Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

EasyISO

Úterý 24. Červenec 2007

Jednou jsem potřeboval udělat ze svého vypáleného CD jeho obraz, image, ale neměl jsem k dispozici nějaký placený program jako by mohlo být Nero nebo Alcohol 120%, a proto jsem se rozhodl, že si najdu nějaký neplacený, jednoduchý na instalaci i na používání a hlavně malý program, který by dokázal image z CD vytvořit. Našel jsem program EasyISO.

Program EasyISO se neinstaluje, protože obsahuje pouze jeden soubor a to je easyiso.exe (myslím si, že by bylo zbytečné tvořit instalaci kvůli jednomu souboru). Po spuštění programu se objeví okno, ve kterém zatím není moc údajů o vašem vloženém CD, či DVD nebo mechanikách ve vašem PC, ale po kliknutí na tlačítko CD-INFO program zjistí velikost CD vloženého ve vašem PC a zjistí také údaje o mechanikách. V CD-INFO také můžete zjistit jaké soubory máte na jaké stopě vypálené.

Pokud ale chcete udělat z nějakého CD image, můžete použít průzkumníka Windows, nebo můžete použít nějaký váš souborový manažer, a dostaňte se na disk vaší mechaniky s vloženým médiem a označte buď všechny soubory z média nebo si můžete vybrat jen některé a ty musíte myší přetáhnout z průzkumníka, nebo vašeho manažeru, do bílého pracovního okna v programu EasyISO. Když se vám v EasyISO zobrazí cesty k souborům na médiu, postupovali jste správně a nyní můžete vytvořit image CD, nebo DVD, a to zmáčknutím položky v dolní části EasyISO, která se jmenuje Iso-Menu a je u ní taková šipka dolů. Po stisknutí Iso-Menu si vyberete, zda chcete vytvořit image - Create ISO - nebo jestli chcete image vypálit - Burn ISO. Po vybrání Create ISO si vyberete “cestu”, kam chcete uložit image a název image, tento program umí ukládat pouze do formátu ISO, pokud jsem to již nezmínil.

Ale jak jsem již zmínil, tak tento program umí ISO i vypálit, takže stačí mít vypalovací mechaniku. Před vypálením bych doporučil podívat se do položky Burn-Menu, která je vpravo nad položkou CD-INFO a v položce Burn-Menu si nastavíte, zda chcete médium po vypálení uzavřít (Close Disc), nebo jestli chcete pouze naznačit vypálení (Test Write - žádná data se nevypálí), dále jestli se vám má mechanika po vypálení otevřít anebo jestli chcete udělat z média médium bootovací a ještě je tam další nastavení, o kterém se nebudu zmiňovat. Když jste rozhodnuti, že CD/DVD vypálíte, zvolíte opět položku Iso-Menu a zvolíte Burn ISO, objeví se vám průzkumník Windows a vy si vyberete, který ISO soubor chcete vypálit, až tak učiníte, vyberete si mechaniku, která umí vypalovat, musíte v ní mít médium (pokud jste v Burn-Menu nenastavili Test Write) a vpravo pod CD-INFO vyberete Burn, potvrdíte a image se vám vypálí na médium.

Jak jsem se již zmínil, program si poradí i s médii DVD, v celkovém výčtu umí pracovat s CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD-ROM, DVD+-R, DVD+-RW, DVD-RAM. Program EasyISO je program velice jednoduchý a myslím si, že je velice vhodný pro chvíle, kdy nemáte možnost využít dražších, složitějších a placených programů anebo nemáte chuť je instalovat, mě program posloužil velice dobře.

Odkaz ke stažení: Stahuj.cz

Tento příspěvek byl poslán: Úterý, 24. 7. 2007 v 18.26 a je uložen pod Programy. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář