Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Říjen 31st, 2007

Optická myš na prst

Středa 31. Říjen 2007

Název tohoto článku přesně vystihuje zařízení, o kterém se chci zmínit a tím je optická myš s malými rozměry, která se připevní na váš prst, nejlépe ukazováček a nejlépe pravý, protože tlačítka myši jsou uzpůsobena k mačkání pravým palcem. Tato myš se uchycuje suchým zipem a je opravdu malých rozměrů, a proto je lepší ji využívat jako myš přenosnou, nebo k notebooku, anebo přenosnou s notebookem.

Rozměry této myši jsou kolem 6,2 cm na 2,3 cm na 3,3 cm a váží kolem 35 gramů (což je přibližná váha přehrávače Teac MP-111 bez baterií), takže by nijak nemusela zatěžovat váš prst a měla by umožnit i pohodlné souběžné používání klávesnice. Myš se používá sice trochu zvláštně, ale ne zas úplně jinak, její sensor je umístěn směrem od prstů, takže abyste ji mohli používat, musíte mít ukazováček zalomený a sensor by měl být co nejblíže k povrchu jako u normálních myší.

Rozlišení myši jsem našel ve dvou hodnotách 800 dpi a 1200 dpi a opravdu si nejsem jistý, co je pravda. Podle výrobce by měla myš fungovat (nebo se o to alespoň výrobce snaží) na co největším počtu povrchů. Tuto myš jsem nenašel v českých obchodech, ale na zahraničních webech se cena pohybuje kolem 18, 19 amerických dolarů.

Oficiální web myši je zde: logisyscomputer.com

Myš se prodává například zde: xoxide.com

Rubrika: Hardware a jiná technika | Bez komentářů »