Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Generally

Sobota 30. Červen 2007

Po delším čase jsem se rozhodl, že zde uveřejním nějaké menší info o velice jednoduché avšak zábavné hře, za kterou nic nemusíte platit. Touto hrou je Generally. Jedná se o závodní hru, ve které vidíte všechno dění ze shora a z jedné pozice.

Grafické propracování je velice jednoduché, ale zaručuje plynulost hraní prakticky na většině dnešních PC. Standardně se ve hře vyskytují nějaká základní vozidla, která mohou mít podobu formulí, náklaďáků, trojkolek, jednokolek (velice zvláštní vozidlo) atd., další se dají stáhnout z internetu a hra obsahuje také nějaké tratě, které jsou velice různorodé a obsahují různé povrchy, ať je to asfalt, bahno, písek, sníh či tráva.

Ovšem největším lákadlem by měl (mohl) být editor tratí, takže pokud máte původní tratě rychle projeté, nebo vás vůbec nebaví, můžete si vytvořit tratě vlastní (s tímto editorem si vždy velice vyhraji). Jinak tratě si také můžete stáhnout z internetu.

Dále si ve hře můžete nastavit úroveň protivníků, míru spotřeby paliva, kterou má mít vozidlo, nebo opotřebení pneumatik, a dokonce zničení vozu, ale tyto možnosti si můžete úplně vypnout, ale na druhou stranu s nastavenou spotřebou motoru nebo opotřebením pneumatik je to docela zábavné závodění.

Jinak k editoru, když si chcete postavit svoji trať, tak si vymyslete jak má být ta plocha velká, jak má být vodnatá, zvolte si průjezd tratí, aby bylo poznat, kudy se povede závod. Dále musíte umístit kontrolní body na trať (mám pocit, že poslední kontrolní bod, který umístíte, se v závodě objeví jako start/cíl), kontrolních bodů můžete mít kolik chcete, ale musí tam být. Dále musíte zvolit dráhu/stopu, po které se budou pohybovat protivníci a každá mapa musí obsahovat pitstopy (místo pro dotankování paliva, opravu vozidla, výměnu pneu) a také takzvanou pit stopu pro protivníky, ta ale není totožná se závodní stopou, stopa pro pity má zvláštní kolonku a nemusí souhlasit se závodní stopou, pouze by na ní měla navazovat.

. Tato hra není vůbec novinkou, už existuje delší dobu, ale já jsem si řekl, že jí uvedu, protože když mě “chytne”, tak ji hraji docela dlouhou dobu. Tato hra může velice jednoduše pobavit.

Odkaz na jeden český web: Generally

Tento příspěvek byl poslán: Sobota, 30. 6. 2007 v 20.05 a je uložen pod Hry. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář