Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

ScreenShots - nejjednodušší program na tvorbu “fotek” aktuální obrazovky

Pondělí 23. Červenec 2007

Program ScreenShots je velice jednoduchý program, ve kterém si můžete vaši aktuální plochu “vyfotit”do formátu JPG, BMP nebo PNG. Když program spustíte, můžete si nastavit složku, do které se mají ukládat obrázky, nastavit název souborů, pro název souborů se dají použít i nabízené proměnné, se kterými může mít soubor v názvu den a čas vzniku. Obrázky se ovšem dají ukládat rovnou na FTP server, stačí zadat adresu FTP serveru.

Pro “vyfocení” plochy si můžete nastavit libovolnou klávesu, ale zklamalo mě, že nejdou kombinace kláves, jde nastavit pouze jedna klávesa, takže tento program nemám spuštěný stále, ale jen pro potřebu, protože se mi stalo, že jsem si neuvědomil, že mám program spuštěný a tu onu klávesu jsem používal a uložilo se mi hodně souborů, aniž bych o tom věděl. Snímat se dá celá obrazovka nebo jen aktuální okno, program dobře funguje i pro “típání screenshotů” v počítačových hrách. Tento program se dá “schovat” do lišty a klávesové zkratky fungují právě jen při minimalizovaném programu do lišty. Tento program je zdarma, je velice jednoduchý na nastavení i na používání a může vám být velice nápomocen.

Odkaz na tvůrce programu: Petr Sloup

Tento příspěvek byl poslán: Pondělí, 23. 7. 2007 v 18.36 a je uložen pod Programy. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář