Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Flatout 2 a malý cheat na kaskadérské kousky (Akrobacie)

Pondělí 8. Říjen 2007

V tomto článku bych rád napsal o jakémsi podvůdku, na kterým jsem přišel ve hře Flatout 2 při běžném hraní a přišel jsem na něj úplně sám. Konkrétně jde o podvod v takových těch disciplínách, kde máte například svého řidiče házet do vzduchu, házet s ním šipky či hrát bowling.

Přišel jsem na to, jak soupeřům znemožnit jejich pokus. Předem bych chtěl upozornit na to, že jsem to zjistil a dokázal pouze v originální české verzi 1.0 této hry a opravdu nevím, zda tento podvod jde i v jiných verzích. Jde o to, že vy jste vždy ten první, co se pokouší o nejlepší výsledek, až teprve po vás jdou ostatní, a tudíž těsně po vašem pokusu nejsou ostatním započítány výsledky a to je ten okamžik pro podvod.

Nejlépe se to dá vysvětlit na disciplíně šipky, zde jde o součet všech pokusů. Podvod se dá udělat tak, že normálně pojedete a budete se snažit trefit nějaké body, nejlépe nějaké vyšší, aby jste měli větší jistotu, že vyhrajete, váš okamžik nastává v případě, kdy jste trefili nějaké bodované místo na terči a naskočil vám již počet za vaši trefu a těsně po zobrazení vašich bodů stačí stisknout klávesu Escape pro přístup do menu a zjistíte, že jsou již jakoby všichni po pokusu a můžete tím pádem dát možnost “Pokračovat v akrobacii” na další pokus. Ovšem hlavní problém ční v tom, že protivníkům nemůžete odepřít jejich poslední pokus (nebo jsem alespoň nepřišel na to jak), takže se jejich poslední pokus musí započítat, takže se tato “vychytávka” nedá využít při disciplínách, kde jde o nejlepší pokus. Toto neznamená, že by to nešlo využít, ale můžete jim odepřít třeba dva pokusy, ale již v posledním to nejde a oni vás klidně mohou porazit, takže se ne vždy můžete vyhnout čisté hře.

Pak je tu trochu menší problém při akrobaciích, ve kterých se vám vaše skóre během pokusu stále mění, toto se stává například u disciplíny High Jump (Skok vysoký), nebo Ski Jump (Skok na lyžích), kdy se vám skóre mění a zastaví se až při dopadu vašeho řidiče. Opět neříkám, že by zde nešel tento podvod využít, ale chce to mít trochu trpělivost, protože těsně po dopadu můžete dát Escape a vybrat “Pokračovat v akrobacii”, ale po vybrání se vrátíte do toho samého pokusu, vy musíte tuto fintu s klávesou Escape prostě trochu déle trefovat, ale i zde se to nakonec povede, musíte to prostě zkoušet a hlídat, ovšem někdy to ale opravdu můžete s tou dobou přehnat a ostatním se již v tabulce jejich skóre započítá a to máte smůlu.

Na tento “fígl” jsem přišel právě při hře Darts, kdy jsem si tuto disciplínu jen tak hrál, ale několikrát jsem jí opakoval a již mě nebavilo čekat na dopad řidiče, tak jsem to chtěl urychlit a těsně po trefení terče jsem dal Escape a poté “Pokračovat v akrobacii” a hle, koukám, že se ostatním nezapočítal výsledek, zatímco já již výsledek mám a pokračuji v dalším pokusu. Dále jsem to snažil uplatnit na další disciplíny.

Teď bych chtěl popsat všechny disciplíny tak nějak v pořadí složitosti uplatnění tohoto podvůdku. Takže na prvním místě bych asi uveřejnil akrobacii Darts (Šipky), kde jak jsem již popisoval, není potřeba na nic čekat, dále bych uvedl akrobacii Bowling (Kuželky), kde stačí počkat na popadání trefených kuželek a jakmile se objeví nápis s tím, kolik kuželek jste porazili, stačí stisknout Escape a pokračovat jako předtím. V další akrobacii Royal Flush (Královská postupka) opět stačí trefit nějakou kartu, počkat na nápis s hodnocením a stisknout tu známou klávesu, poslední z nejlehčích (na podvádění) je Soccer (Fotbal), zde je sice někdy trochu problém, trefit se vůbec do brány, ale zase opět po trefení části brány a následném vypsání hodnocení můžete opět pokračovat, jak již bylo v článku zmíněno. Pak z těch složitějších by mohl být Basketball (Košíková), kde nejde sice o vystihnutí okamžiku, ale je někdy problém se do koše trefit, disciplína Curling (Metaná) může být ještě těžší, protože musíte trochu vystihnout ten správný okamžik, akrobacie Ski Jump (Skok na lyžích) je také trochu těžší s vystihnutím okamžiku a stejně je na tom i Stone-Skipping (Házení “žabek”).

Teď se zmíním o dalo by se říci nejtěžších akrobaciích, nejde ani tak o správné vystihnutí, protože to je podobné jako u předchozích, ale je tu problém v tom, že zde jde o nejlepší výsledek ze všech pokusů, poslední pokus protivníkům odepřít nemůžete, tudíž mají soupeři větší možnost vás i tím jedním jejich pokusem porazit. Zde bych za nejjednodušíí považoval Field Goal (Nevím, jak bych to popsal krátce, jde tu o to projet hřištěm amerického fotbalu mezi velkými plastovými hráči a nakonci vystřelit řidiče do takové té branky pro americký fotbal. Prostě co nejrychleji skórovat), zde jde o nejlepší čas, který obsahuje projetí hřištěm i střelbu skrz branku, ale jak jsem se již zmínil, jde o nejlepší pokus, takže se musíte snažit. Za tuto disciplínu bych umístil High Jump (Skok vysoký), zase jde o nejlepší pokus, pak by se dalo říci, že je ještě na náročnost jednoduchá akrobacie Baseball (Prostě “Bejsbol”) a nakonec bych umístil disciplínu, ve které vám opravdu podvod moc nepomůže a navíc se mi tato disciplína zdá úplně nejsložitější ze hry a tou je Ring of Fire (Ohnivý kruh; Kruh ohně; spíše v množném čísle), v této disciplíně je hlavním úkolem poslat vašeho řidiče skrz několik (hodně) ohnivých kruhů a abyste dopadli nejlépe, musíte proletět kruhy všemi a ještě spadnout do bazénku a opravdu to chce dobré vystřelení postavy a pak dobré akrobatické korigování a musím říci, že u této disciplíny jsem v Kariéře strávil hodně volného času, protože ne vždy jsem proletěl alespoň polovinou kruhů.

Doufám, že tento návod bude alespoň trochu více než nesrozumitelný a doufám, že bude sloužit hlavně jako zpestření hry a ne jako standardní postup hrou (což ale nemůžu nikomu zakázat). Na podvod u normálních závodů jsem bohužel (bohudík) nepřišel, ale se závody jsem neměl problém, ale ani s akrobaciemi jsem neměl problém a zvládal jsem je i bez podvodu, mě totiž spíš nejdou ty s jedním nejlepším pokusem.

Teď mě ale tak napadá, jestli nemám jenom já nějakou divnou verzi hry, ve které se dá podvádět, tuto hru jsem si koupil prakticky hned po začátku prodeje v ČR (dostal jsem ji asi den poté) a mohl bych se vlastně pyšnit tím, že jsem byl jedním z prvních majitelů této úžasné hry, a proto mě napadá, jestli to už náhodou v nějakých novějších verzích není “podchycené” výrobcem. Kdyby měl někdo nějaké nesrovnalosti, třeba by nerozuměl výkladu, nebo by mu to přes všechny pokusy nefungovalo (třeba, že má jinou ochráněnou verzi), tak ať mi klidně napíše, abych mohl mít více zkušeností. Protože jsem opravdu testoval pouze jednu verzi hry na jednom PC (ani žádný patch jsem neinstaloval a asi dlouhodobě instalovat nebudu) a stahovat anglickou verzi hry pro otestování se mi opravdu nechce, jsem velice líný obcházet ty strašné ochrany. Nakonec bych chtěl vzkázat hráčům, že podvádět se nemá.

Tento příspěvek byl poslán: Pondělí, 8. 10. 2007 v 20.50 a je uložen pod Hry. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář