Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Říjen 23rd, 2007

8start Laucher - jednoduché spouštění aplikací

Úterý 23. Říjen 2007

Program 8start umí rychle spouštět aplikace, ale i zrychlí přístup k vašim často navštěvovaným složkám, například s fotkami, hudbou, dokáže vám také ukázat, z kolika procent máte zaplněný jaký disk, nebo může sloužit jako rychlý spouštět internetových stránek. Aplikace jsou rozděleny do různých katergorií, standadně je tam kategorie General, kde je vidět využití vašeho disku C:, pokud zvolíte Menu a pak Settings, tak zde můžete jednotky přidat. Natavení kategorií a skupin se provádí v Menu -> Organize Button, do standardní kategorie General můžete přidat další skupiny, nebo tuto kategorii přejmenovat, či zrušit.

Abyste mohli přidávat odkazy k aplikacím, musíte mít v kategorii nějakou skupinu a pak si vybíráte z Plochy, Nabídky Start, Oblíbených či Tento počítač aplikaci, složku či odkaz. U odkazů si můžete nastavit název odkazu, parametr k aplikaci atd. Program 8start Launcher umožňuje i volbu skinů, standardně je tam skin, který se docela hodí i k Windowsu Vista, tento skin obsahuje i různé další variace a ještě jsou v programu obsaženy dva další skiny a další jsou stažitelné z internetu.

Odkaz ke stažení: Stahuj.cz

Oficiální web: 8start.com

Rubrika: Programy | Bez komentářů »

Sweet Home 3D - domeček jako ze škatulky

Úterý 23. Říjen 2007

Dnes jsem čirou náhodou našel takový hezký prográmek, se kterým si můžete navrhnout půdorys a složení bytu či domu. Tento program se jmenuje Sweet Home 3D. Program je zdarma. Do programu vkládáte objekty pomocí 2D zobrazení, ale můžete mít najednou spuštěno i 3D zobrazení a 3D buď pohled zeshora na celý byt, anebo přímo z pohledu osoby, která v bytě jakoby stojí.

V tomto programu si můžete navrhnout umístění zdí bytu, jejich délku, šířku a dokonce barvu, takže nebudete mít pouze bílé zdi. Z nábytku a zařízení toho sice v programu standardně moc není, ale na běžný byt to dostačuje a jsou i stránky s jinými modely, ale je také problém, že i některé lepší modely se musí zaplatit.

Tento program mě velice potěšil a jako první jsem se pokoušel sestavit náš byt, sice mi úplně pro vše nábytek v programu nestačil, ale přibližný půdorys bytu se mi povedl a řekl bych, že by se tento program docela dobře dal využít, kromě tedy pracovních možností, pro nějaký předběžný vzhled vašeho bytu například při stěhování. Nemuseli byste tedy “čachrovat” s nábytkem, či dělat nějaké nákresy, ale pečlivě byste si sestavili přesné půdorysy a změřili rozměrově váš nábytek, se kterým chcete hýbat a zadali byste to do programu.

Zde pár odkazů:
Odkaz na Stahuj.cz

Oficiální web: sweethome3d.sourceforge.net (v odkaze Downloads naleznete odkazy ke stažení programu - pro Windows, Mac i Linux; v položce 3D Downloads naleznete pár objektů ke stažení, ale úplně dole máte odkazy na ostatní stránky s 3D objekty i placenými. Program by měl spolupracovat s modely formátu OBJ, LWS či 3DS.)

Rubrika: Programy | 2 komentáře/ů »

Apple iPhone: mobil nebo skvělý multimediální přehrávač?

Úterý 23. Říjen 2007

Sice už to není úplně tak aktuální téma, ale stále kvůli nemožnosti použití Apple iPhonu v ČR se stále o něm mluví a mluvit se bude. Už od samého začátku, prvních náznaků možné výroby tohoto údajného telefonu jsem tyto informace nějak tak sledoval a čekal jsem, zda to bude opravdu dokonalý telefon ve všech směrech. Avšak s prvními informacemi jsem si začal o tomto přehrávači dělat vlastní obrázek.

Ne, že bych mluvil o tomto přístroji jako o “krámu”, který nic neumí, ale přesto mě překvapilo, že je tento telefon tak nějak zaměřen na jednu oblast a v ostatních se moc nedokáže pohybovat. Vlastně hodně revoluční věc, kterou přinesl, je podle mě ovládání celého přístroje pouze pomocí dotykového displeje bez potřeby nějaké hardwarové klávesnice (kterou ani nemá), avšak i to může přínést nevýhody, například by to nemuselo být vhodné a pohodlné pro nějaké delší psaní zpráv (ale pouze textových, s multimediálními si neporadí).

Kromě slušného dotykového ovládání tento přehrávač docela pohodlně umí přehrát videa či nějaké zvukové formáty. Dále je velice kvalitní prohlížení internetových stránek, i správa emailové schránky. Připojit se můžete přes GPRS, EDGE nebo WI-FI. Docela mě překvapilo, že tento “skvělý” nástroj neobsahuje sítě třetí generace. Prostě datové přenosy UMTS nejsou asi pro Američany potřebné, i když se mi zdá, že jsou Američani na vyšší úrovni. Sice už by měla mít nějaká novější verze přenosy UMTS v podpoře, ale první iPhone to nemá. Tento přístroj má fotoaparát, ale jen to, prostě zaměříte, stisknete spoušť digitálního fotoaparátu a máte fotku, to vše se dá udělat, nic víc, nic míň, videa si pomocí IPhonu nenatočíte vůbec. Natáčet videa uměly první mobilní telefony asi tak před 4 až 5 lety.

Další překvapením bylo, že se nedají soubory posílat přes Bluetooth, to snad dnes umí každý nový mobil. Další takovou zajímavou věcí je to, že iPhone “nechce” přijímat jiné aplikace než, které jsou přímo od Apple, sice se dnes už mluví o tom, že v budoucnu si s jinými aplikacemi poradí, ale nejsem si moc jistý podporou některých aplikací, protože je ovládání iPhonu tak revoluční, že by se s ním možná nedaly ovládat obyčejné aplikace.

Apple s iPhonem udělala veliký krok do budoucna, ale zdá se mi, že udělala s něčím také zároveň několik kroků zpět. Slyšel jsem hodně českých záporných názorů na iPhone, dále hodně názorů, že kdyby iPhone nestál kolem 15 000 Kč, že by si ho dotyčný koupil a i pár, že by si ho někdo normálně koupil. Ale stále u mě převládají myšlenky, že je iPhone spíše skvělý multimediální stroj s možností volat a že za tu cenu nestojí, alespoň v ČR. V USA mají asi jiný názor, tam uplatňují názor, že pokud to má velký displej, jednoduché intuitivní ovládání, které zvládne údajně i 2 leté dítě (viděl jsem takovéto video), umí to volat, dá se s tím machrovat a je to od Apple a jmenuje se to i….., jako také Appl iPod, tak je to jasná volba. Nevím a nechápu americké myšlení, je to ale zase hodně vzdálená země a je za velikou louží.

Rubrika: Mobilní koutek | Bez komentářů »