údajů o teplotě, tlaku, vlhkosti, viditelnosti, či informacích o dešti). Když si chcete v pluginu Počasí nastavit město, které není standardně nastaveno v Mirandě, tak stačí ve vyhledávači kontaktů vybrat vyhledávání ve Weather a do přezdívky zadáte jméno města, ale abyste našli Prahu, musíte zadat Prague, ostatní města se mohou zadávat v českém znění bez háčků a čárek (pokud nějaké obsahují), ale nenajdete zde všechna města, z těch známějších budu jmenovat kromě Prahy Kladno, Ostrava, Brno, Písek, Tábor nebo Ostrava. Dále WIP Miranda obsahuje plugin Janus, který obsahuje některé ze známých deskových her, například Šachy, Reversi, Rohy, či nějaké variace na hru Dáma, tyto hry si bohužel budete moci zahrát pouze s tím, kdo stejný plugin vlastní též.

Z dalších pluginů bych mohl jmenovat plugin Alarms (to jsou jakési připomínky, nastavitelný den, čas, text, zvuk, oznámení narozenin ostatních uživatelů ICQ), dále plugin na úpravu vašich údajů na severu ICQ (mám ponětí, že některá verze Mirandy toto neumožňovala) a nakonec se zmíním o antispamovém pluginu, který by měl zabránit vstupu robotům. Samozřejmě, že si můžete z oficiálního webu či fan stránek stáhnout hodně jiných pluginů a poupravit si Mirandu po svém.

Mirandu s WIP balíčkem jsem začal používat i kvůli jejímu docela pěknému vzhledu již ve standardu. Okno Mirandy je nahoře zakulacené, záhlaví okna je v tmavě modré stínované barvě, stejně stínované jsou i menší záhlaví, která popisují názvy skupin vašich kontaktů, jednodušeji řečeno, že tento vzhled (mimochodem se jmenuje Luna) “opisuje” vzhled Windows XP. WIP Miranda jako každý jiný Instant Messenger umožňuje měnit stavy vaší Mirandy, dále má rozšířené stavy, ke každému stavu si můžete něco připsat a také umožňuje nastavit automatické odpovědi.

Odkaz ke stažení WIP Mirandy: Stahuj.cz

Oficiální stránka Mirandy: Miranda-im.org

Další stránky: Miranda.cz, Miranda.czweb.org, Miranda.kvalitne.cz, Miranda-easy.net (všechny tyto stránky jsou česky)

Rubrika: Programy | Bez komentářů »

Unreal Commander - ještě lepší než muCommander

Pátek 21. Září 2007

Ve svém starším článku jsem psal o souborovém manažeru muCommander (článek), psal jsem, že je to program velice dobře použitelný jako náhrada za placený Total Commander (Windows Commander), ovšem to jsem ještě nevěděl o souborovém manažeru Unreal Commander, který se mi zdá ještě o něco lepší než program muCommander.

Unreal Commander se mi hlavně zdá lepší v práci se servery FTP, jelikož jsem u muCommanderu měl trochu problém s připojením se na svůj web, ale s programem Unreal Commander mě již žádné větší problémy nepotkaly, nastavení FTP u tohoto programu je totiž velice podobné nastavení u programu Total Commander a Total Commander nemá problém s ničím.

Unreal Commander umí také komprimovat soubory a složky do formátů ZIP, TAR, LHA, JAR a CAB a to bez pomoci nějakého externího archivačního programu, umí archivovat i do formátů RAR či ACE, ale na tyto formáty je již potřeba nějaký externí archivační program, ale to jste myslím určitě správně vytušili z předchozí informace. Dále umí hromadně přejmenovávat soubory a dokáže filtrovat soubory buď podle koncovky, nebo podle části názvu souboru. Jinak klávesové zkratky standardních operací se soubory a složkami jsou shodné s muCommanderem či Total Commanderem.

Souborový manažer Unreal Commander je opět zdarma, ale pokud by vás zarazil nápis Unregistered, tak vězte, že stačí vybrat záložku “Nápověda”, zde vybrat “Správce licence”, pak vybrat položku “Aktualizuj licenční klíč” pak “Automatické”, potom stačí vybrat licence pro osobní použití a pokud jste připojeni k internetu, meli byste mít Free licenci “doma”.

Zde je odkaz na stažení: Stahuj.cz (je zde i odkaz ke stažení češtiny do programu)

Zde je odkaz na oficiální stránku: X-diesel.com

Rubrika: Programy | 9 komentáře/ů »

Logik Orbit - jednoduchý levný přehrávač

Pátek 21. Září 2007

Přehrávač Logik Orbit nebudu recenzovat já, nýbrž už takovou recenzi napsal můj bratr a chtěl by se tímto příspěvkem s vámi o tuto recenzi podělit. Přehrávač je pro běžného uživatele úplně dostačující, mimo jiné si k němu bratr dokoupil také sluchátka Koss UR/5, která tam lehce popisuje také (já sluchátka Koss UR/5 popisuji zde).

Odkaz na článek: andre.nazory.cz

Rubrika: Hardware a jiná technika | Bez komentářů »

Aplikace určené pro USB flashdisk

Středa 19. Září 2007

Rád bych se zmínil o webu, na kterém najdete docela dost programů či aplikací, které mají nízkou velikost a nemusí se instalovat, tudíž jsou vhodné pro zkopírování na váš flashdisk. Mimo jiné zde naleznete textové editory, různé jednoduché hry jako jsou “windowsovské miny”, poker, či sudoku, grafický editor GIMP, dále FTP klienty, mimo jiné také instant messengery jako je Miranda, také zde můžete nalézt programy na přehrávání či úpravu videa a audia, e-mailové klienty a nakonec se zmíním o příkazovém řádku a dokonce operačního systému Mac určeného pro flashdisk (je zde odkaz na anglický návod, jak systém zprovoznit). Všechny tyto vyjmenované programy, aplikace jsou velice dobře optimalizované pro flashdisk, nepotřebují se instalovat, pouze se zkopírují, většina aplikací má přídomek Portable (přenosný).

Odkaz na tento anglicky psaný web: Portableapps

Stejné nebo i jiné aplikace se dají nalézt i na českých webech určených pro stahování aplikací, třeba na Stahuj.cz, Slunecnice.cz či Studna.cz, stačí zadat do vyhledávače slovo “Portable”.

Rubrika: Programy | Bez komentářů »

LookAss Tachometer aneb kolik ujedete s myší

Středa 19. Září 2007

Program LookAss Tachometer nemá podle mě nějaké převeliké důležité využití, je určen pouze pro zábavu, nebo pro vaši zajímavost. Účel tohoto programu je měřit vzdálenost, kterou najezdíte s kurzorem myši po obrazovce, stačí zadat přibližnou šířku obrazovky monitoru a můžete začít měřit. Program je od slovenského autora Lukáše (LookAsse) Tomášika.

Odkaz ke stažení ze Stahuj.cz zde

Oficiální web: LookAss web

Rubrika: Programy | Bez komentářů »