Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Říjen 8th, 2007

Mivvy Dual - konečně dvě SIM karty najednou

Pondělí 8. Říjen 2007

Mobilní telefon Mivvy Dual umožňuje prakticky jako první mobilní telefon v ČR používat dvě SIM najednou. Ne, že by nebyli žádné jiné telefony, které by umožňovaly do sebe vložit dvě SIM či nějaké speciální kryty pro dvě SIM, ale tento telefon je naprosto výjimečný tím, že s těmito dvěma SIM umí pracovat zároveň. Obě SIM karty jsou přihlášeni k síti najednou a dokáži zároveň přijímat hovory.

Tento telefon ale asi ničím jiným nenadchne, sice má docela vysokou výdrž baterie, slot pro paměťové karty microSD, přičemž 128 MB karta je v balení, ale třeba fotoaparát telefonu je spíše obrázkovač s 1.3 MPiX a z datových technologií je obsaženo “pouze” GPRS. Vzhled telefonu je velice konzervativní bez módních výstřelků, což považuji za plus, ale že je telefon konstrukce “V”, to považuji za mínus.

Displej má rozlišení 176 na 220 bodů a 262 tisíc barev, vedlejší displej je jakýsi proužek typu OLED se stavovými ikonami. Mivvy dokáže pracovat s jakoukoli SIM kartou od jakéhokoli operátora a telefon na displeji ukazuje pro každou SIM její signál, telefon má také dvě tlačítka pro zvednutí hovoru (jedno pro první SIM, druhé pro druhou SIM). Hlavní (primární) SIM karta se vkládá pod baterii, druhá (sekundární) SIM má místo na boku. Jinak je vždy všechno pro každou SIM kartu označeno, aby nedošlo k záměně, například při posílání zprávy si vyberete, jaká SIM má zprávu poslat, nebo v telefonním seznamu máte u jména napsáno uložení na té, či oné SIM (samozřejmě i samotný telefon má paměť - 1000 kontaktů). Ale je tu jedna výjimka a to při MMS a datových přenosech, kdy s MMS a datovými přenosy umí pracovat pouze primární SIM karta.

Samozřejmostí je i možnost vypnout jednu SIM kartu. Mivvy Dual obsahuje i emailový klient. Telefon dále umí přehrávat MP3, má diktafon, hlasité handsfree, rádio a kalendář (měsíční náhled). Telefon se dá k PC připojit přes USB kabel, který telefon i dobíjí a je zde i podpora USB Mass Storage (chování se jako pevný disk).

Cena tohoto přístroje se pohybuje od 6 200 Kč do 7 400 Kč. Mivvy Dual by asi bez přítomnosti možnosti používání dvou SIM karet najednou upadl do zapomnění, protože kromě této funkce je to velice obyčejný telefon, ale díky této funkci je to průkopník a bude to vždy ten první, co to měl.

Rubrika: Mobilní koutek | Bez komentářů »

DVD z novin a časopisů

Pondělí 8. Říjen 2007

Poslední dobou sleduji, že se s filmy na DVD přímo roztrhl pytel, myslím ale ty filmy, které bývají přílohou různých deníků a magazínů a stojí kolem 40 až 90 Kč. Myslím si, že jsou tyto filmy často velice výhodně prodávané a nevyplácí se podle mě si tyto filmy půjčovat, následně nagrabovat do PC a pak vypálit. Chtěl bych zde uvést nějaké ty odkazy na stránky, na kterých je uvedeno předem, kdy bude jaký film v jakých novinách nebo časopisech. Sice bych mohl bych na svém webu také psát nějaké ty seznamy filmů dopředu, ale musel bych to opsat z jiných webů, protože nemám žádné jiné zdroje, ale toto by byla prakticky krádež a navíc bych se nemusel zajímat ničím jiným.

Z hodně odkazů považuji tyto dva za nejlepší:
Google.com (jedná se o velice přehledný “Googlovský” kalendář s denním náhledem na časopisy a noviny s DVD, přičemž o nějakých filmech se dovíte třeba až 2 měsíce dopředu)

Lopuch.cz (toto je seznam s filmy, u kterých je uvedeno datum vydání a zdroj, dole je i diskuzní fórum)

Tento článek jsem již aktualizoval, nový článek je zde.

Rubrika: Zajímavosti z internetu | 28 komentáře/ů »

Flatout 2 a malý cheat na kaskadérské kousky (Akrobacie)

Pondělí 8. Říjen 2007

V tomto článku bych rád napsal o jakémsi podvůdku, na kterým jsem přišel ve hře Flatout 2 při běžném hraní a přišel jsem na něj úplně sám. Konkrétně jde o podvod v takových těch disciplínách, kde máte například svého řidiče házet do vzduchu, házet s ním šipky či hrát bowling.

Přišel jsem na to, jak soupeřům znemožnit jejich pokus. Předem bych chtěl upozornit na to, že jsem to zjistil a dokázal pouze v originální české verzi 1.0 této hry a opravdu nevím, zda tento podvod jde i v jiných verzích. Jde o to, že vy jste vždy ten první, co se pokouší o nejlepší výsledek, až teprve po vás jdou ostatní, a tudíž těsně po vašem pokusu nejsou ostatním započítány výsledky a to je ten okamžik pro podvod.

Nejlépe se to dá vysvětlit na disciplíně šipky, zde jde o součet všech pokusů. Podvod se dá udělat tak, že normálně pojedete a budete se snažit trefit nějaké body, nejlépe nějaké vyšší, aby jste měli větší jistotu, že vyhrajete, váš okamžik nastává v případě, kdy jste trefili nějaké bodované místo na terči a naskočil vám již počet za vaši trefu a těsně po zobrazení vašich bodů stačí stisknout klávesu Escape pro přístup do menu a zjistíte, že jsou již jakoby všichni po pokusu a můžete tím pádem dát možnost “Pokračovat v akrobacii” na další pokus. Ovšem hlavní problém ční v tom, že protivníkům nemůžete odepřít jejich poslední pokus (nebo jsem alespoň nepřišel na to jak), takže se jejich poslední pokus musí započítat, takže se tato “vychytávka” nedá využít při disciplínách, kde jde o nejlepší pokus. Toto neznamená, že by to nešlo využít, ale můžete jim odepřít třeba dva pokusy, ale již v posledním to nejde a oni vás klidně mohou porazit, takže se ne vždy můžete vyhnout čisté hře.

Pak je tu trochu menší problém při akrobaciích, ve kterých se vám vaše skóre během pokusu stále mění, toto se stává například u disciplíny High Jump (Skok vysoký), nebo Ski Jump (Skok na lyžích), kdy se vám skóre mění a zastaví se až při dopadu vašeho řidiče. Opět neříkám, že by zde nešel tento podvod využít, ale chce to mít trochu trpělivost, protože těsně po dopadu můžete dát Escape a vybrat “Pokračovat v akrobacii”, ale po vybrání se vrátíte do toho samého pokusu, vy musíte tuto fintu s klávesou Escape prostě trochu déle trefovat, ale i zde se to nakonec povede, musíte to prostě zkoušet a hlídat, ovšem někdy to ale opravdu můžete s tou dobou přehnat a ostatním se již v tabulce jejich skóre započítá a to máte smůlu.

Na tento “fígl” jsem přišel právě při hře Darts, kdy jsem si tuto disciplínu jen tak hrál, ale několikrát jsem jí opakoval a již mě nebavilo čekat na dopad řidiče, tak jsem to chtěl urychlit a těsně po trefení terče jsem dal Escape a poté “Pokračovat v akrobacii” a hle, koukám, že se ostatním nezapočítal výsledek, zatímco já již výsledek mám a pokračuji v dalším pokusu. Dále jsem to snažil uplatnit na další disciplíny.

Teď bych chtěl popsat všechny disciplíny tak nějak v pořadí složitosti uplatnění tohoto podvůdku. Takže na prvním místě bych asi uveřejnil akrobacii Darts (Šipky), kde jak jsem již popisoval, není potřeba na nic čekat, dále bych uvedl akrobacii Bowling (Kuželky), kde stačí počkat na popadání trefených kuželek a jakmile se objeví nápis s tím, kolik kuželek jste porazili, stačí stisknout Escape a pokračovat jako předtím. V další akrobacii Royal Flush (Královská postupka) opět stačí trefit nějakou kartu, počkat na nápis s hodnocením a stisknout tu známou klávesu, poslední z nejlehčích (na podvádění) je Soccer (Fotbal), zde je sice někdy trochu problém, trefit se vůbec do brány, ale zase opět po trefení části brány a následném vypsání hodnocení můžete opět pokračovat, jak již bylo v článku zmíněno. Pak z těch složitějších by mohl být Basketball (Košíková), kde nejde sice o vystihnutí okamžiku, ale je někdy problém se do koše trefit, disciplína Curling (Metaná) může být ještě těžší, protože musíte trochu vystihnout ten správný okamžik, akrobacie Ski Jump (Skok na lyžích) je také trochu těžší s vystihnutím okamžiku a stejně je na tom i Stone-Skipping (Házení “žabek”).

Teď se zmíním o dalo by se říci nejtěžších akrobaciích, nejde ani tak o správné vystihnutí, protože to je podobné jako u předchozích, ale je tu problém v tom, že zde jde o nejlepší výsledek ze všech pokusů, poslední pokus protivníkům odepřít nemůžete, tudíž mají soupeři větší možnost vás i tím jedním jejich pokusem porazit. Zde bych za nejjednodušíí považoval Field Goal (Nevím, jak bych to popsal krátce, jde tu o to projet hřištěm amerického fotbalu mezi velkými plastovými hráči a nakonci vystřelit řidiče do takové té branky pro americký fotbal. Prostě co nejrychleji skórovat), zde jde o nejlepší čas, který obsahuje projetí hřištěm i střelbu skrz branku, ale jak jsem se již zmínil, jde o nejlepší pokus, takže se musíte snažit. Za tuto disciplínu bych umístil High Jump (Skok vysoký), zase jde o nejlepší pokus, pak by se dalo říci, že je ještě na náročnost jednoduchá akrobacie Baseball (Prostě “Bejsbol”) a nakonec bych umístil disciplínu, ve které vám opravdu podvod moc nepomůže a navíc se mi tato disciplína zdá úplně nejsložitější ze hry a tou je Ring of Fire (Ohnivý kruh; Kruh ohně; spíše v množném čísle), v této disciplíně je hlavním úkolem poslat vašeho řidiče skrz několik (hodně) ohnivých kruhů a abyste dopadli nejlépe, musíte proletět kruhy všemi a ještě spadnout do bazénku a opravdu to chce dobré vystřelení postavy a pak dobré akrobatické korigování a musím říci, že u této disciplíny jsem v Kariéře strávil hodně volného času, protože ne vždy jsem proletěl alespoň polovinou kruhů.

Doufám, že tento návod bude alespoň trochu více než nesrozumitelný a doufám, že bude sloužit hlavně jako zpestření hry a ne jako standardní postup hrou (což ale nemůžu nikomu zakázat). Na podvod u normálních závodů jsem bohužel (bohudík) nepřišel, ale se závody jsem neměl problém, ale ani s akrobaciemi jsem neměl problém a zvládal jsem je i bez podvodu, mě totiž spíš nejdou ty s jedním nejlepším pokusem.

Teď mě ale tak napadá, jestli nemám jenom já nějakou divnou verzi hry, ve které se dá podvádět, tuto hru jsem si koupil prakticky hned po začátku prodeje v ČR (dostal jsem ji asi den poté) a mohl bych se vlastně pyšnit tím, že jsem byl jedním z prvních majitelů této úžasné hry, a proto mě napadá, jestli to už náhodou v nějakých novějších verzích není “podchycené” výrobcem. Kdyby měl někdo nějaké nesrovnalosti, třeba by nerozuměl výkladu, nebo by mu to přes všechny pokusy nefungovalo (třeba, že má jinou ochráněnou verzi), tak ať mi klidně napíše, abych mohl mít více zkušeností. Protože jsem opravdu testoval pouze jednu verzi hry na jednom PC (ani žádný patch jsem neinstaloval a asi dlouhodobě instalovat nebudu) a stahovat anglickou verzi hry pro otestování se mi opravdu nechce, jsem velice líný obcházet ty strašné ochrany. Nakonec bych chtěl vzkázat hráčům, že podvádět se nemá.

Rubrika: Hry | Bez komentářů »