Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

FreeRIP - jednoduchý program na ripování CD

Středa 1. Srpen 2007

Program FreeRIP je velice jednoduchý program, se kterým si můžete svá hudební CD uložit do formátu WAV, MP3 nebo OGG. Pokud máte již vložené hudební CD a spusíte program FreeRIP, ihned se vám zobrazí kolik má CD písní (stop), případně umí i zobrazit název alba a písní, pokud jsou na CD uloženy.

FreeRIP ale dokáže údaje o vašem hudebním CD najít i na internetu, pokud jsou údaje v databázi na internetu a pokud jste momentálně připojeni k internetu, program sám album vyhledá, pojmenuje a pojmenuje i písně, takže si vždy nemusíte popisky dělat sami, když program sám popisky nevyhledá, můžete sami zvolit v záložce freedb položku Dotaz na freedb a program údaje vyhledá (pokud existují). FreeRIP vyhledává údaje na freedb.org. Alba dokáže najít i česká, například po vložení hudebního CD - Těžkej Pokondr: Víc než Gottzila - mi program našel název skupiny, název alba, rok vydání i hudební žánr a samozřejmě pojmenoval všechny písně.

FreeRIP dokáže vyhledat i text k určité nebo všem písním, vyhledává na docela obsáhlém webu, ale ne vždy musíte text ke svojí melodii najít. Texty vyhledává na LyricsFind.com, zde můžete najít texty k písním od skupiny Offspring, Eminem, My Chemical Romance, nebo 50 Cent (ne že bych 50 Cent poslouchal, ale zdůrazňuji, že se zde dají takové texty najít), české interprety jsem zde ale (prozatím) nenašel, ale není problém je vyhledat přes internetový vyhledávač Google. Jinak texty, názvy písní, alb, skupin si samozřejmě můžete upravit podle vaší libost, také výstupní cestu a kvalitu finálních formátů si můžete zvolit podle vás.

Program ale neumí pouze ripovat z CD, on dokáže i převádět soubory, stačí si vybrat soubor z disku, který je ve formátu WMA, WAV, MP3, nebo OGG a program ho dokáže převést (zkonvertovat) do formátu WAV, MP3, či OGG, do WMA asi formátovat neumí, nebo mám možná starou verzi. Program je standardně zdarma, ale přesto vás program upozorňuje na to, že byste si ho měli zaregistrovat, protože se bude vaše jméno zobrazovat v hlavním okně a v položce O programu, můžete si také vypnout startovací logo, můžete dokonce získat dobrý pocit, že jste se zaregistrovali, ale hlavně registrací podpoříte výrobce a ten může vyrábět dále lepší a lepší verze programu FreeRIP. Registrace se dělá přes internet a stojí 15 dolarů.

Odkaz na stažení (i česky): Slunečnice

Odkaz na oficiální web: MGShareware.com

Tento příspěvek byl poslán: Středa, 1. 8. 2007 v 17.34 a je uložen pod Programy. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář