Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Motorola VE538 - slušná výbava za slušnou cenu

Úterý 24. Březen 2009

Dnes jsem se rozhodl, že svůj blog obohatím o další krátkou recenzi nějakého levějšího mobilního telefonu, který má slušné parametry. Jde o Motorolu VE538. Tento telefon mě sice vzhledově moc neoslovil, což není podstatné, ale oslovil mě slušnými funkcemi za slušnou cenu.

Rozměry telefonu jsou 10,7 cm na výšku, 4,6 cm na šířku a “tlustý” je asi 1,7 cm. To vše při hmotnosti kolem 85 gramů, což je dle mého standard a což je mimo jiné také přibližná hmotnost již neprodávaného telefonu Ericsson T39m, který byl ve své době považován za velice malý a lehký mobilní telefon. Takže se v dnešní době hmotnost multimediálních telefonů opět snižuje na snesitelnou mez. Tato Motorola má samozřejmě barevný displej TFT, který je aktivní a který dokáže zobrazit až 262 tisíc barev při rozlišení 240 na 320 pixelů. Rozměry displeje jsou přibližně 3 x 4 cm, což je přibližně úhlopříčka 2″.

Klávesnice telefonu obsahuje, dnes již, standardní 2 kontextová tlačítka těsně pod displejem, dále také standardní čtyřpolohový ovladač, se kterým se můžete v menu či aplikacích telefonu pohybovat, a uprostřed tohoto ovladače je tlačítko standardně sloužící pro potvrzení. Mezi další tlačítka neodmyslitelně patří tlačítko pro zvednutí a položení hovoru, tlačítko se šipkou, které slouží k mazání textu či návratu do vyšší nabídky. A nakonec je tu tlačítko, které je označené jako ShoZu, které slouží k připojení ke službě, se kterou můžete sdílet fotografie a videa, nebo můžete pracovat se svým blogem. Co by nás mělo na přední straně telefonu ještě zaujmout je čočka fotoaparátu, která však nebude tak kvalitní jako ta na zadní straně, protože tato přední by měla sloužit k videohovorům či případně jako zrcátko, teď již můžeme tušit, že telefon bude zvládat připojení do 3G sítě.

Na levém boku nalezneme gumovou krytku, pod kterou se skrývá konektor miniUSB, který neslouží jen k připojení datového kabelu, ale připojuje se k němu i nabíječka či sluchátka. Baterie je rozšířeného typu Li-Ion a má kapacitu 910 mAh, což není podle mého v případě používání 3G sítí nebo přehrávání hudby mnoho na získání dlouhé pohotovostní doby. Pod baterií se nachází slot pro microSD, což znamená, že není zaručena funkčnost paměťové karty větší než 2 GB.

Jak jsem se již zmínil, Motorola VE538 podporuje 3G sítě, dále je to pak GPRS ve třídě 10 a GSM sítě o frekvencích 900 MHz, 1800 MHz a 1900 MHz. Tím jsem skončil, protože EDGE se nekoná, dále není obsažena podpora HSDPA a ani přes Wi-Fi se nepřipojíte. Pro datové přenosy na krátkou vzdálenost je obsažen pouze bluetooth, infraport ne.

Na zadní straně má telefon 2MPiX digitální fotoaparát s automatickým ostřením, který natáčí videa v rozlišení 176 x 144 pixelů do formátu 3GP. Tento telefon si kromě 3GP videí poradí i s MP4, z hudebních formátů přehraje MP3 a dokáže hudbu reprodukovat stereo i přes bluetooth sluchátka, která musí stereo podporovat také.

Menu telefonu je uspořádáno do 12 čtverečků (4 x 3), můžete si nastavit často užívané položky do uživatelského menu. Telefon dále podporuje 6 druhů vibrací, 6 upravitelných vyzváněcích profilů. Telefonní seznam pojme 500 kontaktů a kromě jejich čísel pojme i další informace. Motorola VE538 dokáže také pracovat s emaily, standardně Gmail. Kalendář telefonu má i denní zobrazení kromě mesíčního a týdenního.

Telefon Motorola VE538 mě docela překvapil vcelku širokým obsahem za cenu kolem 2 800 Kč, kdybych momentálně potřeboval nový telefon, jistě bych ho zahrnul do svého seznamu možných adeptů.

Dále přikládám orientační obrázky.

Motorola VE538 - 3 stěny telefonu

Motorola VE538 - zepředu

Tento příspěvek byl poslán: Úterý, 24. 3. 2009 v 17.51 a je uložen pod Mobilní koutek. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář