Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Září 21st, 2007

Unreal Commander - ještě lepší než muCommander

Pátek 21. Září 2007

Ve svém starším článku jsem psal o souborovém manažeru muCommander (článek), psal jsem, že je to program velice dobře použitelný jako náhrada za placený Total Commander (Windows Commander), ovšem to jsem ještě nevěděl o souborovém manažeru Unreal Commander, který se mi zdá ještě o něco lepší než program muCommander.

Unreal Commander se mi hlavně zdá lepší v práci se servery FTP, jelikož jsem u muCommanderu měl trochu problém s připojením se na svůj web, ale s programem Unreal Commander mě již žádné větší problémy nepotkaly, nastavení FTP u tohoto programu je totiž velice podobné nastavení u programu Total Commander a Total Commander nemá problém s ničím.

Unreal Commander umí také komprimovat soubory a složky do formátů ZIP, TAR, LHA, JAR a CAB a to bez pomoci nějakého externího archivačního programu, umí archivovat i do formátů RAR či ACE, ale na tyto formáty je již potřeba nějaký externí archivační program, ale to jste myslím určitě správně vytušili z předchozí informace. Dále umí hromadně přejmenovávat soubory a dokáže filtrovat soubory buď podle koncovky, nebo podle části názvu souboru. Jinak klávesové zkratky standardních operací se soubory a složkami jsou shodné s muCommanderem či Total Commanderem.

Souborový manažer Unreal Commander je opět zdarma, ale pokud by vás zarazil nápis Unregistered, tak vězte, že stačí vybrat záložku “Nápověda”, zde vybrat “Správce licence”, pak vybrat položku “Aktualizuj licenční klíč” pak “Automatické”, potom stačí vybrat licence pro osobní použití a pokud jste připojeni k internetu, meli byste mít Free licenci “doma”.

Zde je odkaz na stažení: Stahuj.cz (je zde i odkaz ke stažení češtiny do programu)

Zde je odkaz na oficiální stránku: X-diesel.com

Rubrika: Programy | 9 komentáře/ů »

Logik Orbit - jednoduchý levný přehrávač

Pátek 21. Září 2007

Přehrávač Logik Orbit nebudu recenzovat já, nýbrž už takovou recenzi napsal můj bratr a chtěl by se tímto příspěvkem s vámi o tuto recenzi podělit. Přehrávač je pro běžného uživatele úplně dostačující, mimo jiné si k němu bratr dokoupil také sluchátka Koss UR/5, která tam lehce popisuje také (já sluchátka Koss UR/5 popisuji zde).

Odkaz na článek: andre.nazory.cz

Rubrika: Hardware a jiná technika | Bez komentářů »