Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Září 23rd, 2007

Teac MP-111 - problém se zavřením krytky baterie za použití nabíjecích baterií

Neděle 23. Září 2007

Po pořízení přehrávače Teac MP-111, který jsem si také mimo jiné kupoval kvůli možnosti používání AAA baterií čili i možnosti používání nabíjecích baterií AAA, abych si mohl případně tyto baterie jednoduše vyměnit za nové, jsem sice používal dodávanou alkalickou AAA baterii, ale už jsem si také došel do obchodu pro dvě AAA dobíjecí Ni-MH baterie s kapacitou 1000 mAh. Jelikož jsem již měl nabíječku baterií kvůli digitálnímu fotoaparátu na AA baterie (samozřejmě nabíječka umí nabíjet i baterie AAA), tak jsem si své baterie mohl klidně hned nabíjet.

Srovnání baterií Srovnání baterií Srovnání baterií

Zde jsem udělal pár obrázků, na kterých je vidět srovnání baterií - AAA normální vs AAA nabíjecí.

Ale co se nestalo, když jsem se pokoušel nabíjecí baterie do přehrávače vložit, baterie do přehrávače sice vložit šla, ale nešla mi zavřít krytka baterie, přesněji mi nešel zastrčit takový nepárový zobáček krytky (tento zobáček je umístěn úplně na kraji krytky a vystupuje z ní horizontálně) pod zadní kryt přehrávače, jelikož jsem nikdy takový problém neměl, hned mi došlo, že se tento problém objevil kvůli nově koupené nabíjecí baterii. Ale proč se tento problém objevil, protože při prvním prohlížení nabíjecích baterií, jsem větší rozdíl mezi normální a nabíjecí baterií nenašel, tak jsem baterii opět vyndal a začal jsem zkoumat rozdíly oproti nenabíjecí verzi. Zjistil jsem, že baterie jsou v nejdelším místě stejné dlouhé, jsou stejně široké (možná je ta nabíjecí o nějaké ty mikrometry širší), ale jejich zásadní rozdíl je ten, že nabíjecí baterie má spodní plošku (pól mínus) rovnou, zasahující až po okraj baterie, zato normální baterie AAA má tuto plošku umístěnou pouze ve středu a kolem středu, tato ploška nezasahuje po okraje a hlavně je lehce vystouplá z těla baterie (podrobnější představu získáte z obrázků, které jsem vyfotil).

Krytka baterie Přehrávač s původní baterií Přehrávač s nabíjecí baterií

• Zde na prvním obrázku vidíte krytku baterie, vlevo je nepárový zobáček, vpravo jsou dva háčky. • Na druhém obázku můžete vidět, jaké je místo mezi záporným pólem původní baterie a plastem přehrávače. • Na třetím obrázku vidíte podobné srovnání jako na druhém, ale v přehrávači je baterie nabíjecí.

Na problém jsem tedy přišel, ale jak ho vyřešit, přece nepůjdu vracet tyto dvě nabíjecí baterie zpět (ani nevím, jak bych to udělal), ze začátku mě to docela naštvalo, protože jsem netušil, že se mohou AAA baterie normální a nabíjecí lišit tvarem (vycházel jsem z AA baterií, ty se totiž prakticky vůbec v ničem neliší) a hlavně, že tato menší odlišnost mi zčásti zamezí jejich využití. Ale vůbec mě nenapadlo, že když krytka baterie za použití nabíjecích AAA baterií nejde zavírat jako za použití normálních baterií, že by šla krytka zavírat jiným způsobem.

Špatné nasazování krytky Správný postup při nasazování krytky Správné nasazení krytky

• Na prvním obrázku můžete vidět špatný postup při nasazování krytky, kdy vám nepárový zobáček nemůže zapadnout. • Na obrázku druhém již můžete vidět nasazení krytky tak, aby nepárový zobáček mohl zapadnout. • Na třetím obrázku již můžete vidět krytku připravenou pro zastrčení.

Při použití normální (alkalické baterie) jsem krytku vkládal tak, aby jako první do přehrávače zapadly dva háčky (jsou připevněny kolmo na krytku baterie) na krytce, v podobný okamžik zapadl i zobáček, který je nepárový, teď už jen stačilo krytku lehkým posunutím zastrčit, aby zapadla svým zobáčkem a svými háčky do určených míst v přehrávači. Při použití nabíjecí baterie ovšem musíte začít od nepárového zobáčku na krytce, tento zobáček musíte jako první strčit do míst, kde má být zastrčen (tj. do místa, kde má mít baterie pól mínus), protože kdybyste se pokoušeli začít těmi dvěma háčky, tak byste potom zjistili, že v této poloze prostě ten nepárový zobáček nezapadne. Jelikož má nabíjecí baterie plošku pólu mínus větší, pak zjistíte, že je mezi baterií a plastem přehrávače méně místa pro vložení tohoto zobáčku. Takže jak jsem již řekl, začneme zobáčkem, přiložíme krytku tak, aby se zobáček dostal mezi baterii a plast přehrávače, potom se na krytku musí přitlačit ve směru otevírání krytky (čili opačným směrem než jsme vkládali ten zobáček) a následně krytku přitlačit k tělu přehrávače, aby zapadly ty dva háčky, musíme použít trochu síly, protože i u místa vložení těchto dvou háčků je teď méně místa, pokud teď máme krytku v horizontálně správné poloze, můžeme krytku v oblasti nápisu OPEN (jsou takové plastové výstupky pro lepší zapření prstu) přitlačit a následně při použití větší síly a za použití prstů druhé ruky, kterými budeme tlačit krytku z druhé strany (směrem od USB konektoru) a krytku zastrčíme úplně. Musí se použít větší síla, nevím sice úplně přesně proč, ale nejspíš to bude také mimo jiné kvůli větší tloušťce nabíjecí baterie.

Pokud by se ale někomu zdál tento návod spíše drastický než použitelný, nabíjecí baterie přece nemusí používat, s normálními bateriemi nebude mít problém. Ale abych se zase tímto článkem nedělal chytrý, tak pokud znáte někdo lepší způsob, nebo jste nerozuměli mému návodu, jak správně zavírat krytku při použití nabíjecích baterií, tak mi klidně napiště e-mail či na ICQ.

Rubrika: Hardware a jiná technika | 2 komentáře/ů »