Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

SWAT 3: Close Quarters Battle Elite Edition aneb členem S.W.A.T. za nízkou cenu

Pátek 14. Září 2007

Počítačová hra SWAT 3: Close Quarters Battle Elite Edition se dá v dnešní době koupit jako eXtra Klasika na jednom CD za 199 Kč. Určitě tuto hru někdo zná, ale já se ji pokusím těm méně informovaným přiblížit.

Tato hra vyšla asi v roce 2000, to už je dost dávno a tak bude vypadat i grafika, grafika zas tak úplně špatná není, je pouze už trochu zastaralá. Na dnešních nejslabších PC, které se dají koupit, tuto hru jistě “rozjedete”, hra potřebuje na kvalitní hraní procesor Pentium 333 Mhz, 64 MB operační paměti, 16 MB grafickou kartu a na pevném disku místo kolem 500 MB, grafickou kartu bych doporučil s podporou Direct3D, ne že by se hra nedala bez takové grafické karty spustit, dá se spustit, ale veškerou práci by měl na starost procesor včetně vykreslování grafiky a hra by nebyla tak hezká.

SWAT 3 je díky CDProjektu titulkově kompletně v češtině, dabing je originální. Hra je už po instalaci updatována na verzi 2.0 a jak je v nadpisu napsáno obsahuje je doplňkové mapy z Elite edice. V této hře se stanete velitelem 4 členého S.W.A.T. týmu, se kterým musíte plnit různé úkoly, přičemž v každém jde o zneškodnění teroristů (jak násilím, tak zatčením) a záchranu rukojmí, ale navíc musíte například zneškodnit nějaké rakety či bomby atd.

Týmu dáváte rozkazy pomocí číslic, ale ne těch numerických, ale těch umístěných nad písmeny. Objevují se zde rozkazy typu “Vyrazit, granát, vyčistit” nebo “Vypáčit zámek”, ale díky těmto klávesám můžete i křičet na teroristy, aby se vzdali. Ve hře jsou mimo jiné dva módy pohybu a celkového chování, Tichý a Dynamický, s každým tímto módem se i trochu pozměňují rozkazy, podrobněji nebudu popisovat.

Za dohrání mise se vám také píše hodnocení, čím větší tím lepší, závisí na míře vámi použitého násilí, na rozkazech týmu, taktice atd. Já jsem se osobně nedostal přes hodnocení 92, sice nevím jistě, jestli jsem náhodou neměl i hodnocení 100, ale to možná tak jednou, prostě hodnocení 92 jsem dostal určitě. V menu Mise si můžete vybrat jakoukoli misi ze hry, můžete si vybrat buď standardní mód, zde jsou všechny mise v původním rozložení, na výběr máte 4 zbraně a musíte být vždy velitelem jednotky. V uživatelském módu si můžete vybrat počet teroristů, rukojmí, v jedné mapě mohou být i dva týmy najednou, můžete být i podřízeným policistou, posloucháte rozkazy a na výběr je o hodně více zbraní, ruční pistole jsou myslím pouze dvě, ale hlavních zbraní je kolem třiceti, ale zase se často jedná o tu samou zbraň, ale má pokaždé jiné doplňky.

Ve hře si dále můžete vybrat mód Kampaň, kde hrajete všechny mise v určitém sledu za sebou a před každou misí se vám ukáže hodně podrobností o misi. Nakonec se zmíním, že hra podporuje i Multiplayer, který v první verzi hry nebyl přítomen.

Tento příspěvek byl poslán: Pátek, 14. 9. 2007 v 19.00 a je uložen pod Hry. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

5 komentáře/ů o “SWAT 3: Close Quarters Battle Elite Edition aneb členem S.W.A.T. za nízkou cenu”

 1. Andy říká:

  jj je to dost dobrá hra, uvažuji o koupi. Jinak pěknej článek:-)

 2. admin říká:

  Velice děkuji za hodnocení, zas tak velký článek to není, je to spíše taková zprávička, jinak tato hra je velice zajímavá a znalcům stále dokáže něco říci.

 3. patrik říká:

  je to fakt dobra hra alemam demo a uvazuji o koupi fakt skvěla hra

 4. klempa22 říká:

  ja tu hru mam je fakt dobra

 5. admin říká:

  Moc děkuji za Váš názor, myslím si, že i dnes tato hra dokáže některé hráče potěšit.

Napište komentář