Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Mad Race

Sobota 14. Únor 2009

V novém díle Computeru jsem na DVD narazil na docela zajímavě a dobře zpracovanou freeware hru Mad Race. Tato hra, jak trochu vyplývá z názvu, je o závodění, konkrétně o závodění aut. Vypadá to zcela nevinně až na to, že tato auta mohou obsahovat různé zbraně. Vepředu mohou mít kulomet nebo raketomet, vzadu mohou vypouštět olejové skvrny, miny apod. Je to tedy podobná hra, jako je třeba starší hra Interstate, či novější Crashday, avšak tato hra je zdarma ke stažení a je docela hardwarově nenáročná.

Pohled na závodění je z výšky a za autem, podobný jako u závodní hry Ignition. Hra je spíše o závodění, protože pro odemknutí nových tratí potřebujete být v šampionátu vždy první, zbraně jsou tu však proto, aby vám soupeři, nebo abyste vy jim, hodně znepříjemnili cestu k vytouženému vítězství. Je zde celkově 8 různých tratí a 8 různých aut, auta a tratě se ale postupnou cestou v turnaji musí odemknout a auta pak dále ještě zakoupit.

Zbraně máte u nového auta ty základní a “nejslabší”. Máte základní kulomet, který pojme maximálně 100 střel a soudek s olejem, který pojme asi 30 dávek skvrn. Nové zbraně se musí zakoupit, jako třeba další dovybavení. Z dalšího dovybavení můžete zakoupit zvětšené sloty pro munici, novou převodovku pro větší akceleraci a maximální rychlost, armor, antiradar, který odvrací řízené rakety soupeřů apod. Něco tyto věci stojí, proto v závodě dostáváte různé bonusy, třeba za vyhrání jednoho kola závodu, za zničení soupeře, na trati jsou také peněžní bonusy a největší částka bývá za vyhrání celého závodu.

Tak jako můžete na trati sbírat peněžní bonusy i doplnění zbraní se provádí na trati, takže nemusíte munici nakupovat, jen musíte narazit na ten správný bonus a nenajet například na minu soupeře. Z dalších bonusů na trati je zde štít, který vás ochraňuje před nepřátelskými zbraněmi, olejovými skvrnami, minami a podobně, působí však jen pár vteřin. Dále je tu bonus, který vám opraví auto, nebo bonus, který spustí ve vašem autu nitro, vaše auto pojede pár vteřin o hodně rychleji, délka tohoto bonusu závisí na vašem vylepšení před závodem.

Auta se v této hře ovládají docela jednoduše, nemusíte pomalu používat brzdu, stačí často jen ubrat plyn, avšak v takovém třetím a čtvrtém kole se objeví takový menší problém v objíždění zbylých olejových skvrn, hořlavých olejových skrvn nebo nastražených min, které vás dokáží docela dost zdržet.

Hra je na svoji jednoduchost docela zábavná a hratelná. Avšak jediné takové minus by mohlo pro někoho být, že pokud zničíte soupeře, tak sice dostanete peněžní bonus, soupeř se zastaví, ale po chvíli má zase stoprocentní auto a jede dál, to samé se může stát i vám, ale na konci ve výčtu bonusů vám ještě nějaké ty peníze odečtou. Zajímavější by mohlo být, kdyby prostě zničené auto dál nepokračovalo, ale na druhou stranu, pokud soupeř dál pokračuje, je to také zajímavé, jede stále stejný počet soupeřů, z nichž vás může každý stejně ohrozit.

Hra je k dispozici, jak jsem již zmínil, na DVD přiloženém u časopisu Computer.
Nebo se dá stáhnout zde: Bonusweb.cz

Zde pár obrázků ze hry:

Madrace

Madrace

Madrace

Madrace

Madrace

Madrace

Tento příspěvek byl poslán: Sobota, 14. 2. 2009 v 17.41 a je uložen pod Hry. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář