Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Prosinec 25th, 2007

Jak jsem dostal Powerball

Úterý 25. Prosinec 2007

Powerball jsem dostal právě k těmto Vánocům a byl jsem z něj velice potěšen a překvapen, protože jsem si ani ve snu nemyslel, že bych ho mohl dostat. Powerball jsem chtěl již dříve, chtěl jsem si ho koupit, ale pak jsem na něj zapomněl.

Co to vlastně Powerball je? Základem je taková koule, která při používání rotuje podle jedné osy, a jeden konec té osy je zachycen v takovém ocelovém prstenci a celkově jsou oba konce osy zachyceny v plastovém vodicím poružku, podle kterého Powerball také rotuje, takže rotuje kolem dvou os a celé je to v kulatém plastovém obalu, ale není to dokonalá koule, protože z jedné strany je otvor pro roztočení provázkem (nebo jen palcem pro “zkušené”) a z druhé strany je ploška, místo které se dá vložit měřič otáček, pokud ho tam nemáte. Kolem “rovníku” Powerballu je docela široká gumová páska, aby vám Powerball neudělal v domácnosti nějakou neplechu, kdyby se vám vysmekl.

Jak vlastně pracuje? Pokud roztočíte tu kouli vevnitř pomocí provázku, tak poté krouživými pohyby ruky, roztáčíte Powerball i podle druhé osy a zjistíte podle narůstajícího odporu, zda se vám podařilo Powerball správně roztočit, nebo naopak podle klesajícího odporu, že se nepodařilo. Pokud s touto věcí začínáte, tak je dobré pomocí provázku použít docela rychlý švih, protože potom nemusíte mít ani moc zkušeností a Powerball roztočený udržíte. Z malého roztočení, třeba palcem, musíte mít práci s touto věcí docela zvládnutou, mě osobně se ještě včera z celkového počtu 15 pokusů povedlo Powerball roztočit druhou rukou bez provázku tak, abych ho již rozkroužil pohyby, asi dvakrát a zjistil jsem, že nevím, co je špatného na roztáčení provázkem, když to jde tak lehce.

Když jsem Powerball ještě neměl, tak jsem vůbec netušil, že může vytvořit při vyšších otáčkách takový odpor a že dokonce, když si s ním déle hrajete, tak se můžete cítit jako po posilování, přičemž to bude asi hlavní účel. Powerball je takový docela malý, skladný a praktický jako přenosná “posilovna”. Sice existují různé turnaje, kde se lidé trumfují, kdo Powerball, za jak dlouho roztočil na jak velkou rychlost, ale mě bude sloužit jako posilovací pomůcka, nebo jako relaxační, obzvláště když sedím často u počítače, tak mi tato věc, dokáže protáhnout prsty a zápěstí. Mimo jiné je také v návodu a na oficiálních stránkách napsáno, co přesně může Powerball vyléčit.

Powerballu existují také různé druhy. Nejjednodušším je ten, co mám já, jmenuje se Powerball 250 Hz, 250 Hz asi proto, že by neměl být vystaven vyšším otáčkám než 250 ot./s, nebo 15000 ot./min, jeho cena se pohybuje kolem 500 Kč (spíše pod 500 Kč), dalším je Powerball Screamer, který je totožný s předchozím, pouze vydává navíc zvuk sirény, cena je také podobná, dalším Powerballem je Powerball Neon, který je už dražší (kolem 700 Kč), ale navíc se z vyššími otáčkami rozsvěcuje. Dále je tu Powerball 250 Hz Pro, který obsahuje navíc od původní verze počítač otáček (kolem 800 Kč) a dále jsou to takové kombinace: Powerball Screamer Pro (kolem 900 Kč), Powerball Neon Pro (kolem 1000 Kč). Pak je tu taková luxusní verze Powerball Techno, které se na rotoru objevuje červenomodrým běžícím textem počet otáček (kolem 1100 Kč) a asi nejlepší verzí je Powerball 350 Hz Metal, který je celkově vyroben z kovu, má počítač otáček a jeho maximální stanovené otáčky jsou na hranici 350 ot./s nebo 20000 ot./min.

K Powerballům si můžete dokoupit šňůrku na zápěstí (která je totožná s tou mobilní), pytlík na přenášení, nebo kožený obal (kolem 200 Kč) a nakonec pro verze bez počítadla otáček si toto počítadlo můžete dokoupit za cenu podobnou ceně základní verze. Samozřejmě se dají dokoupit náhradní gumové pásky, dále také přívěsek Powerball, gumovou imitaci nebo třeba trička s motivem Powerball. Navíc je tu i možnost libovolného potisku gumových pásek, záslepky pro počítadlo, pytlíku pro přenášení, ale toto je spíše vhodné pro firmy, protože je objednání omezené minimálním počtem kusů (myslím, že je to něco kolem 20 až 30 kusů minimálně). Powerball je velice zajímavá hračka, či posilovací koule a pokud ji nechcete na posilování, můžete s ní “machrovat” před kamarády, hrát turnaje, dělat rekordy anebo jen tak relaxovat.

Oficiální web: Ball.cz

Nebo: Powerball.cz

Rubrika: Zajímavosti z internetu | 8 komentáře/ů »