Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Unreal Commander - ještě lepší než muCommander

Pátek 21. Září 2007

Ve svém starším článku jsem psal o souborovém manažeru muCommander (článek), psal jsem, že je to program velice dobře použitelný jako náhrada za placený Total Commander (Windows Commander), ovšem to jsem ještě nevěděl o souborovém manažeru Unreal Commander, který se mi zdá ještě o něco lepší než program muCommander.

Unreal Commander se mi hlavně zdá lepší v práci se servery FTP, jelikož jsem u muCommanderu měl trochu problém s připojením se na svůj web, ale s programem Unreal Commander mě již žádné větší problémy nepotkaly, nastavení FTP u tohoto programu je totiž velice podobné nastavení u programu Total Commander a Total Commander nemá problém s ničím.

Unreal Commander umí také komprimovat soubory a složky do formátů ZIP, TAR, LHA, JAR a CAB a to bez pomoci nějakého externího archivačního programu, umí archivovat i do formátů RAR či ACE, ale na tyto formáty je již potřeba nějaký externí archivační program, ale to jste myslím určitě správně vytušili z předchozí informace. Dále umí hromadně přejmenovávat soubory a dokáže filtrovat soubory buď podle koncovky, nebo podle části názvu souboru. Jinak klávesové zkratky standardních operací se soubory a složkami jsou shodné s muCommanderem či Total Commanderem.

Souborový manažer Unreal Commander je opět zdarma, ale pokud by vás zarazil nápis Unregistered, tak vězte, že stačí vybrat záložku “Nápověda”, zde vybrat “Správce licence”, pak vybrat položku “Aktualizuj licenční klíč” pak “Automatické”, potom stačí vybrat licence pro osobní použití a pokud jste připojeni k internetu, meli byste mít Free licenci “doma”.

Zde je odkaz na stažení: Stahuj.cz (je zde i odkaz ke stažení češtiny do programu)

Zde je odkaz na oficiální stránku: X-diesel.com

Tento příspěvek byl poslán: Pátek, 21. 9. 2007 v 19.37 a je uložen pod Programy. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

9 komentáře/ů o “Unreal Commander - ještě lepší než muCommander”

 1. Zbysek Bahensky říká:

  Má Unreal Commander schopnost srovnání skopirovaných souborů s původními, jako to umí Total Commander? Kdyby nebylo častého používání USB disků a flash karet, bylo by to skoro zbytečné, ale takhle se to často hodí k odhalení chyb při přenosu programů a dat.

  Jde o to, jestli umí kontrolovat obsah proti obsahu a ne jen jakési hlavicky souborů, jak to umějí některé programy.

  Díky za informaci

  Zbyšek

 2. admin říká:

  Bohužel jsem takovou funkci v programu Unreal Commander nenašel.

 3. foto1977 říká:

  Ahoj docela se mi ten UnrealCommander líbí, ale oproti mému oblíbenému FreeCommanderu jsem nikde nenašel jak si nastavit složky v obou oknech aby se otevírali po startu. Vždy se to spustí se složkami co byly naposledy před ukončením programu. V nastavení jsem to nikde nenašel. Přehlédl jsem něco nebo to opravdu neumí???

 4. foto1977 říká:

  p.s. již je verze 0.92!!! Stahujte přímo od výrobce.

 5. admin říká:

  Opravdu jsem nenašel, zda to tento manažer umí, zdá se mi, že ne. Mimojiné vůbec ani nevím, že taková funkce vůbec v některých manažerech existuje.

 6. foto1977 říká:

  Ahoj ve freecommanderu existuje a je moc super když si na ní zvikneš tak se těžko odvyká. V každém panelu mám ihned po startu určitou složku např “C/downloads” a a druhém “dokumenty” to jsou složky kam nejčastěji lezu.
  Jinak ten Unreal vypadá dobře. Taky jsem si všiml že neumí přesouvat/kopírovat více souborů z jednoho panelu do druhého - a nebo jsem opět nepřišel na to jak jich označit více ???

 7. foto1977 říká:

  p.s. nějak ti to v této diskusi ukazuje posunutý čas o 1hod dopředu. :-)

 8. foto1977 říká:

  díky s tím insertem jsem to nevěděl musím si prostudovat ty klávesové zkratky.
  Jinak pěkná recenze.

 9. admin říká:

  Opravdu ta funkce s přednastavenými okny mi nechybí, protože po každé lezu někam jinam a nedělá mi problém se tam proklikat, protože mi to trvá pouze pár sekund. Jinak více souborů se označuje insertem jako u Total Commanderu. Jinak toho času jsem se taky všim, zkusím to nějak vyřešit.

Napište komentář