Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Sony Ericsson J120i

Čtvrtek 2. Srpen 2007

Již jednou jsem se zmínil o mobilním telefonu, který byl cenově velice nízko položený, šlo o Motorolu Motofone F3, tentokrát bych se chtěl zmínit o telefonu od značky Sony Ericsson a konkrétně o modelu J120i. Sony Ericsson J120i sice také jako Motofone neoplývá datovými funkcemi, digitálním fotoaparátem, MP3 přehrávačem, ale dokáže provozovat rádio (FM a funkce RDS) a to často dokáže zkrátit čas, například při čekání.

Ale narozdíl od Motofonu se vyrábí (zatím, možná navždy) pouze v jedné barvě a to je černá, nejlevnější Motorola má na výběr tuším barvy tři, červená, modrá, černá. Ale abych neporovnával tento telefon s cizí značkou, tak uvedu, že tento telefon je prakticky totožný jak vzhledově, tak skoro funkčně se starším modelem Sony Ericsson J110i, který narozdíl od novinky nevlastní FM tuner. Tento mobilní telefon, jelikož neoplývá lepšími funkcemi, tak nemusí být ani tak konstrukčně velký a těžký. Na výšku má bez drobných 10 cm, na šířku má bez drobných 4,5 cm a do hloubky zabírá asi 1,7 cm a to vše při velice nízké hmotnosti kolem 75 gramů.

Celkový design J120i je hranatý, jak bývá u Sony Ericssonu zvykem. Klávesnice má dosti velká tlačítka, která mají klasický obdélníkový tvar, ale jsou trochu tužší na zmáčknutí. Hlavní směrovací tlačítko je pohyblivé do čtyř směrů, neobsahuje potvrzovací část a je obehnáno chromovou linkou.

V pohotovosti vás navigační tlačítko dostane ihned k FM rádiu, telefonnímu seznamu, k SMS zprávám a nastavení budíku (nelze jinak nastavit). Displej Sony Ericsson J120i je velice malý s rozměry asi 3 na 2 cm, s rozlišením 96×64 bodů, zobrazí 65 tisíc barev a je velice dobře čitelný. Na displej si můžete vybrat některou z původních tapet, ale nemůžete si přidat svoji.

Telefonní seznam neobsáhne tolik kontaktů, “pouze” 200. Seznam je velice jednoduchý - jméno a jedno telefonní číslo - běžným uživatelům by měl stačit. S telefonem si sice “ememesku” nepošlete, ale pošlete si alespoň “eemesku”, vyzváněcí melodie se nedají rozšířit. Telefon obsahuje také kalkulačku, budík, který nemá opakování, stopky nebo upomínky. S budíkem se můžete budit i rádiem. Sony Ericsson má standardně dvě hry (v jedné se střílí hmyz a ve druhé hrajete něco jako ping-pong), hry opět nejsou rozšiřitelné, telefon neumí ani Javu. Když jsem zmiňoval, že telefon nerozumí datovým přenosům, tak přesněji neumí ani Wap a ani se nedá spojit s PC. Standardně se k tomuto telefonu dodává handsfree pouze s jedním sluchátkem, takže si nemůžete poslechnout stereo rádio. Tento telefon se dá sehnat okolo patnácti set korun.

Sony Ericsson J120i

Sony Ericsson J120i zleva

Tento příspěvek byl poslán: Čtvrtek, 2. 8. 2007 v 22.29 a je uložen pod Mobilní koutek. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář