Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Říjen 15th, 2007

AIMP 2: kvalitní a hezký audio přehrávač

Pondělí 15. Říjen 2007

Program AIMP 2 tu není moc dlouho, tak se ještě nestačil moc rozšířit. Je to přehrávač ve stylu i v ovládání podobný přehrávači WinAmp a podobným. Mezi formáty, které tento přehrávač podporuje patří: AIF (Apple audio), AIFF (Apple audio), MP1, MP2, MP3, OGG, UMX (Unreal music), WAV, WMA, FLAC (bezeztrátový formát), MID, AAC, M3U (playlist WinAmp), PLS (playlist WinAmp), PLC (playlist AIMP2), poradí si i s příponou CUE a podporuje mnoho dalších formátů, samozřejmě si poradí i s Audio CD. Pro upravení zvuku program obsahuje také equalizér, pro grafické efekty je tu i funkce vizualizace, která je pustitelná na celou obrazovku, avšak s nejvyšším rozlišením pouze 640 x 480 bodů. Dále program obsahuje mnoho dalších nastavení, například klávesových zkratek, nebo nastavení vzledu programu. Myslím si, že AIMP je vlastně taková jednodušší verze programu WinAmp a jeho práci dokáže dostatečně zastat.

Zde nějaké ty odkazy:

Odkaz ke stažení ze Stahuj.cz

Odkaz na oficiální web: Aimp.ru (dříve pouze rusky, teď již i anglicky)

Rubrika: Programy | 18 komentáře/ů »

Jeden z dalších levných telefonů: LG KG275

Pondělí 15. Říjen 2007

Mobilní telefon KG275 značky LG je jeden z mála dnešních telefonů, jehož cena se pohybuje těsně na hranici 1000 Kč, i když těch telefonů už je dnes více, ale přesto jich moc ještě není a tento telefon tuto skupinu telefonů doplňuje. Tomuto LG zbývají na výšku do deseti centimetrů asi 2 milimetry, široké je asi 4,5 centimetru a “tlusté” je bez milimetru 1,3 centimetru, přičemž vám kapsu (či kabelku, či pouzdro) neprohloubí o více než 59 gramů, samozřejmě, že s nějakým tím smítkem, či nálepkou se hmotnost může zvýšit. Displej tohoto telefonu je typický pro tuto cenovou kategorii, je ve tvaru čtverce a rozlišení činí 128 na 128 bodů s přibližně 65 tisíci barev. Telefon je použitelný v telefonních sítích GSM a to duálně (900 Mhz a 1800 Mhz), navíc tento telefon podporuje textové zprávy. Ovšem multimediální zprávy či nějakéto datové “spojeníčko” si zde neužijete. Své telefonní kontakty či zprávy si bohužel musíte ukládat na svou SIM kartu.

Sice už jsem zde někdy uvedl jiné levné telefony typu Motorola Motofone F3, či Sony Ericsson J120i, ale tento telefon neobsahuje vůbec žádnou výstřednost, jako například u Motoroly to bylo zvláštní zpracování displeje a velice tenká konstrukce, která mohla dávat pocit strachu, že se telefon rozzlomí, Sony Ericsson měl zase trochu menší displej orientovaný na šířku, který by zase mohl být trochu hůře čitelnější, LG KG275 je prostě jen mobilní telefon, nic víc, nic míň.

Zde bych si dovolil pár menších obrázků:

LG KG275

LG KG275

Rubrika: Mobilní koutek | Bez komentářů »