Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Nokia 3109 Classic

Středa 18. Červenec 2007

Nedávno jsem se dozvěděl o dalším novém telefonu od velice dobře známé značky Nokia, který si nese název Nokia 3109 Classic. Tento telefon z výroby dostal velice decentní vzhled, neobsahuje žádné extravagantní výstřelky, takže by mohl posloužit lidem, kteří nepotřebují oslňovat okolí nějakým nekonvenčním vzhledem svého mobilního přístroje. Já rád také přivítám klasickou konstrukci tohoto telefonu, která se mi zdá nejpraktičtější a nejjistější.

Displej používá aktivní metodu zobrazování s počtem 262 tisíc barev. Dále mne potěšila přítomnost slotu pro microSD karty, ale i bez dokoupených paměťových karet vám mobil umožní uložit až 8 MB dat. Telefon je asi také zaměřen na práci, protože obsahuje prostor až pro 2 tisíce kontaktů, ke každému kontaktu se dá například přiřadit 5 telefonních čísel, adresu elektronické pošty, poštovní adresu atd.

Telefon umožňuje datové přenosy přes GPRS, EDGE nebo HSCSD, data do počítače a zpět se dají přenést přes infraport, Bluetooth nebo klasicky přes datový kabel, pro který má mobil miniUSB zásuvku. Možná některé teď trochu zklamu, když zde napíšu, že s tímto mobilním telefonem si nic nevyfotíte a ani si neposlechnete vaše oblíbené radio stanice. Telefon ale umí přehrávat hudbu ve formátech MP3, MID, WMA nebo AAC, ale bohužel v originálním balení nenaleznete žádná sluchátka, takže si je musíte dokoupit, ale telefon si zase rozumí s Bluetooth A2DP profilem, takže si sluchátka můžete pořídit rovnou bezdrátová.

Pokud raději posíláte SMS zprávy, jistě vás potěší prakticky perfektní klávesnice. Klávesy mají ideální velikost, nejsou to žádné “blešky”, káždá z kláves má svůj oddělený prostor. Klávesnice zajišťuje přesné a jisté mačkání. Funkční klávesy jsou zde ve standardním počtu, dvě dosti velké kontextové klávesy, pod nimi jsou stejně velké pouze otočené klávesy pro přijmutí a zrušení hovoru, uprostřed funkční oblasti klávesnice je chromový rámeček sloužící pro čtyřsměrovou navigaci v telefonu spolu s tlačítkem pro potvrzení, které je umístěno v tomto chromovém rámečku.

Mimo SMS zpráv můžete posílat MMS zprávy, zvukové zprávy a mobil je také vybaven E-mailovým klientem, takže můžete posílat i elektronickou poštu. Pro volání jsou v Nokii 3109 možná tři pásma GSM (900/1800/1900 MHz). Pro organizaci času je tento telefon jako stvořený, obsahuje mimo jiné kalendář, který kromě měsíčního a týdenního náhledu nabízí i náhled denní. V kalendáři si můžete nastavit jednání, narozeniny, volání, upomínky a poznámky, které dále mají své další vlastní nastavení, telefon je vybaven také opakovaným budíkem, který vás probudí, i když máte vypnutý telefon.

Z dalších funkcí bych mohl jmenovat stopky, diktafon se záznamem o možné délce šedesáti minut a kalkulačce, která zvládá i více matematické úkony, ze kterých se zmíním o výpočtu sinu a kosinu. Telefon samozřejmě umí Javu, je to telefon ze Series 40 třetí řady, takže to moc “chytrý” telefon nebude, tak alespoň díky Javě si můžete telefon programově přiblížit vašim představám.

Teď jsem si vzpomněl, že si na Nokii 3109 Classic můžete přehrát i nějaké filmy, které ovšem musí být ve formátu 3GP, ale zato mohou být filmy přehrávány přes celý displej. Nakonec se zmíním o tom, že mě tato Nokia překvapila i její cenou, která se pohybuje na hranici 4 tisíc korun a to si myslím, je velice dobrá cena na výbavu tohoto mobilního telefonu.

Nakonec zde uvádím obrázek Nokie 3109 Classic:

Nokia 3109 Classic

Tento příspěvek byl poslán: Středa, 18. 7. 2007 v 22.40 a je uložen pod Mobilní koutek. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář