Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

WIP Miranda - Miranda se speciálním balíčkem

Sobota 22. Září 2007

Po nějaké době používání Mirandy a následně Instant Messengeru QIP (moje připomínky v tomto článku) jsem se opět rozhodl pro nějakou změnu a rozhodl jsem se opět pro Mirandu, ale nechtěl jsem nějakou standardní verzi, ale již nějakou upravenou, která by standardně již obsahovala nějaký lepší vzhled, pluginy a byla již stabilnější než standardní Miranda, po vyzkoušení pár verzí mi do oka padla WIP Miranda.

Ze standardních vylepšení této Mirandy bych jmenoval plugin Počasí (který se samozřejmě stará o příjem aktuálních údajů o teplotě, tlaku, vlhkosti, viditelnosti, či informacích o dešti). Když si chcete v pluginu Počasí nastavit město, které není standardně nastaveno v Mirandě, tak stačí ve vyhledávači kontaktů vybrat vyhledávání ve Weather a do přezdívky zadáte jméno města, ale abyste našli Prahu, musíte zadat Prague, ostatní města se mohou zadávat v českém znění bez háčků a čárek (pokud nějaké obsahují), ale nenajdete zde všechna města, z těch známějších budu jmenovat kromě Prahy Kladno, Ostrava, Brno, Písek, Tábor nebo Ostrava. Dále WIP Miranda obsahuje plugin Janus, který obsahuje některé ze známých deskových her, například Šachy, Reversi, Rohy, či nějaké variace na hru Dáma, tyto hry si bohužel budete moci zahrát pouze s tím, kdo stejný plugin vlastní též.

Z dalších pluginů bych mohl jmenovat plugin Alarms (to jsou jakési připomínky, nastavitelný den, čas, text, zvuk, oznámení narozenin ostatních uživatelů ICQ), dále plugin na úpravu vašich údajů na severu ICQ (mám ponětí, že některá verze Mirandy toto neumožňovala) a nakonec se zmíním o antispamovém pluginu, který by měl zabránit vstupu robotům. Samozřejmě, že si můžete z oficiálního webu či fan stránek stáhnout hodně jiných pluginů a poupravit si Mirandu po svém.

Mirandu s WIP balíčkem jsem začal používat i kvůli jejímu docela pěknému vzhledu již ve standardu. Okno Mirandy je nahoře zakulacené, záhlaví okna je v tmavě modré stínované barvě, stejně stínované jsou i menší záhlaví, která popisují názvy skupin vašich kontaktů, jednodušeji řečeno, že tento vzhled (mimochodem se jmenuje Luna) “opisuje” vzhled Windows XP. WIP Miranda jako každý jiný Instant Messenger umožňuje měnit stavy vaší Mirandy, dále má rozšířené stavy, ke každému stavu si můžete něco připsat a také umožňuje nastavit automatické odpovědi.

Odkaz ke stažení WIP Mirandy: Stahuj.cz

Oficiální stránka Mirandy: Miranda-im.org

Další stránky: Miranda.cz, Miranda.czweb.org, Miranda.kvalitne.cz, Miranda-easy.net (všechny tyto stránky jsou česky)

Tento příspěvek byl poslán: Sobota, 22. 9. 2007 v 20.36 a je uložen pod Programy. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář