Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

HJSplit - velice jednoduchý a dobrý program na dělení souborů

Pátek 3. Srpen 2007

Program HJSplit je opravdu velice jednoduchý program, který jsem mimo jiné také dlouho hledal a který dokáže jakýkoli soubor rozdělit na menší kusy, jejichž velikost si můžete sami přesně nastavit.

Jak tento program funguje? Je to velice jednoduché. Po spuštění programu se vám zobrazí šest tlačítek - Split, Join, Compare, Checksum, About, Exit - pokud chcete nějaký soubor rozdělit, použijete tlačítko Split, v novém okně vyberete tlačítkem “Input File” soubor, který chcete rozdělit a dole si vyberete, jakou velikost má mít každá část souboru, v jakých jednotkách si vyberete vpravo od políčka pro velikost, jednotky mohou být buď “kilobajty” nebo “megabajty”. Po nastavení dáte Start a vyčkáte, potom kde jste měli původní soubor se vytvořily další soubory (počet nových souborů záleží na velikosti původního souboru a velikosti jednotlivých částí), které mají stejný název jako původní soubor, jenom mají na konci další číselnou příponu, první z nových souborů má příponu 001, druhý 002, třetí 003, doufám, že je to pochopitelné. Takto můžete soubor například ve velikosti 8 GB přenést po dvou 4 GB částech na dvou DVD+-R/DVD+-RW (”cédéček” by muselo asi být více), nebo případně jiný menší soubor rozdělit tak, aby se vešel na diskety (diskety se už asi moc nepoužívají), nebo můžete takto rozdělit film na menší části, aby se vešel do příloh E-mailu a poslat ho kamarádovi. Ovšem tomu kamarádovi/známému byste měli poslat i tento program, jelikož si nejsem jist, zda existuje i jiný program, který by si s těmito soubory poradil.

Pokud chcete dílčí soubory opět slepit v jeden, vyberete si tlačítko Join a vyberete soubor s příponou 001 a dáte Start a program HJSplit si sám vezme další soubory a slepí je v původní soubor, podmínkou je, že dílčí soubory musíte mít všechny v té samé složce/umístění, mimo jiné po slepení souboru tento program dílčí soubory sám nemaže ani nejde nastavit, aby je smazal, dílčí soubory si musíte/můžete smazat sami.

Dále v program HJSplit je tlačítko Compare, po stisknutí si vyberete dva soubory a budete porovnávat jejich velikost, nemyslím si, že tato funkce má využití pro nějaké vaše jiné soubory, ale má spíše využití pro soubory, které vznikly po rozdělení, jestli jsou opravdu totožné nebo pokud pouze testujete program, tak si můžete zkontrolovat, zda opravdu původní soubor, který projde procedurou rozdělení a opětovného slepení, má totožnou velikost s konečným slepeným souborem. Jinak funkce Compare vám zjistí, zda jsou soubory stejné (stejně veliké), nebo jestli nejsou stejné, někdy se objeví i jiné odpovědi.

Dále je tam tlačítko Checksum, které z obsahu souboru vygeneruje nějaký číselný nebo písemný kód, pokud mají dva soubory tento kód stejný jsou totožné (stejně veliké), tato funkce je využitelná k tomu, že když soubor rozdělíte a pošlete po částech známému, který si soubor chce opět slepit a nejde mu to, vyhodí mu to nějakou chybovou hlášku, mimo jiné to může být zapříčiněno tím, že se stala chyba při posílání, nebo následném stahování, prostě se někde mohla ztratit data, tak pomocí funkce Checksum vy zjistíte tento kód u originálního souboru, váš známý u jeho staženého a porovnáte, zda jsou shodné, případně rozdělený soubor pošlete znovu.

Tyto funkce jsou také podrobně popsány na oficiálním webu, ovšem v angličtině. Z dalších tlačítek jmenuji About, to vám zobrazí údaje o verzi program a oficiálním webu a dále tlačítko Exit, které bych snad nemusel komentovat, ale přesto prozradím, že tlačítkem Exit ukončíte program HJSplit, program se vás ještě pro jistotu zeptá, zda jste si jisti. Jak jsem již několikrát psal program HJSplit je velice malý (okolo 170 kB), velice jednoduchý (důležitá tlačítka Split, Join, Exit), je zdarma a je velice praktický.

Odkaz ke stažení: Stahuj.cz

Odkaz ke stažení z oficiálního webu (zde jsou i odkazy pro stažení verzí HJSplit pro DOS, Linux, Mac, Amigu, i pro Javu a další): Freebyte.com

Odkaz na oficiální web: Freebyte.com

Tento příspěvek byl poslán: Pátek, 3. 8. 2007 v 23.32 a je uložen pod Programy. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

8 komentáře/ů o “HJSplit - velice jednoduchý a dobrý program na dělení souborů”

 1. Ki-ra říká:

  Díky za popis programu, něco takového jsem opravdu dlouho hledala :) btw.myslím, že na podobné bázi pracuje i 7-zip, ale nemám zatím zkušenost..

 2. admin říká:

  Není zač, tento program mě zaujal, protože je velice jednoduchý a funkční.

 3. Vláďa říká:

  Opravdu Ti děkuji, hledal jsem nějakej popis tohoto programu a u Tebe jsem našel dokonale to co jsem potřeboval… OPravdu výborný,,,,,,,…. Moc Ti díky :-)

 4. admin říká:

  Není zač, program se mi také velice hodí.

 5. Terka říká:

  Moc díky za popis programu:) Bohužel, když jsem chtěla sloučit soubory k sobě nefungovalo mi to… Nevíš náhodou, co dělám špatně, že mi to nejde ? (dala jsem Join, dále do Input File vyberu soubor, kterým chci začít, ale když dám start a akce se dokončí, naskočí mi, že se mi soubory sloučily a přitom jsou pořád rozděleny. :( ) Nevíš proč mi to nefunguje, prosím ?

 6. kolibricek říká:

  Zdravím,mam problém se spojením souboru,tedy dokončí spojení a když dam ok tak se to někam stratí a já nevím kam,poradí někdo :-)

 7. kolibricek říká:

  mam win 7,jestli je to něco platné :-)

 8. admin říká:

  Aplikaci ve verzi 2.4 jsem zkoušel. Spojený soubor by se měl objevit v adresáři, který je uveden jako Output v tom joinovacím okně. Defaultně se tam nastaví stejný adresář jako je ten, kde jsou ty vstupní rozdělené soubory (přípona *.001, *.002 apod.).
  Cesta k těm vstupním souborům se musí samozřejmě specifikovat. Při joinování jsem zkoušel i některý z těch rozdělených souborů odstranit, ale výstupní soubor se mi nikdy “neztratil”, vždy se nějaký vytvořil, i když třeba díky chybějícím datům nešel otevřít.
  Pokud jsi nějak měnil ten Output a nevíš na co, tak zkus ve Windows vyhledat ten název jednoho z těch rozdělených souborů, musí se tam samozřejmě vynechat ta přípona .00?.

  Pokud s tím máš stále nějaké komplikace, chce to nějaké bližší info, jaký formát souboru konkrétně rozděluješ, jak je velký, na jaké části ho dělíš, na co přesně klikáš, co kde nastavuješ.
  Takto na dálku těžko radit bez bližšího infa.

Napište komentář