Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Listopad 3rd, 2007

CrissCross - počítačová slovní hra

Sobota 3. Listopad 2007

Počítačová hra CrissCross je elektronická verze známé stolní hry Scrabble či Kris Kros. Jde zde o postupné vkládání písmen a skládání z nich slova a musíte postupně navazovat na již složená slova. V této hře si samozřejmě můžete poupravit slovník všech slov, můžete hrát proti počítači i proti člověku, najednou mohou hrát 2 nebo 4 hráči. Dá se také nastavit, kolik nejméně písmem mají mít slova, jak má vypadat hrací deska či melodie ve hře. Ve hře také můžete použít nápovědu, když vás nenapadne žádné slovo. Hra mě velice překvapila jednoduchostí a intuitivním ovládání. Jelikož ale moc tyto hry nehraji, tak nemůžu přesně porovnat kvalitu zpracování podle originální předlohy, ale myslím si, že toto je velice kvalitní verze. Mimochodem hra je sanozřejmě česky a zdarma.

Odkazy ke stažení:

Stahuj.cz

Oficiální web - iwannaplay.com

Rubrika: Hry | Bez komentářů »

SuDoku

Sobota 3. Listopad 2007

Tento článek bude o poslední dobou hodně rozšířené hře, která se objevuje i v různých soutěžích, časopisech a novinách, konkrétně jde o její elektronickou podobu a jde o matematické Sudoku, tato počítačová hra se jmenuje SuDoku. Sudoku je hra logická, objevují se zde čísla od 1 až do 9. Cílem hry je podle pár zadaných čísel zjistit, jak doplnit hrací pole o 9 x 9 čtvercích tak, aby v každém sloupci, v každém řádku, v každém menším poli o 3 x 3 čtvercích byla všechna čísla od 1 do 9 a někdy se nesmí opakovat ani čísla v úhlopříčkách, ale tato podmínka není vždy, často bývá verze bez této podmínky, ale v této počítačové hře si ovšem můžete vybrat zda chcete, aby se čísla v úhlopříčkách neměla opakovat.

Tato hra je česky, je zde možnost nastavit si obtížnost a podle ní vygenerovat vaši hru. Sudoku vám může program vyřešit celé hned, nebo vám může postupně přidávat některá čísla, ale lepší je když si s tím opravdu pohrajete. Můžete si také nastavit taková pomocná čísla, která jsou vlastně kandidáty na určité pole. V neposlední řadě se dají vaše pole vytisknout či exportovat do Excelu. Hra je zdarma, instaluje se a po instalaci zabírá něco málo více než 1 MB.

Odkazy:

Stahuj.cz

sudoku-by-vv.wz.cz (odkaz na oficiální web SuDoku od Víta Veselého, kde se vždy objeví nejnovější verze)

Rubrika: Hry | Bez komentářů »

Maybach 62 S Landaulet - luxusní poloviční kabriolet

Sobota 3. Listopad 2007

Maybach 62 S Landaulet je luxusní vůz vycházející z modelu 62 S, který je určen pro ty, kteří mají svého osobního řidiče. Nejen, že by nevypadalo dobře, že si takovýto vůz řídíte sami, ale i to, že auto je kabriolet ale pouze z poloviny a to z té zadní části. Řidič si proto vítr neužije, pouze spolujezdci vzadu. Střecha je z černé látky, skládá se za zadní sedadla, celé složení či rozložení trvá kolem 16 vteřin, ale úplně na konci skládání musí stejně řidič ručně překrýt tuto složenou střechu bílým obalem.

Technika vozu je prakticky shodná s původním Maybachem, vůz je poháněn přeplňovaným dvanáctiválcem s přibližným objemem válců 6 litrů, který vydává výkon kolem 450 kW, což je asi 612 koní. Maximální výkon se pohybuje kolem 5000 otáček za minutu, zatímco nejvyšší točivý moment čítající 1000 Nm se pohybuje docela nízko a to okolo 2000 otáček za minutu. Spojení mezi motorem a koly zajišťuje 5-stupňová automatická převodovka. Pokud máte o tento vůz zájem, tak si předem připravte řidiče, něco kolem 14 miliónů Kč (kolem 524000 €) a připravte se i na to, že počátkem příštího roku bude uvedena limitovaná série čítající 20 vozů.

Zde nějaké obrazné přiblížení:

Zavřená střecha

Otevřená střecha

Z boku

Rubrika: Auto-moto | 2 komentáře/ů »