Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Sluchátka Koss UR/5 a zamyšlení nad obsahem webu

Úterý 24. Červenec 2007

Dlouho jsem přemýšlel, o čem bych se mohl na svém webu ještě zmiňovat, přeci jenom web založený na jednom typu věcí se zaprvé těžko vymýšlí a možná by ani ostatní lidi mohl trochu nudit, i když podle návštěvnosti jsem málokdo přijde a oblíbí si tento web, spíše sem lidé jen “zaskakují” z vyhledávačů, když se snaží něco najít. Když sleduji, co se někdy snaží lidé najít a dostanou se na můj web, někdy se zasměji, jak krkolomně napíší to, co vlastně hledají, myslím si, že hledat osm velice podivně za sebou poskládaných slov, někdy ani nedávajících dobrý smysl, moc často nejsou řešením, chce to vystihnout nějaké správné “heslo”, krátké výstižné, ale vždy to také nejde. Mě se také někdy povede vytvořit takový delší “had” slov, který napíši do kolonky hledat ve vyhledavači, ale často mi to nevyjde.

No, abych se nezamýšlel dlouho, tak se zmíním, že bych chtěl svůj web rozšířit o informacích o hardware a o jiných technických zařízeních, ale nebudou to vždy horké novinky, ale spíše bych chtěl psát nějaké mé poznatky i na starší zařízení, ale hlavně bych chtěl psát z vlastní zkušenosti.

Prvním tímto pokusem budou sluchátka od značky Koss, ale nebude to cenově nějaká závratná výška, půjde o nejlevnější sluchátka se jménem Koss UR/5. Dostal jsem je darem, do té doby jsem si “vystačil” se sluchátky dodávanými standardně k přehrávačům, byly to všem známé “pecky”. Dlouho předtím jsem si říkal, že se v nich nedá ležet, pomalu ani sedět, protože musíte mít zaprvé kvalitně tvarované uši, ale i přesto se nesmíte moc hýbat a dlouho jsem rozmýšlel koupi sluchátek jiné stavby. Tento dar rozhodl za mě, dostal jsem sluchátka Koss UR/5, dalo se poznat, že nepatří k nejdražším, ale já nejsem nějaký náročný posluchač a ani k výkonu své práce (práce? to jsem ještě asi nedělal) nepotřebuji sluchátka veliké kvality, takže mi to bylo jedno.

Jsou to sluchátka klasické konstrukce, s obloukem přes hlavu a jednoduchým systémem zvětšování tohoto oblouku, který jistě znáte a můžete si ho prohlédnout na fotce (pod článkem umístěné). Po prvním poslechnutí mých skladeb na mém přehrávači jsem poznal veliký a znatelný rozdíl od “pecek”. Nová sluchátka vydávala daleko větší basy, ale ne že by mi duněla hlava, vydávala basy přijatelné a umírněné, ale také ostatní zvukové polohy, jako výšky a středy se zlepšily a skladby se v podání těchto sluchátek od Koss hodně přiblížily originálnímu podání skladeb. Byl jsem velice mile překvapen, že se z těchto sluchátek linul tak dobrý zvuk a na obyčejné “pecky” jsem zanevřel a i kdyby bych měl mít “pecky” kdovíjak drahé, tak bych je nechtěl (možná kdybych je vyhrál, nebo dostal, tak bych asi neodmítl), protože si myslím, že jejich malé repráčky nikdy nemohou dosáhnout kvalit větších reprá(č)ků ve sluchátkách jiných konstrukcí.

Měl jsem i možnost poslechnout si zvuk se sluchátek typu “špunt”, to jsou takové ty, které se zasunují dále do zvukovodu, poslech nebyl špatný, ale myslím si, že je to nebezpečné nejen pro sluch člověka, ale také velice nebezpečné na veřejnosti, kdy nemusíte na přechodu uslyšet přijíždějící, třeba i troubící, vůz a máte problém. Sluchátka Koss UR/5 jsem měl také možnost porovnat s dražšími sluchátky Koss, teď nevím, který je to typ, ale zavěšují se za ušní boltec, nemají žádný oblouk a mají podobně velké reproduktorky (asi už se ten typ dnes neprodává), ale rozdíl nebyl tak značný, možná kdybych uslyšel krajní zvukové polohy sluchátek, poznal bych větší rozdíl, ale při běžných písních to nebylo tak markantní a nemrzí mě, že nemám sluchátka za 1000 až 2000 Kč.

Sluchátka Koss UR/5 určitě nejsou určena pro ty, kteří potřebují zaručený kvalitní a přesný poslech, také nejsou určena pro nějaké “frajírky”, kteří dají jen na cenu zboží a hlavně se chtějí vytáhnout před kamarády, ale jsou určena pro běžného uživatele, který nepotřebuje mimo jiné i mikrofon, ale hlavně nepotřebuje perfektní zvuk, ale stačí mu jen dobrý. Hlavně jejich cena dokáže sluchový požitek umocnit, takže máte pocit, že máte hodně muziky za málo peněz.

Odkaz: Koss

Koss UR/5

Tento příspěvek byl poslán: Úterý, 24. 7. 2007 v 19.45 a je uložen pod Hardware a jiná technika. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář