Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Archiv: Srpen 7th, 2008

Cena vs. paměť u MP3 přehrávačů

Čtvrtek 7. Srpen 2008

Už předem raději říkám, abyste brali tento příspěvěk jako velice jednoduché a krátké zauvažování.

Někdy se tak dívám po internetu a hledám nějaký přehrávač, který by mě zaujal velikou pamětí za rozumnou cenu a měl třeba ještě slot na paměťové karty a když by byl hodně výhodný, třeba bych si ho i koupil, i když mám teď Teac MP-111, ale zatím jsem žádný vhodný nenašel. Osobně říkám, nejde mi o značku ani o nějaké extra kvalitní přehrávače, spíše o co největší paměť za výhodnou cenu, tak mě tak napadlo udělat si osobní průzkum, kolik peněz u přehrávače zaplatím za 1 GB.

První přehrávač, co mě zaujal je Canyon CN-MP4DH se 4 GB pamětí, který jsem viděl někde za 805 Kč a někde za 714 Kč, tudíž cena za 1 GB je 201,25 Kč, respektive 178,5 Kč, což vypadá velice výhodně oproti přehrávači s 1 GB pamětí za 400 Kč (Teac MP-114) nebo za 800 Kč SanDisk Sansa Shaker s pamětí 512 MB. Samozřejmě zde hrají roli jiné důležité aspekty, vzhled, velikost, výbava, značka, displej (barevný, černobílý), výběr formátů (případně i u videí), výrobní náklady atd., ale to mě ani tak nezajímalo. Osobně bych také preferoval malý přehrávač s AAA baterií, těch je však malé množství na výběr.

Pak mě ovšem zaujala cena za 1 GB u přehrávačů s pevným diskem, třeba takový Apple iPod Classic se 160 GB diskem stojí kolem 8700 Kč, což je 54,375 Kč za 1 GB, ale úplně mě překvapil Teac HD-15DIGI-M-S-250 se 250 GB pamětí asi za 4300 Kč, kde za 1 GB zaplatíte pouhých 17,2 Kč. Ale přehrávače s pevným diskem jsou pro mě zase celkově moc drahé.

Je to možná takové míchání jablek a hrušek, ale je to trochu jiný pohled na věc, někomu může jít opravdu jen o maličkosti a třeba jen o to, aby do toho přehrávače co nějvíc “nacpal”, aby to bylo cenově výhodné a celkově levné řešení.

Rubrika: Hardware a jiná technika | Bez komentářů »

DVB-T v mobilu je již skutečností - LG HB620T

Čtvrtek 7. Srpen 2008

Po dlouhé odmlce jsem se konečně dostal k nějakému psaní a chtěl bych upozornit na to, že se již objevil první z telefonů, který dokáže přijímat televiní vysílání, které přijímá i set-top-box dokoupitelný k televizím, či v televizích přímo obsažený, tudíž si koupíte mobilní telefon a stačí být na příjmu televizního vysílání a můžete si užívat vysílání “bez poplatků”.

Samozřejmě, že se něco platit bude, protože tento telefon takto slouží jako televize a za každou televizi se mají platit koncesionářské poplatky. Signál digitálního vysílání byste měli zachytit v místech, kde chytíte s běžnou televizí, ale zase jestliže jste v nějaké zapadlejší oblasti nebo v oblasti zastavěné paneláky, asi bude trošku s příjmem problém, protože ne všude se dá chytit digitální vysílání. Ale celkově v okolí Prahy, Plzně, Domažlic, Ústí, Brna a Ostravy byste se měli chytit (ČT1, ČT2, Nova, Prima, ČT24, ČT4 Sport, Óčko).

Na tento telefon se vrátila teleskopická anténka, která ovšem nechytá GSM signál, ale právě DVB-T. Sice je tento LG ve stylu véčka, což mi nevyhovuje a ani bych tento telefon kvůli tomu nekoupil, ale myslím si, že přijdou další telefony a cena postupně klesne k normálním telefonům. Telefon má rozměry 8,9 cm do délky × 5,5 cm do šířky × 1,8 cm tloušťku při hmotnosti 110 gramů, což je docela dost, ale je to jeden z prvních telefonů, takže se dá očekávat postupné snižování hmotnosti. Displej je aktivní dvou palcový s rozlišením 320 na 240 při 262 tisících barvách. Telefon zvládá GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, má 2 MPiX fotoaparát, slot pro microSD karty a bluetooth.

Cenově začne asi na 8000 Kč u Vodafonu jako nedotovaný. Myslím si, že tento telefon přináší nový styl, ale příjem digitálního vysílání v telefonu je zatím na začátku, tudíž telefon moc dlouho nevydrží přehrávat a to znamená, že nevydrží přijímat ani 4 hodiny, což mně osobně moc nevyhovuje, protože jsem si zvykl na dlouhou výdrž a asi bych si s telefonem na cestách často “hrál” a potom bych nebyl na příjmu.

Rubrika: Mobilní koutek | 1 komentář »