Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Listopad, 2007

Program TrayEverything aneb schovej to do SysTray

Pátek 30. Listopad 2007

Dnes jsem narazil na zajímavý program. Tento program se nazývá TrayEverything. A k čemu že vlastně slouží? Tento program umí totiž jakékoli okno, které se dá normálně minimalizovat na panel Start, minimalizovat do panelu SysTray (tam, kde bývají hodiny, pokud je panel Start umístěn na původním místě, je tento panel vpravo).

Stačí si vybrat běžící aplikaci či okno, najít si ji v programu TrayEverything, dát pravé tlačítko a vybrat Minimize to tray. Ovšem, jak jsem již zjistil, tak tento program neumí skrývat pouze okna, která vidíte na panelu Start, ale dokáže skrýt i okna, která se nedají kliknutím myši minimalizovat (dají se skrýt najednou se všemi ostatními okny klávesovou zkratkou - stisknutí klávesy s okénkem pro vyvolání nabídky Start spolu s písmenem D - WIN+D), těmito okny mohou být třeba různá nastavení ve Windows, například nastavení zobrazení či vlastnosti systému (okna běžící přes rundll32.exe).

Mezi další nastavení patří například nastavení časového úseku, po kterém se mají neaktivní okna sama minimalizovat do SysTray, dále zaheslování oken či aplikací minimalizovaných do SysTray a také se dá vybrat klávesová zkratka či klávesa pro minimalizaci (musíte si vybrat ze 4 zkratek: F7, klávesa WIN+Q, WIN+S, či CTRL+Q). Nevím, zda někomu může tento program pomoci, ale myslím si, že by u někoho mohl najít využití, třeba když má dotyčný otevřeno hodně aplikací najednou, tak aby si udělal trochu místa.

Odkazy ke stažení:

Stahuj.cz

Oficiální web: winapizone.net

Rubrika: Programy | Bez komentářů »

LG KS20 - stylový a pracovní mobilní telefon najednou

Úterý 27. Listopad 2007

Jestliže potřebujete ke své práci mobilní telefon s operačním systémem a velkým dotykovým displejem, ale chtěli byste zároveň i telefon, který by se dal využít při jiných příležitostech i jako telefon stylový, pak je tu přístroj od LG, model KS20.

Tento přístroj je osazen operačním systémem Windows Mobile 6, telefon také obsahuje takovou zvláštní funkci, podobnou jako TouchFLO od HTC, kdy k určitým položkám můžete přistoupit bez použití stylusu, ale pouze za pomoci určitého pohybu prstem po displeji. Telefon dále obsahuje program Kontakty, což je vlastně takový mobilový Outlook, ovšem jsou zde obsaženy i jiné Office aplikace, konkrétně Word, Excel a Powerpoint, z dalších programů mohu jmenovat PDF prohlížeč, archivátor ZIP, Internet Explorer a emailový klient.

Zatím sice nevím, jaký má tento přístroj procesor, ale měl by obsahovat 256 MB flash paměť ROM, 128 MB RAM a slot pro paměťové karty microSD. Rozměrově je velice příjemný: asi 10 cm do výšky, 6 cm do šířky a do hloubky má něco kolem 1 cm a čtvrt při dobré hmotnosti do 100 gramů, asi 95 gramů. Asi některé nepotěším, když uvedu, že tento přístroj nemá žádnou hardwarovou qwerty klávesnici ani žádnou jinou hardwarovou a tudíž se musíte spolehnout na tu softwarovou či si přes bluetooth připojit svoji vlastní. Na druhou stranu by přístroj asi neměl tak dobré rozměry při slušné velikosti displeje, který má úhlopříčku 2,8 palců a zobrazuje 262 tisíc barev při rozlišení 320 bodů na 240 bodů. Ale abych úplně nelhal, tak tento telefon nějaké ty klávesy přesto má, dvě tu jsou na přijetí a odmítnutí hovoru a jakési kolečko sloužící jako joystick pro pohyb v menu.

Dále telefon umožňuje poslouchat hudbu přes stereo bluetooth sluchátka pomocí stereo A2DP profilu, naleznete zde i multimediální přehrávač Windows Media Player 11 s ID3 tagy. S KS20 se dá i fotit, použít můžete 2 MPX digitální fotoaparát, který ale kvalitou příliš neoplývá, ale je to spíše pracovní telefon, takže k čemu kvalitní fotky. K přístroji se dodává i USB kabel, který ovšem nemá miniUSB konektor, ale stejný konektor, který byl použit i u LG Prada a Shine. Z datových přenosů se dá použít standardní GPRS, také již standardní EDGE, dále 3G, HSDPA (až 3,6 Mbit/s) a nakonec, co podle mého nesmí u takovýchto pracovních nástrojů chybět, je tu možnost připojení přes Wi-Fi (IEEE 802.11b).

Na tento přístroj si ale budeme muset chvíli počkat, protože ještě není v prodeji a neznám ani přibližnou cenu tohoto produktu. Přesto je LG KS20 docela kvalitní pracovní pomocník, který se vyzná i v multimédiích a o stylu toho také mnoho ví a mohl by spoustě stylových mobilů vyprávět.

Zde nějaký ten oficiální web: ks20.lgmobile.com

Samozřejmě i obrázek pro představu:

LG KS20

Rubrika: Mobilní koutek | Bez komentářů »

Stahování z Youtube.com - webová stránka i aplikace

Pondělí 19. Listopad 2007

Prohlížení videí z webu youtube.com, který se vlastně ničemu jinému nevěnuje, je v dnešní době velice oblíbené, ale přímo na tomto webu není bohužel položka, s jejíž pomocí by se dalo nějaké dobré video stáhnout. Tento článek by měl popsat, jakým způsobem se tato videa dají stáhnout.

Našel jsem dva docela dobré programy. Jeden je jednodušší, jmenuje se Save2pc, nemusí se instalovat, stačí zadat umístění, kam chcete video uložit, vložíte odkaz na video z Youtube, vyberete formát videa, na výběr je AVI, MPEG, FLV a WMW, dá se zde nastavit i proxy server a nakonec stačí dát jen start a video se začne stahovat. Dalším programem je program Ashampoo ClipFinder, který je o poznání složitější, obsahuje možnost stahovat i z jiných serverů, například VideU.de, veoh.com, livevideo.com, blip.tv, video.yahoo.com, MySpace.com a další, avšak tento program dokáže stahovat pouze do formátu FLV, který mi byl do jisté doby trochu neznámý a pro mě je i trochu nepraktický, já jednoduše vyžaduji známé formáty AVI či MPEG, se kterými nemám problém a můžu je klidně i upravovat.

Stahování přes oba programy se mi nezdálo nijak pomalé, používám připojení Klfree. Myslím si, že s běžným připojením (modemové vytáčené připojení se už asi moc nepoužívá) by to nemělo trvat tak dlouho. Nakonec bych se chtěl zmínit o webu (vixy.net), přes který se dají tato videa také stahovat, ale ten se mi zdá nepraktický v tom, že ne vždy je volný server a poslední dobou se mi z něj nepodařilo moc videí stáhnout.

Program Save2pc se dá stáhnout zde: stahuj.cz, oficiální web zde: save2pc.com

Program Ashampoo ClipFinder se dá stáhnout zde: stahuj.cz, oficiální web zde: ashampoo.com

Avšak mám tu malou připomínku k druhému programu, protože tento program se standardně chová jako shareware, ale po bezplatné registraci na webu Ashampoo.com se již bude program chovat jako freeware.

Nakonec je tu ten web pro stahování: vixy.net

Rubrika: Programy | 8 komentáře/ů »

Ford Mustang Bullit

Neděle 11. Listopad 2007

Poslední dobou mě z nevšedních automobilových novinek nejvíce zaujal americký stroj, konkrétně Ford Mustang a konkrétně jde o speciální edici Bullit, tento název jistě znají všichni zastánci staršího amerického filmu Bullitův případ (nebo alespoň jedné určité automobilové honičky ve filmu). Právě v tomto filmu, kde hlavní roli plukovníka Franka Bullita hrál Steve McQueen, se oběvuje vůz Ford Mustang Fastback, který se vyráběl přibližně od roku 1965 a podle něho je vyrobena tato speciální edice.

Tento nový Mustang má vidlicový osmiválec (jak jinak) s výkonem okolo 315 koní, točivým momentem kolem 442 Nm při 4250 ot./min a tento vůz dokáže uhánět okolo 242 km/h (taková pohodová městská jízda). Přenos motorové síly na kola přenáší pětistupňová manuální převodovka značky Tremec, hliníková řadicí páka je prakticky shodná s řadicí pákou z Mustangu, který se objevuje ve filmu.

Dále má velice dobře upravené výfukové potrubí, které produkuje skvělý akustický zvuk a samozřejmě zvyšuje výkon motoru, dále nové sportovní tlumiče a pružiny, které dělají z Mustangu (známého jako auto, které jezdí pouze rovně) dobře ovladatelný vůz. Mustang Bullit má také samozřejmě designově prakticky shodné disky o velikosti osmnácti palců, na které se nazouvají pneumatiky o rozměrech 235/50 ZR18. Samozřejmě má na karoserii tmavě zelenou barvu jako ve filmu. Bohužel pro milovníky Mustangů z České republiky je tu menší problém, že se Ford Mustang Bullit bude prodávat jen a jen v Kanadě a USA a za přibližně 31 tisíc dolarů (přibližně 565 tisíc Kč při dnešním kurzu 1 dolar = 18,21 Kč).

Ještě se ale zmíním o asi jedné z nejznámějších automobilových honiček právě ve filmu Bullitův případ, kde se po San Francisku prohání právě Bullit s jeho tmavě zeleným Fastbackem a jeho pronásledovatelé, následně také pronásledování, používají další americký velkomotorový stroj Dodge Charger v barvě černé. Honička je to velice napínavá, zvláště na začátku, kdy se jen tak oba vozy na dálku “pošťuchují”, ale když začně hlavní část, tak slyšíte jen řev pneumatik a motorů, obzvláště motor Mustangu se hodně projevuje, dále vidíte i scény s prokluzujícímu koly a kouřem od pneumatik či s odletujícími poklicemi kol. Při konci honičky se dostaneme i ven z města a dojde i na střílení, úplně na konci dojde docela k zajímavému konci, který si můžete prohlédnout zde na youtube.com, který vám neprozradím, ale nejspíše asi konec této honičky znáte. Mimochodem stojí za to, si tento film zhlédnout celý.

Zde pár obrázků starého i nového Bullita:

Nový Bullit

Nový Bullit

Nový Bullit

Starý Bullit

Starý Bullit

Starý Bullit

Rubrika: Auto-moto | Bez komentářů »

Tip na vánoční dárky

Sobota 10. Listopad 2007

Můj bratr nedávno rozjel web, na kterém si můžete vybrat a následně i koupit tričko, hrnek a podobné zboží, avšak velkou předností tohoto webu je, že jsou tyto produkty s velice kvalitním a originálním potiskem. Standardně jsou uvedeny produkty, které sám majitel vytvořil, avšak je tam i možnost vlastního výběru a úpravy vzhledu zboží. Myslím si, že je to velice dobrá možnost, jak potěšit své blízké o Vánocích, ale můžete si samozřejmě vybrat produkty sami. Web se nachází zde.

Rubrika: Zajímavosti z internetu | Bez komentářů »

CrissCross - počítačová slovní hra

Sobota 3. Listopad 2007

Počítačová hra CrissCross je elektronická verze známé stolní hry Scrabble či Kris Kros. Jde zde o postupné vkládání písmen a skládání z nich slova a musíte postupně navazovat na již složená slova. V této hře si samozřejmě můžete poupravit slovník všech slov, můžete hrát proti počítači i proti člověku, najednou mohou hrát 2 nebo 4 hráči. Dá se také nastavit, kolik nejméně písmem mají mít slova, jak má vypadat hrací deska či melodie ve hře. Ve hře také můžete použít nápovědu, když vás nenapadne žádné slovo. Hra mě velice překvapila jednoduchostí a intuitivním ovládání. Jelikož ale moc tyto hry nehraji, tak nemůžu přesně porovnat kvalitu zpracování podle originální předlohy, ale myslím si, že toto je velice kvalitní verze. Mimochodem hra je sanozřejmě česky a zdarma.

Odkazy ke stažení:

Stahuj.cz

Oficiální web - iwannaplay.com

Rubrika: Hry | Bez komentářů »

SuDoku

Sobota 3. Listopad 2007

Tento článek bude o poslední dobou hodně rozšířené hře, která se objevuje i v různých soutěžích, časopisech a novinách, konkrétně jde o její elektronickou podobu a jde o matematické Sudoku, tato počítačová hra se jmenuje SuDoku. Sudoku je hra logická, objevují se zde čísla od 1 až do 9. Cílem hry je podle pár zadaných čísel zjistit, jak doplnit hrací pole o 9 x 9 čtvercích tak, aby v každém sloupci, v každém řádku, v každém menším poli o 3 x 3 čtvercích byla všechna čísla od 1 do 9 a někdy se nesmí opakovat ani čísla v úhlopříčkách, ale tato podmínka není vždy, často bývá verze bez této podmínky, ale v této počítačové hře si ovšem můžete vybrat zda chcete, aby se čísla v úhlopříčkách neměla opakovat.

Tato hra je česky, je zde možnost nastavit si obtížnost a podle ní vygenerovat vaši hru. Sudoku vám může program vyřešit celé hned, nebo vám může postupně přidávat některá čísla, ale lepší je když si s tím opravdu pohrajete. Můžete si také nastavit taková pomocná čísla, která jsou vlastně kandidáty na určité pole. V neposlední řadě se dají vaše pole vytisknout či exportovat do Excelu. Hra je zdarma, instaluje se a po instalaci zabírá něco málo více než 1 MB.

Odkazy:

Stahuj.cz

sudoku-by-vv.wz.cz (odkaz na oficiální web SuDoku od Víta Veselého, kde se vždy objeví nejnovější verze)

Rubrika: Hry | Bez komentářů »

Maybach 62 S Landaulet - luxusní poloviční kabriolet

Sobota 3. Listopad 2007

Maybach 62 S Landaulet je luxusní vůz vycházející z modelu 62 S, který je určen pro ty, kteří mají svého osobního řidiče. Nejen, že by nevypadalo dobře, že si takovýto vůz řídíte sami, ale i to, že auto je kabriolet ale pouze z poloviny a to z té zadní části. Řidič si proto vítr neužije, pouze spolujezdci vzadu. Střecha je z černé látky, skládá se za zadní sedadla, celé složení či rozložení trvá kolem 16 vteřin, ale úplně na konci skládání musí stejně řidič ručně překrýt tuto složenou střechu bílým obalem.

Technika vozu je prakticky shodná s původním Maybachem, vůz je poháněn přeplňovaným dvanáctiválcem s přibližným objemem válců 6 litrů, který vydává výkon kolem 450 kW, což je asi 612 koní. Maximální výkon se pohybuje kolem 5000 otáček za minutu, zatímco nejvyšší točivý moment čítající 1000 Nm se pohybuje docela nízko a to okolo 2000 otáček za minutu. Spojení mezi motorem a koly zajišťuje 5-stupňová automatická převodovka. Pokud máte o tento vůz zájem, tak si předem připravte řidiče, něco kolem 14 miliónů Kč (kolem 524000 €) a připravte se i na to, že počátkem příštího roku bude uvedena limitovaná série čítající 20 vozů.

Zde nějaké obrazné přiblížení:

Zavřená střecha

Otevřená střecha

Z boku

Rubrika: Auto-moto | 2 komentáře/ů »

Asus Eee - jeden z prvních levných notebooků

Čtvrtek 1. Listopad 2007

Na začátku listopadu se, zatím v Americe či Velké Británii, objevil ke koupi velice malý a levný notebook od značky Asus. Jde o notebook Asus Eee 4G. Název Eee pochází z větného spojení “Easy to learn, easy to work and easy to play.

Procesor tohoto notebooku je Celeron M ULV taktovaný na 900 Mhz, nemá pevný disk, ale flash paměť o velikosti 4 GB a operační paměť je typu DDR2 a frekvence činí 512 Mhz. Rozměry tohoto přístroje jsou přibližně 22,5 cm na 16,5 cm na 3,5 cm a jeho hmotnost by neměla přesáhnout 1 kg, pohybuje se kolem 0,9 kg. Displej je velice malý a to 7 palců úhlopříčka (kolem 17,8 cm) s použitelným rozlišením 800 na 640 bodů. Eee ovšem obsahuje tři USB porty verze 2.0 a můžete se pomocí tohoto notebooku připojit přes Wi-fi rozhraní verze 802.11g.

První verze Asus Eee potěší především linuxové uživatele, protože jsou první verze osazeny operačním systémem Xandros Linux, ovšem počítá se do budoucna i s Windows XP. Notebook by měl vydržet “na příjmu” kolem 3,5 hodiny. Notebook Asus Eee existuje i ve více cenových variantách než jen 4G a to například i 2G nebo 8G, avšak verze 4G se pohybuje cenově v obchodech Velké Británie kolem 187 liber, což je při dnešním kurzu libry ku českým korunám asi 7 300 Kč (kurz: 1£ = 39 Kč).

Oficiální web: eeepc.asus.com

Rubrika: Hardware a jiná technika | 2 komentáře/ů »