Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Sagem my411X (my411V pro Vodafone)

Pondělí 30. Červenec 2007

Není to tak dlouho, co mě vzhledově, ale i funkčně oslovil mobilní telefon od značky Sagem s názvem my411X, existuje i s názvem my411V, to je verze prodávaná přímo českým operátorem, a to Vodafonem.

Úplně na první pohled mě tento Sagem my411X/V oslovil svým jednoduchým, přesto pro mě atraktivním, vzhledem. Vysoký lesk klávesnice a předního krytu telefonu dělá z tohoto telefonu “stylovku”, na které ovšem budou zůstávat vaše otisky. Rozměrově se vejde do průměru, přesněji 10,3 cm na výšku, 4,5 cm do šířky a hluboký je 1,4 cm, kapsu vám prohloubí o 85 gramů. Materiál, ze kterého je vyroben kryt je plast, ale je dostatečně pevný a dobře usazený, takže kryt by neměl mít výchylky v umístění a neměl by vrzat.

Tlačítka klávesnice jsou normálního tvaru, klasického rozpoložení a mají dostačující velikost. Tlačítka se objevují i na boku telefonu a to přesně na levém, jsou tři a jsou určena pro přehrávač hudby. Jak jsem teď zmínil tlačítka pro přehrávač hudby, ano, tento Sagem opravdu přehrává MP3. Dále umí i “obrázkovat” v rozlišení VGA, ale to již v dnešní době neohromí, umí také natáčet videa, videa jsou v rozlišení 128 na 96 ve formátu 3GP, což není také nic převratného.

Videa, fotky, či hudbu si můžete standardně uložit do paměti čítající 12 MB, ale co víc potěší je možnost vložení paměťových karet typu MicroSD. Všechny úkony s mobilem ovládáte pomocí pasivního displeje (sice hlavně pomocí klávesnice, ale displej také potřebujete) s rozlišením 128×160 a 65 tisíci barvami, pasivní konstrukce a lesklé sklíčko přes displej ovšem značně znemožňuje čtení na slunci, vlastně všude venku.

Telefonní seznam je velice obsáhlý, uložit si můžete až 500 kontaktů a ke každému jménu si můžete doplnit například 3 telefonní čísla, 2 e-mailové adresy, webovou adresu, každé jméno může mít jinou vyzváněcí melodii a obrázek a mimo jiné další údaje. Sagem my411X/V zvládá tři GSM pásma (900 1800 1900 MHz). Textové i MMS zprávy se vytvářejí ve stejném prostředí (editoru), záleží na tom, zda přidáte obrázek či melodii. Obsahuje kalendář kromě větších náhledů i s denním náhledem, dále má kalkulačku, převodním měn, opakovaný budík a úkolovník.

Verze my411X a my411V se liší hlavně tím, že ta “vodafonská” verze má vše laděné podle Vodafone, jak téma prostředí, tak se v menu často objevují odkazy na Vodafone live!. Sagem my411V se u Vodafonu s divokou kartou prodává asi za 2 a půl tisíce korun a s tarifem za 77 korun.

Sagem my411v

Tento příspěvek byl poslán: Pondělí, 30. 7. 2007 v 21.32 a je uložen pod Mobilní koutek. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

17 komentáře/ů o “Sagem my411X (my411V pro Vodafone)”

 1. betyk říká:

  poradte prosim kde mam sehnat sluchatka na sagem my 411v?

 2. admin říká:

  Je to docela zvláštní, ale nikde se moc nedají sehnat, vlastně vůbec. Ani podle oficiálního webu samsung.com to nevypadá, že by nějaká sluchátka vůbec existovala. Jedině použít nějaké bluetooth sluchátko, ale nejspíš tento Sagem nepodporuje stereo profil. Nic mě jinak nenapadá.

 3. morrack říká:

  Když nelze sehnad sluchátka na Sagem my411V, které z dostupných handsfree by mohly být kompatibilní s tímto telefonem?

 4. admin říká:

  Podle funkcí by se k telefonu měla dát připojit jakákoli Bluetooth slucátka či handsfree, ale podle informací z některých webů by měla vlastně být nějaká sluchátka k telefonu přibalena. Zkuste se zeptat někde v prodejně, zda tam telefon nemají a co k němu dostanete jako přislušenství. Opravdu si ale nejsem jistý a s telefonem nemám žádné osobní zkušenosti.

 5. kanar říká:

  sluchatka na sagem my 411 v by se mely nak sehnat a nebo je jedine koupit pres internet na strance http://mobilotool.mobilostore.com/index.php?id=product_desc&idProd=100590 ale jako jinak existuji

 6. blazena říká:

  prosim o radu kde mam sehnat nabijecku na sagem 411.

 7. admin říká:

  Například zde:

  http://www.g-s-m.cz/detail.php?id=581&odd=102020

  Popřípadě zde:

  http://www.mobilopava.com/index.php?&kategorie=434&sk=1&ro=&d=1&id=5895&goods=Nab%EDje%E8ka%20do%20s%EDt%EC%20220%20V%20pro%20Sagem%20MY-C2/301x/%20400x&page=

  Ale určitě i oficiální prodejce (http://www.sagem.com/index.php?id=55&L=7) by vám měl nabíječku prodat.

 8. lulinka říká:

  prosim pordte mi jak si mam dat na sagem my 411X temy

 9. admin říká:

  Nejsem si jistý, jestli tento telefon vůbec nějaká jiná témata podporuje, četl jsem jen o změně pozadí. A podle mého cokoliv, co chcete do telefonu dostat, se dá přesunout pomocí Bluetooth dongle přes počítač. Pokud má někdo lepší zkušenosti a ví, jak s tímto telefonem správně pracovat, ať lépe odpoví on sám.

 10. TEREZA říká:

  MAM SAGEM MY411 A KDYZ JDU DO MENU TAK MI ZHASNE A NEMZU ANIPSAT ANI VOLAT PISE MI TO ZE DOPLNKOVA SLUZBA PROBIHA NEVITE COTO ZNAMENA?A CO MAM DELAT?

 11. admin říká:

  Telefon neznám do podrobna, odpověď přenechám tedy vlastníkům. Popřípadě telefon reklamujte, pokud je v záruce, jinak zkuste kontaktovat servis (oficiální, či nějaký jiný). Příště zkuste také psát komentář normálním písmem (aby nebyla všechna písmena velká), protože se to špatně čte.

 12. Accept říká:

  DObrý den, mám dagem 411v a na internetu jsem četl že je stejný jako 411x tak jsem koupil nabíječku na 411x, ale je jiná. Neví někdo kde mám koupit nabíječklu na 411v?

 13. admin říká:

  Kde jste nakupoval, že jste nedostal originální nabíječku k telefonu? Zkuste kontaktovat výrobce či oficiální servis. Jinak odpověď přenechávám těm, co mají s tímto telefonem zkušenosti.

 14. Jana říká:

  Ahoj,tak to je teda prusvih,ze ta nabijecka na Sagem my411x nesedi na Sagem my411v,pac ja si ji objednala na netu.Predpokladala jsem,ze i kdyz je jine pismenko,nabijecka sedi.Na my411v je k nesehnani.

 15. admin říká:

  To s tou nabíječkou je opravdu divné. Pokud neporadí přímo firma Sagem či Vodafone, kde takovouto nabíječku koupit, tak opravdu netuším, co potom udělat. Je to opravdu divná situace, vůbec by mě nenapadlo, že se taková věc může stát, že má stejný telefon, jen upravený pro Vodafone, jinou nabíječku než telefon “normální”.

  V dnešní době je problém, že se kvalitně podporují pouze aktuální modely a to často jen od firem LG, Samsung, Nokia či Sony Ericsson.

 16. michals75 říká:

  Mě nabíječka taky přestala nabíjet, tak jsem ustříhl kabel od nabíječky u zásuvky a vyrobil si takovou domácí USB nabíječku :) :)…

 17. admin říká:

  Děkuji za vaši zkušenost. Snad někomu pomůže.

Napište komentář