Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Laserová myš A4Tech X-750F

Čtvrtek 27. Září 2007

Myš, o které se teď zmíním je sice označována jako herní myš, ale je velice dobře použitelná pro jakoukoli jinou práci. Jde o myš značky A4Tech model X-750F.

Že je myš herní poznáme hlavně podle speciálního tlačítka “3XFire Button”, po jehož zmáčknutí se počítač chová, jako byste zmáčkli třikrát za sebou první tlačítko myši. Toto se hodí, pokud potřebujete v nějaké hře hodně rychle za sebou vyslat nějakou dávku střel. Ale tato funkce se hodí i v případě, pokud jste trošku línější na použití dvojkliku prvního tlačítka a nechcete nic ve Windows (či jiném systému) nastavovat, prostě zmáčknete toto tlačítko a otevíráte složky jedním klikem. Tlačítko na “dávku kulek” je trochu menší než hlavní (levé) tlačítko, je umístěno napravo od něj, je oranžové a s malými výstupky proti skluzu, vlastně je vloženo ve výřezu z levého tlačítka, ale nebojte místa na váš ukazováček je tam stále dost. Ale význam tohoto tlačítka ve Windows se mi ale stejně nezdá nijak velký či důležitý.

Hlavní výhodou této myši je její velká přesnost a rychlost, což můžete využít například při nějaké grafické práci, kdy je potřeba velká přesnost a pečlivost. Maximální možné rozlišení myši je 2500 dpi, ale nemusíte používat toto rozlišení stále, máte na výběr kromě tohoto rozlišení dalších 5 rozlišení. Každé nastavení rozlišení je poznatelné podle kolečka myši, respektive barvy kolečka, při každém rozlišení svítí kolečko jinou barvou, nebo kombinací barev, při nejmenším rozlišení kolečko nesvítí vůbec. Na změnu rozlišení není potřeba žádný speciální ovladač. Změna rozlišení se aplikuje pomocí speciálního tlačítka na myši, které je umístěno přímo před kolečkem (z pohledu uživatele), blíže ke středu myši. U nejmenšího rozlišení 600 dpi, nesvítí kolečko vůbec, při rozlišení 800 dpi svítí kolečko zeleně, při 1200 dpi žlutě, při 1600 dpi červeně, při rozlišení 2000 dpi kolečko bliká žluto červeně a při 2500 dpi kolečko bliká zeleno oranžově.

Touto větou zklamu asi všechny “leváky”, protože tato myš je výhradně pravoruká. Ne, že by nešla používat levou rukou, tvarově je, dalo by se říci, souměrná, ale již umístění 3XFire tlačítka, které je vedle levého tlačítka myši a také vedlejší tlačítka, použitelná například v internetovém problížeči pro návrat na předchozí stránku, či naopak postup vpřed, jsou umístěna na levé straně určena pro pravý palec a navíc je pod nimi pogumovaná ploška pro lepší uchycení palcem, to by již mohlo naznačovat, že si tuto myš “levák” moc neužije. Ale pokud by byl masochista?

X-750F je velice příjemně tvarovaná do ruky, ale mluvím pouze ze zkušenosti s mojí trochu větší rukou, které nějaké ty bezdrátové myši určené k notebooku moc nevyhovují, ale zato tahle myš, ta je přesně ta pravá, dostatečně velká, nemusím mít pokrčené prsty. Nepočítaje tlačítko 3XFire a tlačítko pro změnu rozlišení je myš pěti tlačítková, pokud to nevyplynulo z předchozího textu, takže pokud bych byl puntíčkář, myš je sedmi tlačítková, funkci tlačítek si můžete změnit u čtyř tlačítek - pravého, prostředního (kolečko) a těch dvou vedlejších na levém boku, změnu můžete učinit pomocí softwaru pro tuto myš.

Moje myš je černo stříbrná (podobná chromu), převažuje černá barva, černá barva na myši zabírá obě hlavní tlačítka a je protažena v pruhu až dozadu, kolem tohoto pruhu jsou po vnějších stranách dvě “chromové” linky, tato “chromová” barva se objevuje i na plošce s kolečkem a tlačítkem pro změnu rozlišení. Boky této myši jsou černé. Tato myš existuje i v druhém barevném provedení, které je také černo stříbrné, ale zde je ta stříbrná matná a zde ta stříbrná převažuje, toto barevné provedení je vlastně invertní k předchozímu. Standardní rozhraní myši je USB, ale balení obsahuje i redukci na PS/2. Cena této myši se na internetu pohybuje od přibližně 420 Kč do nějakých 750 Kč, přičemž v některých obchodech může mít každé barevné provedení myši rozdílnou cenu.

Odkaz na oficiální web: X7.cn

Tento příspěvek byl poslán: Čtvrtek, 27. 9. 2007 v 22.17 a je uložen pod Hardware a jiná technika. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář