Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Září 2nd, 2007

Odyssey by car

Neděle 2. Září 2007

V tomto článku se chci zmínit o velice zajímavé, graficky nenáročné a již velice zapomenuté hře. Touto hrou je Odyssey by car. Hra je velice graficky nenáročná, tudíž by mohl někdo namítat, že je i graficky jednoduchá, takže příznivci NFS: Carbon si u této hry asi “neužijí”, ale na druhou stranu pochybuji, že by příznivci NFS: Carbon tuto hru vyhledávali.

V této hře máte vymyšlené auto s pětistupňovou převodovkou a docela silným motorem, se kterým můžete s autem jezdit klidně dvě stě kilometrů za hodinu (ale ne úplně všude, spíše na dlouhých rovinkách), se štestím by se teoreticky dalo s autem jet rychlostí něco kolem dvě stě padesát kilometrů za hodinu, ale to se povede málokdy.

Hra je velice realistická, co se týče ovládání, zde nelze používat pouze plný plyn a při prudší zatáčce pouze plyn ubrat, v této hře se musí používat i brzda, pokud to ovšem není váš záměr nepoužít brzdu a vůz v zápětí ve “stopadesátce” “rozsekat” o nejbližší strom. S autem není problém se dostat do “hodin”, protože s plným plynem na nižší stupně převodovky se auto velice rádo přetáčí.

Pro kvalitní poježdění doporučuji použít herní ovladač s možnou plynulou regulací plynu, brzdy, ale i zatáčení, nejlepšími adepty by mohla být myš, dále volant, možná i joystick či gamepad s páčkami, ale klávesnice bude asi nejhorší adept. Jinak jak jsem psal, že se s autem dá jezdit i kolem 200 km/h, to ale není vůbec nutné k dosažení cíle hry, cílem hry je projet všechny kontrolní body na trati, k dispozici máte malou mapu s jejich pozicemi a máte na to limit 10 minut, tento limit je stanovený tak dobře, že nemusíte s vozem jezdit tak rychle, ale zase se nesmíte hodně loudat, ovšem také se můžete pouze jen tak projíždět po mapě. Motor vozu se mi zdá poměrně pružný, takže v této hře nemusíte za každou cenu “vyhánět” otáčky do červeného pole, můžete si řadit jako v běžném voze, další možností je automatická převodovka (ta mě osobně moc nebaví).

Úplně v úvodu jsem se zmínil, že tato hra je zapomenutá, není to zas taková pravda, kdo hru zná, zná ji, ale nemluví se o ni tolik a hlavně oficiální web již neexistuje a oficiální web bylo jediné místo (alespoň zatím neznám jiné), kde se dala sehnat plná verze hry, protože všechny verze, které se dají na internetu najít jsou bohužel pouhá dema, i já jsem popisoval zážitky z demoverze, protože se mi do rukou vůbec plná verze hry nedostala. Je to veliká škoda, oficiální web fungoval pouze od roku 2001 (vznik hry) do roku 2002, v roce 2003 web ještě existoval, ale z webu zbyla pouhá stránka s nápisem, že web již neexistuje, v dalších letech už web neexistoval vůbec.

Moc mě to mrzí, a proto chci i tímto článkem požádat všechny, kteří tuto hru znají lépe než já, aby se mi ozvali třeba na web a poradili, zda se dá někde sehnat plná verze hry Odyssey by car, nebo alespoň nějaké informace o tom, proč web zaniknul, budu rád za jakékoli ohlasy.

Odkaz na článek a na stažení z bonuswebu: Bonusweb.cz

Odkaz na oficiální web (již neexistuje, to co na odkazu je, není web Odyssey by car): Odyssey by car

Odkazy z webového archivu webu Odyssey-by-car.de: zde nebo zde (web v roce 2001), zde (web v roce 2002), zde (web v roce 2003).

Rubrika: Hry | 13 komentáře/ů »