Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Xbox 360 - úprava konzolí

Pondělí 11. Červen 2007

S příchodem Xbox 360 na trh přišli také zprávy o tom, že na Xbox 360 nepůjdou přehrávat zkopírovaná média, řekl jsem si, že to bude asi v dnešní normální, že Microsoft nechce, aby se na jeho konzoli přehrávala pálená média a chce donutit vlastníky, aby si kupovali média originální. Proč ne, kdo by chtěl, kdyby prodával hry na Xbox, aby hráči hry pouze zkopírovali od jiných nebo z internetu.

Ale poté jsem se dočetl o tom, že asi po 4 měsících od vydání Xbox 360 už nějaká skupinka hackerů dokázala změnit firmware mechaniky a ta už nedokázala rozpoznat správně originální médium od neoriginálního a přehrávala i kopie. Tato skupina sice nechtěla tento způsob přesněji popisovat, aby zamezila jiným si takto Xbox upravit, jenže jsem se dozvěděl poté o tom, že již velká část majitelů Xbox má svou konzoli upravenou pro přehrávání zkopírovaných médií, ale Microsoft zase těmto lidem zamezil přístup na online službu Xbox live, takže si tito lidé nemohli stahovat dema, doplňky a hlavně nemohli hrát po internetu hry s přáteli.

Ale i přesto jsem se zase postupem času dověděl o tom, že si někteří dokázali upravit Xbox tak, aby se na tu službu dokázali připojit a nemuseli používat originály.

V tomto článku mi jde o to, že když se tak zamýšlím nad vším tím obcházením ochran a omezení, tak jsou lidé docela vynalézaví. Proč? Jenom proto, aby ušetřili, aby si vše zjednodušili a to mě prostě fascinuje. Oni vlastně vymyslí a vytvoří nějaký crack, aby si nemuseli hru koupit a potom ho dají třeba na internet, aby si ho mohli ostatní stáhnout a to mě také mě fascinuje, jak se dokáží mezi sebou podělit a nic po nikom (většinou) nechtějí. Já kdybych třeba někdy vymyslel nějaký zlepšovák, tak bych ho asi jen tak pro stáhnutí nedal, ale zase jsem nikdy žádný nevymyslel, tak vlastně nevím, jak bych se zachoval.

Jde mi o to, že ti lidé si neřeknou: “Jo, tak to je hodně složitá ochrana, tak přes tu se asi nedostanu.” a dál to nezkouší, spíše si řeknou: “Vypadá to složitě, ale nějak to musí jít obejít.” Potom zkouší různé možnosti a vždy přijdou na nějaké řešení, i když je to dvojnásobně složitější než předtím. Třeba jenom aby ulehčili své peněžence, tak se řešením zabývají třeba i několik dní.

Teď to vypadá, že tyto lidi chválím, pravda to zčásti je, protože se mi líbí ta jejich odhodlanost, aby si užili her a programů bez finančních ztrát, i když na tom musejí někdy docela dost pracovat, ale zase to není moc správné, už také vůči těm, co si tu hru, program opravdu koupí (koupili), ale také výrobce si nemůže moc dovolit jen tak vyrábět hry a dávat je na internet ke stažení. Mimo jiné stáhnout si zdarma hru z internetu, která se normálně má kupovat, je vlastně krádež.

Tento příspěvek byl poslán: Pondělí, 11. 6. 2007 v 17.55 a je uložen pod Antiwarez. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář