Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Leden 7th, 2008

Malý a skladný stativ Technika

Pondělí 7. Leden 2008

Nedávno jsem slyšel o malém stativu, který se cenou vejde do 100 Kč. Konkrétně jde o model Velbon Teeny Pod. Ale byl jsem i ze svého okolí informován, že podobný stativ mají i v obchodním domě Tesco, kde ho prodávají i se sadou, jak oni říkají pro začátečníky, ale myslím si, že by tato sada nebo pouze ten stativ byl vhodný i pro pokročilejší fotografy, kteří zatím nechtějí moc investovat do stativu.

Tato sada je do 8.1.2008 prodávána za cenu 99 Kč, normálně ovšem stojí 199 Kč. Tato sada se jmenuje Technika Digital Camera Starter Kit. Je zde obsaženo pouzdro na fotoaparát, které není tak velké a vejde se do něj pohodlně fotoaparát s rozměry 9,5 cm x 6,5 cm x 3,5 cm (šířka x výška x tloušťka), je tam ještě oddělená kapsa, ale s fotoaparátem s těmito rozměry se do této kapsy moc navíc nevejde, k pouzdru je ale možné připojit přiložený popruh přes rameno. Dále balení obsahuje čisticí utěrku, kterou můžete použít mimo jiné na čištění brýlí, dále jsou tu doslova čisticí tyčinky do uší a nakonec je tu jemný kartáček, se kterým můžete i nějaká smítka sfouknout, protože má malý vzduchový váček.

Teď přejděme k samému stativu, kvůli kterému jsem tuto sadu koupil, nic velkého jsem si od něj nesliboval, ale potěšil mě. Ve složeném stavu (všechny tři nožky jsou u sebe) měří asi 12 cm bez šroubu pro připevnění k fotoaparátu a má klipsnu za opasek, v takovém použitelném rozloženém stavu zvedne váš fotoaparát do výše asi 11 cm. Nožky jsou ve stylu “husího krku” a docela pevně drží svůj tvar. Fotoaparát s přibližnou váhou 150 gramů udrží s přehledem, ale je tu trochu problém s umístěním otvoru pro šroub na vašem fotoaparátu, protože jestli máte tento otvor hodně na kraji, musíte si velice pohrát s ohnutím nožek, protože by vám fotoaparát mohl přepadávat, můj fotoaparát má sice tento otvor spíše ke kraji, ale je z převážné části blíže ke středu.

Dále si také musíte pohrát s každou nožkou zvlášť, aby nebyl váš obrázek nakřivo, pokud to nebude záměr, ale mohu říci, že nožky si opravdu velice pevně drží svoji pozici. Nakonec mi nedalo a stativ, který jsem si předem připravil, jsem připevnil k naší digitální kameře, abych vyzkoušel pevnost, naše kamera má otvor pro stativ prakticky uprostřed, takže jsem přestával mít větší obavy a i přesto, že naše kamera váží s baterií něco kolem 900 gramů, tak se stativ ani nepohnul a mohl jsem bez problémů přiblížit na nejvyšší 20 násobný optické a vyzkoušel jsem i 990 násobné digitální přiblížení a obraz se netřásl a byl poznatelný (990 násobné přiblížení je ale velice obrazově nekvalitní, a tudíž nevyužitelné a nechápu význam, je to asi jen marketingový tah).

Takže mohu říci, že tento stativ udrží i fotoaparáty a i kamery až do 1 kilogramu váhy, ale za předpokladu, že ten přístroj bude mít stativový závit nejlépe ve středu, aby se na každou stranu rozložila stejná váha, jinak hrozí přepadnutí, nebo nestabilnost.

Nějaké ty odkazy:

iTesco.cz

CZC.cz

další podobné stativy: Vanguard stativ VS-41, HAMA 4024 34529 MINI STATIV

Rubrika: Nezařazené | Bez komentářů »