Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Motorola Motofone F3 - nejlevnější mobil

Úterý 19. Červen 2007

Existují lidé, kteří za mobil zaplatí v dnešní době nemálo peněz a to třeba kvůli tomu, že chtějí mít vždy ten nejnovější mobil, nebo potřebují vždy ten nejlepší mobil s nejvíce funkcemi, nebo možná jsou ti, kterým drahý mobil někdo koupí a oni třeba ani nevědí, co nosí v kapse, anebo jsou také ti, kteří se třeba chtějí jen vytáhnout, že mají něco víc než ostatní. Nikoho nekritizuji, pouze popisuji, kteří lidé se mohou objevit a od každé skupiny jsem již takové lidi viděl.

V tomto článku ovšem nepůjde o drahý a skvěle vybavený mobil (i když, záleží na člověku a úhlu pohledu), ale půjde zde o (myslím si) ten nejlevnější a nejjednodušší mobil, co se dá v dnešní době sehnat. Jedná se o Motorolu Motofone F3 (dále jen Motofone). Jelikož je tento mobil bez “nadbytečných” funkcí, které první mobily neměly ani se nepočítalo, že by je mohly mít, tím myslím digitální fotoaparát a kamera, MP3 přehrávač, diktafon, operační systém atd., tak v tomto mobilu toho moc nebude, takže je velice lehký a tenký a tenkost v dnešní době znamená něco stylového. Takže i s tak levným mobilem se můžete cítit stylově.

Její průměr činí pouhých 9 mm, jedná se tedy o jednu z nejštíhlejších Motorol. Displej obsahuje vlastně jenom jednu barvu - černou, čísla a písmena jsou viditelná přes celý displej a vlastně i když ten daný znak nesvítí, je vidět obrys místa, kde se má zobrazit, takže písmenka nebo čísla jsou předurčena k tomu, kde se mají zobrazit. Zobrazování na displeji by se dalo přiřadit k normální kalkulačce s displejem, avšak znaky Motofone jsou velice velké a dobře čitelné. Síla baterie a signálu mají vlastní “okénka” nad displejem. Motofone obsahuje jednoduchý telefonní seznam - jedno číslo, jedno jméno - bez možnosti vyhledávání podle znaků. SMS zprávy se ukládají pouze do míst, která vám umožní vaše SIM karta a je viditelný pouze jeden řádek (celý telefon ani více řádků nemá). Motofone obsahuje také budík a dokáže upozornit na hovor 6 polyfonními melodiemi.

Často se o tomto mobilu hovoří jako o mobilu pro důchodce, jak se to vezme, displej je velice dobře čitelný, ovládání Motofonu zas tak jednoduché není, alespoň pro začátek. Jde mi o to, že si Motofone může koupit úplně každý, kdo chce opravdu jen MOBILNÍ TELEFON, to znamená, aby uměl VOLAT, také by mohl mít nějaký ten telefonní seznam, i když také ten seznam nemusí být nutností a aby uměl poslat nějakou tu SMS zprávu, i když starší lidé zprávy moc neposílají, ale tento telefon si přece nemusí pořídit jen starší lidé. Já tento telefon osobně nevlastním, protože jsem si zvykl na telefon s více řádky na displeji a používám v telefonu také nějaké programy, které tento neumí, ale úplně mě zaujalo, jak jednoduchý telefon může být a splňuje všechny podmínky telefonu - umí volat, někdo by mi mohl oponovat, že telefon, když nemá “foťák”, nemá “MPtrojku”, tak to není mobilní telefon. Jak není, je to telefon, když se zamyslíme nad slovem TELEFON. Ta nová zařízení (s digitálním fotoaparátem, MP3, operačním sytémem atd.), kterým se říká “MOBILNÍ TELEFON” bych pojmenoval jako “Multimediální zařízení s možností telefonovat navíc”. To je ovšem můj názor a když mi bude někdo oponovat, já budu oponovat také a názor nezměním.
Motofone se dá sehnat již za 1 tisíc Kč.

Motofone F3

Tento příspěvek byl poslán: Úterý, 19. 6. 2007 v 19.05 a je uložen pod Mobilní koutek. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář