Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Listopad 11th, 2007

Ford Mustang Bullit

Neděle 11. Listopad 2007

Poslední dobou mě z nevšedních automobilových novinek nejvíce zaujal americký stroj, konkrétně Ford Mustang a konkrétně jde o speciální edici Bullit, tento název jistě znají všichni zastánci staršího amerického filmu Bullitův případ (nebo alespoň jedné určité automobilové honičky ve filmu). Právě v tomto filmu, kde hlavní roli plukovníka Franka Bullita hrál Steve McQueen, se oběvuje vůz Ford Mustang Fastback, který se vyráběl přibližně od roku 1965 a podle něho je vyrobena tato speciální edice.

Tento nový Mustang má vidlicový osmiválec (jak jinak) s výkonem okolo 315 koní, točivým momentem kolem 442 Nm při 4250 ot./min a tento vůz dokáže uhánět okolo 242 km/h (taková pohodová městská jízda). Přenos motorové síly na kola přenáší pětistupňová manuální převodovka značky Tremec, hliníková řadicí páka je prakticky shodná s řadicí pákou z Mustangu, který se objevuje ve filmu.

Dále má velice dobře upravené výfukové potrubí, které produkuje skvělý akustický zvuk a samozřejmě zvyšuje výkon motoru, dále nové sportovní tlumiče a pružiny, které dělají z Mustangu (známého jako auto, které jezdí pouze rovně) dobře ovladatelný vůz. Mustang Bullit má také samozřejmě designově prakticky shodné disky o velikosti osmnácti palců, na které se nazouvají pneumatiky o rozměrech 235/50 ZR18. Samozřejmě má na karoserii tmavě zelenou barvu jako ve filmu. Bohužel pro milovníky Mustangů z České republiky je tu menší problém, že se Ford Mustang Bullit bude prodávat jen a jen v Kanadě a USA a za přibližně 31 tisíc dolarů (přibližně 565 tisíc Kč při dnešním kurzu 1 dolar = 18,21 Kč).

Ještě se ale zmíním o asi jedné z nejznámějších automobilových honiček právě ve filmu Bullitův případ, kde se po San Francisku prohání právě Bullit s jeho tmavě zeleným Fastbackem a jeho pronásledovatelé, následně také pronásledování, používají další americký velkomotorový stroj Dodge Charger v barvě černé. Honička je to velice napínavá, zvláště na začátku, kdy se jen tak oba vozy na dálku “pošťuchují”, ale když začně hlavní část, tak slyšíte jen řev pneumatik a motorů, obzvláště motor Mustangu se hodně projevuje, dále vidíte i scény s prokluzujícímu koly a kouřem od pneumatik či s odletujícími poklicemi kol. Při konci honičky se dostaneme i ven z města a dojde i na střílení, úplně na konci dojde docela k zajímavému konci, který si můžete prohlédnout zde na youtube.com, který vám neprozradím, ale nejspíše asi konec této honičky znáte. Mimochodem stojí za to, si tento film zhlédnout celý.

Zde pár obrázků starého i nového Bullita:

Nový Bullit

Nový Bullit

Nový Bullit

Starý Bullit

Starý Bullit

Starý Bullit

Rubrika: Auto-moto | Bez komentářů »