Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Můj nový přehrávač Revolt Kryon

Úterý 11. Listopad 2008

Na tento přehrávač jsem narazil náhodou a vůbec jsem o této značce donedávna neslyšel. Jde o Revolt Kryon, mimo jiné ho můžete najít na internetu pod označením Revolt MP242. Tento přehrávač jsem dostal k svátku, přesněji jsem si ho sám přál. Přehrávač byl uložen v takovém, alespoň na oficiální stránce píšou, dárkovém balení, které je ovšem docela pěkné.

Kryon mě zaujal jeho parametry v poměru s cenou. Přehrávač může mít 1GB až 4GB vnitřní flash paměti, můj má 2GB vnitřní paměť. K tomu ještě dostanete 2″ (2*2,54 cm) TFT barevný displej s rozlišením 220 bodů na 176 bodů, podporu zvukových formátů MP3, WMA, WAV, OGG, také podporu Lyrics souborů (text písně během přehrávání), umí přečíst ID3 tagy. Naladíte si s ním také rádio, ovšem jen se sluchátky, či jiným připojeným zvukovým výstupem, protože se bez připojeného zařízení rádio sice spustí, ale nic nehraje. Rádio dokáže uložit až dvacet naladěných stanic do paměti. Již jsem se zmínil o barevném displeji, a tudíž možná očekáváte podporu videa a to očekáváte správně. Je zde ale háček, video se totiž musí převést do formátu AMV, buď programem na oficiální stránce, nebo si můžete najít i jiný (moje volba). S externími titulky si přehrávač neporadí a pokud je máte přímo ve videu, tak je určitě nepřečtete, protože displej není na tak malý text stavěný.

Mimo jiných formátů přehrávač zvládne TXT, zobrazení textu se mi ale zdá trochu nakřivo, přesněji je jedno písmeno výše a další níže a naopak, ale nevadí to tolik, možná vadí více, že si neporadí s některými speciálně českými znaky (neumí velké Č, Ř, Ě, Ů, s malými si poradí až na ů, velké Ů a malé ů nahrazuje také písmenkem u ale s opačnou čárkou.) Text se zobrazuje na černém pozadí bílým písmem. A nakonec z formátů umí JPG, GIF a BMP, čili obrázky.

Přehrávač disponuje standardním miniUSB konektorem se standardním 3,5 mm jackem (oba jsou na spodní straně přehrávače), přes USB konektor se přehrávač dobíjí a doplňuje obsahem, pokud je připojen k PC. Jedna věc, která mě také velice zaujala je přítomnost nabíječky do sítě, což nebývá u těchto přehrávačů zvykem, protože někdy prostě nemám s sebou počítač a přehrávač bych neměl jak dobít, teď již mám. USB kabel byl také přiložen, ale je krátký, což dost nechápu, když je přiložena nabíječka do sítě, protože kabel je tak krátký, že musíte mít přehrávač na zemi, nebo možná na posteli (ale já mám třeba nad zásuvkou psací stůl), abyste ho dobili. Navíc konektor toho kabelu se mi zdá nějaký divný, při přenosu se mi přehrávač odpojoval a připojoval, ale za použití “kvalitnějšího” kabelu, který vlastním, je všechno v pořádku. Přehrávač je dobíjen ze vnitřní Li-ion baterie (230 mAh).

Hmotnost přehrávače je také velice příjemná, něco kolem 44 gramů (nevážil jsem). Dalším důležitým aspektem pro výběr, bylo to, že tento přehrávač má slot na paměťové karty - podle stránek micro SD, podle českého návodu mikroSD, podle mého zkoumání a následného otestování půjčenou micro SD kartou s adaptérem na mini SD jsem zjistil, že slot má něco kolem 1 cm na šířku, takže by tam micro SD karta zapadla, ale nedržela, takže jsem použil adaptér na mini SD a je to tak, přehrávač podporuje mini SD, ne micro SD (alespoň můj kousek), což je docela zajímavý problém, ale osobně mi to nevadí, protože jsem předem žádnou kartu nekoupil.

Dalším sporem je to, že se v manuálu píše, že se přístroj zapíná přepínačem na spodní straně (umístěným mezi USB a 3,5 mm jack), pravda je ale ta, že tento přepínač je na pravé straně společný s přepínačem HOLD (zamknutí kláves). Dále jsou také v manuálu uvedené různé obrázky z prostředí přehávače, které se liší od prostředí v mém přehrávači. A poslední chyba je ta, že si můj přehrávač po vypnutí nepamatuje datum a čas, zatímco rádio stanice ano, ale mě osobně ten čas nevadí. Snad by všechny softwarové chyby vyřešil nový firmware, který je podporován, jen jsem ho ještě nenašel nikde ke stažení.

Ještě jsem se nezmínil o klávesnici (spíše ovládacím panelu), přehrávač totiž žádná viditelná mechanická tlačítka či přepínače (až na zapínací) nemá. Z fotek z internetu se to také tak zdá, vypadá to jako kdyby měl přehrávač dotykový ovládací panel. Po prvních krocích s přehrávačem jsem si myslel, že je na povrchu celistvá plocha, která promáčknutím určité části zmáčkne nějaký spínač pod ní, ale to se mi vyvrátilo, když jsem na panel použil něco plastového. Panel nereagoval, pokud jsem ale použil kov, třeba baterii či ocelové hodinky (to je to, co jsem měl po ruce), panel reagoval, tudíž jsem vydedukoval, že panel je asi opravdu dotykový. Možná to vypadá divně, že tady řeším takto sáhodlouze dotykový panel, ale opravdu jsem to nečekal u přístroje asi za 570 Kč s těmito parametry.

Ohledně přehrávání hudby řeknu, že mě kvalita vyhovuje, je to srovnatelné s přehrávačem Teac MP-111, je zde asi 7 různých módů pro přehrávání hudby od rocku po klasiku. Bohužel nemám možnost porovnat s něčím lepším a nemám ani tak extra vyspělý hudební sluch. Videa jsou také vcelku slušně pozorovatelná, pokud si můžete nastavit v převaděči počet snímků za vteřinu na vyšší hodnotu. Jak jsem již předem napsal, že jsem na převádění videí začal používat jiný program, tak chci upřesnit, že původní se jmenuje AMV Video Convert Tool a můj používaný se jmenuje Bytessence AMVConverter, původní nepoužívám, protože se mi zatím druhý líbí více.

Možná na závěr ještě uvedu, že přehrávač má vestavěný reproduktor, ale nemá cenu si od něj nic slibovat, mladým by to možná vyhovovalo na machrování po ulici, ale pokud chcete kvalitnější stereo poslech, zvolte sluchátka. O výdrži také nemám přesnější údaje, mohl bych se ale v budoucnu pokusit o nějaké ty testy. Další zde neuvedené údaje si můžete najít na internetu, časem se také pokusím, jestli zbyde čas, udělat pár fotek.

Oficiální stránka přehrávače: zde

Program AMW Video Convert Tool: zde

Program Bytessence AMVConverter (BAMV): zde

Tento příspěvek byl poslán: Úterý, 11. 11. 2008 v 16.15 a je uložen pod Hardware a jiná technika. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

2 komentáře/ů o “Můj nový přehrávač Revolt Kryon”

 1. MotherFucker říká:

  Tak s touhle znackou se dete vysrat vsichni … vcetne me … ukazte my jak do toho dostanu … ne jak vubec sezenu firmware … otazky a odpovedi ( FAQ ) na oficialnich strankach to rikaji celkem jasne … FU na REVOLT ps vas FANDA FANTOMAS FUCKER …

 2. admin říká:

  Hmm… zajímavý komentář. Můj názor je ten, že pokud si o přehrávači nic předem nezjistíte, tak si potom nemůžete stěžovat na jeho chyby.

  Pokud jste však předem hledal o přehrávači informace, ale žádné kloudné jste nenašel, tak byste se měl zeptat výrobce anebo si nákup rozmyslet a nakoupit “lepší” značku.

  Tento přehrávač je velice jednoduchý a určený k tomu, že do něj nahraju písničky (či převedená videa) a přehrávám, žádné vylepšování, žádné úpravy v softwaru.

  Mimochodem jsem v článku psal, že nevím, kde stáhnout nový firmware. Cituji:
  “Snad by všechny softwarové chyby vyřešil nový firmware, který je podporován, jen jsem ho ještě nenašel nikde ke stažení.”

  Příště nemusíte být vulgární a ještě k tomu, když je chyba na vaší straně.

  S přáním hezkého dne, admin.

Napište komentář