Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Mivvy Dual - konečně dvě SIM karty najednou

Pondělí 8. Říjen 2007

Mobilní telefon Mivvy Dual umožňuje prakticky jako první mobilní telefon v ČR používat dvě SIM najednou. Ne, že by nebyli žádné jiné telefony, které by umožňovaly do sebe vložit dvě SIM či nějaké speciální kryty pro dvě SIM, ale tento telefon je naprosto výjimečný tím, že s těmito dvěma SIM umí pracovat zároveň. Obě SIM karty jsou přihlášeni k síti najednou a dokáži zároveň přijímat hovory.

Tento telefon ale asi ničím jiným nenadchne, sice má docela vysokou výdrž baterie, slot pro paměťové karty microSD, přičemž 128 MB karta je v balení, ale třeba fotoaparát telefonu je spíše obrázkovač s 1.3 MPiX a z datových technologií je obsaženo “pouze” GPRS. Vzhled telefonu je velice konzervativní bez módních výstřelků, což považuji za plus, ale že je telefon konstrukce “V”, to považuji za mínus.

Displej má rozlišení 176 na 220 bodů a 262 tisíc barev, vedlejší displej je jakýsi proužek typu OLED se stavovými ikonami. Mivvy dokáže pracovat s jakoukoli SIM kartou od jakéhokoli operátora a telefon na displeji ukazuje pro každou SIM její signál, telefon má také dvě tlačítka pro zvednutí hovoru (jedno pro první SIM, druhé pro druhou SIM). Hlavní (primární) SIM karta se vkládá pod baterii, druhá (sekundární) SIM má místo na boku. Jinak je vždy všechno pro každou SIM kartu označeno, aby nedošlo k záměně, například při posílání zprávy si vyberete, jaká SIM má zprávu poslat, nebo v telefonním seznamu máte u jména napsáno uložení na té, či oné SIM (samozřejmě i samotný telefon má paměť - 1000 kontaktů). Ale je tu jedna výjimka a to při MMS a datových přenosech, kdy s MMS a datovými přenosy umí pracovat pouze primární SIM karta.

Samozřejmostí je i možnost vypnout jednu SIM kartu. Mivvy Dual obsahuje i emailový klient. Telefon dále umí přehrávat MP3, má diktafon, hlasité handsfree, rádio a kalendář (měsíční náhled). Telefon se dá k PC připojit přes USB kabel, který telefon i dobíjí a je zde i podpora USB Mass Storage (chování se jako pevný disk).

Cena tohoto přístroje se pohybuje od 6 200 Kč do 7 400 Kč. Mivvy Dual by asi bez přítomnosti možnosti používání dvou SIM karet najednou upadl do zapomnění, protože kromě této funkce je to velice obyčejný telefon, ale díky této funkci je to průkopník a bude to vždy ten první, co to měl.

Tento příspěvek byl poslán: Pondělí, 8. 10. 2007 v 21.42 a je uložen pod Mobilní koutek. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

Napište komentář