Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Září 19th, 2007

Aplikace určené pro USB flashdisk

Středa 19. Září 2007

Rád bych se zmínil o webu, na kterém najdete docela dost programů či aplikací, které mají nízkou velikost a nemusí se instalovat, tudíž jsou vhodné pro zkopírování na váš flashdisk. Mimo jiné zde naleznete textové editory, různé jednoduché hry jako jsou “windowsovské miny”, poker, či sudoku, grafický editor GIMP, dále FTP klienty, mimo jiné také instant messengery jako je Miranda, také zde můžete nalézt programy na přehrávání či úpravu videa a audia, e-mailové klienty a nakonec se zmíním o příkazovém řádku a dokonce operačního systému Mac určeného pro flashdisk (je zde odkaz na anglický návod, jak systém zprovoznit). Všechny tyto vyjmenované programy, aplikace jsou velice dobře optimalizované pro flashdisk, nepotřebují se instalovat, pouze se zkopírují, většina aplikací má přídomek Portable (přenosný).

Odkaz na tento anglicky psaný web: Portableapps

Stejné nebo i jiné aplikace se dají nalézt i na českých webech určených pro stahování aplikací, třeba na Stahuj.cz, Slunecnice.cz či Studna.cz, stačí zadat do vyhledávače slovo “Portable”.

Rubrika: Programy | Bez komentářů »

LookAss Tachometer aneb kolik ujedete s myší

Středa 19. Září 2007

Program LookAss Tachometer nemá podle mě nějaké převeliké důležité využití, je určen pouze pro zábavu, nebo pro vaši zajímavost. Účel tohoto programu je měřit vzdálenost, kterou najezdíte s kurzorem myši po obrazovce, stačí zadat přibližnou šířku obrazovky monitoru a můžete začít měřit. Program je od slovenského autora Lukáše (LookAsse) Tomášika.

Odkaz ke stažení ze Stahuj.cz zde

Oficiální web: LookAss web

Rubrika: Programy | Bez komentářů »