Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Odyssey by car

Neděle 2. Září 2007

V tomto článku se chci zmínit o velice zajímavé, graficky nenáročné a již velice zapomenuté hře. Touto hrou je Odyssey by car. Hra je velice graficky nenáročná, tudíž by mohl někdo namítat, že je i graficky jednoduchá, takže příznivci NFS: Carbon si u této hry asi “neužijí”, ale na druhou stranu pochybuji, že by příznivci NFS: Carbon tuto hru vyhledávali.

V této hře máte vymyšlené auto s pětistupňovou převodovkou a docela silným motorem, se kterým můžete s autem jezdit klidně dvě stě kilometrů za hodinu (ale ne úplně všude, spíše na dlouhých rovinkách), se štestím by se teoreticky dalo s autem jet rychlostí něco kolem dvě stě padesát kilometrů za hodinu, ale to se povede málokdy.

Hra je velice realistická, co se týče ovládání, zde nelze používat pouze plný plyn a při prudší zatáčce pouze plyn ubrat, v této hře se musí používat i brzda, pokud to ovšem není váš záměr nepoužít brzdu a vůz v zápětí ve “stopadesátce” “rozsekat” o nejbližší strom. S autem není problém se dostat do “hodin”, protože s plným plynem na nižší stupně převodovky se auto velice rádo přetáčí.

Pro kvalitní poježdění doporučuji použít herní ovladač s možnou plynulou regulací plynu, brzdy, ale i zatáčení, nejlepšími adepty by mohla být myš, dále volant, možná i joystick či gamepad s páčkami, ale klávesnice bude asi nejhorší adept. Jinak jak jsem psal, že se s autem dá jezdit i kolem 200 km/h, to ale není vůbec nutné k dosažení cíle hry, cílem hry je projet všechny kontrolní body na trati, k dispozici máte malou mapu s jejich pozicemi a máte na to limit 10 minut, tento limit je stanovený tak dobře, že nemusíte s vozem jezdit tak rychle, ale zase se nesmíte hodně loudat, ovšem také se můžete pouze jen tak projíždět po mapě. Motor vozu se mi zdá poměrně pružný, takže v této hře nemusíte za každou cenu “vyhánět” otáčky do červeného pole, můžete si řadit jako v běžném voze, další možností je automatická převodovka (ta mě osobně moc nebaví).

Úplně v úvodu jsem se zmínil, že tato hra je zapomenutá, není to zas taková pravda, kdo hru zná, zná ji, ale nemluví se o ni tolik a hlavně oficiální web již neexistuje a oficiální web bylo jediné místo (alespoň zatím neznám jiné), kde se dala sehnat plná verze hry, protože všechny verze, které se dají na internetu najít jsou bohužel pouhá dema, i já jsem popisoval zážitky z demoverze, protože se mi do rukou vůbec plná verze hry nedostala. Je to veliká škoda, oficiální web fungoval pouze od roku 2001 (vznik hry) do roku 2002, v roce 2003 web ještě existoval, ale z webu zbyla pouhá stránka s nápisem, že web již neexistuje, v dalších letech už web neexistoval vůbec.

Moc mě to mrzí, a proto chci i tímto článkem požádat všechny, kteří tuto hru znají lépe než já, aby se mi ozvali třeba na web a poradili, zda se dá někde sehnat plná verze hry Odyssey by car, nebo alespoň nějaké informace o tom, proč web zaniknul, budu rád za jakékoli ohlasy.

Odkaz na článek a na stažení z bonuswebu: Bonusweb.cz

Odkaz na oficiální web (již neexistuje, to co na odkazu je, není web Odyssey by car): Odyssey by car

Odkazy z webového archivu webu Odyssey-by-car.de: zde nebo zde (web v roce 2001), zde (web v roce 2002), zde (web v roce 2003).

Tento příspěvek byl poslán: Neděle, 2. 9. 2007 v 15.10 a je uložen pod Hry. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

13 komentáře/ů o “Odyssey by car”

 1. Pola říká:

  Dobry den. Tiez zhanam tuto hru, ale mne sa nepodarilo zohnat ani demoverziu, mozte mi ju posalt, alebo poradit link odkial by som ju stiahol? Dakujem s pozdravom Pavol Pola

 2. admin říká:

  Já vám ji pošlu na mail.

 3. Lukas říká:

  Tady ten článek mě hodně potěšil, protože tuto hru (plnou verzi) sháním taky dlouho ale je prostě nemožný to sehnat. Možná by to mohl mět někdo v Německu, když je to německá hra… :)

 4. admin říká:

  No je to docela možné, ale bohužel nevím, kde bych měl hledat, navíc by se již asi nenašlo spojení na původního tvůrce této hry, který by podle mého měl plnou hru vlastnit.

 5. Lukas říká:

  No všiml sem si na odkazích stránek které jste sem dával E-mailu: ” info@odyssey-by-car.de ”. To jste zkoušel? Já se učím německy tak bych tam mohl zkusit napsat, ale nevím, jestli by to k něčemu bylo… Lukas

 6. admin říká:

  O tomto emailu vím, ale je to jen z webového archivu a pokud již původní web hry neexistuje, neexistuje podle mého ani ten email, protože ten email se vztahuje na tu původní stránku. Ta doména již dávno nepatří původnímu majiteli, proto tam je pouze takový obsah, jaký tam teď je.

 7. Paul říká:

  Dobrý den, chtěl bych poprosit administratora, jestli byste mi nemohl poslat odyssey by car na mail. Díky za připadné poslaní. Zdraví Paul

 8. admin říká:

  S posláním není problém, ovšem půjde jen o demoverzi, jak jsem již v článku psal, nevím, kde “sehnat” plnou verzi hry.

 9. K.R.E.K říká:

  Zdravím,
  sehnal jsem Odyssey by Car plnou verzi. Paráda…pokud admin chce, mohu poskytnout pro tento server. Ozvěte se mi na e-mail.

 10. marek říká:

  zdrawim krek.. ak sa ti da pošli mi link na tu hru.. alebo mi ju pošli na hajtmanekmarek@gmail.com… vopred dakujem :-)

 11. admin říká:

  Omlouvám se, ale jakékoli příspěvky se stažením této hry nebudu uvádět, protože hra stále ještě nejspíš není “uvolněná”, takže jakékoli odkazy mohou být považovány za nelegální, takže zde nebudou uvedeny.

  Spíš by mě zajímala nějaká možnost legálního nabytí této hry.

 12. milos říká:

  Taky se mi libila. Vzdycky jsem si odpocinkove zajezdil, Kdyz jsem se chtel vyblbnout, zajel jsem na ochoz hradu.

  Ja si chci zajezdit nebo zalitat a prohlidnout krajinu. Nemam rad, kdyz na me nekdo strili.

 13. Otto říká:

  Z oficiálního ReadMe: “The development of the game started 1994, it was published as a shareware from 2001 to 2002, and it is freeware since 2008. It is outdated and may not function on modern computers. Do not expect any support or on-development. And please do not ask for source codes or design tools (these things are reserved for other possible projects).” Čili hra je nyní freeware.

Napište komentář