Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Sweet Home 3D - domeček jako ze škatulky

Úterý 23. Říjen 2007

Dnes jsem čirou náhodou našel takový hezký prográmek, se kterým si můžete navrhnout půdorys a složení bytu či domu. Tento program se jmenuje Sweet Home 3D. Program je zdarma. Do programu vkládáte objekty pomocí 2D zobrazení, ale můžete mít najednou spuštěno i 3D zobrazení a 3D buď pohled zeshora na celý byt, anebo přímo z pohledu osoby, která v bytě jakoby stojí.

V tomto programu si můžete navrhnout umístění zdí bytu, jejich délku, šířku a dokonce barvu, takže nebudete mít pouze bílé zdi. Z nábytku a zařízení toho sice v programu standardně moc není, ale na běžný byt to dostačuje a jsou i stránky s jinými modely, ale je také problém, že i některé lepší modely se musí zaplatit.

Tento program mě velice potěšil a jako první jsem se pokoušel sestavit náš byt, sice mi úplně pro vše nábytek v programu nestačil, ale přibližný půdorys bytu se mi povedl a řekl bych, že by se tento program docela dobře dal využít, kromě tedy pracovních možností, pro nějaký předběžný vzhled vašeho bytu například při stěhování. Nemuseli byste tedy “čachrovat” s nábytkem, či dělat nějaké nákresy, ale pečlivě byste si sestavili přesné půdorysy a změřili rozměrově váš nábytek, se kterým chcete hýbat a zadali byste to do programu.

Zde pár odkazů:
Odkaz na Stahuj.cz

Oficiální web: sweethome3d.sourceforge.net (v odkaze Downloads naleznete odkazy ke stažení programu - pro Windows, Mac i Linux; v položce 3D Downloads naleznete pár objektů ke stažení, ale úplně dole máte odkazy na ostatní stránky s 3D objekty i placenými. Program by měl spolupracovat s modely formátu OBJ, LWS či 3DS.)

Tento příspěvek byl poslán: Úterý, 23. 10. 2007 v 17.29 a je uložen pod Programy. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

2 komentáře/ů o “Sweet Home 3D - domeček jako ze škatulky”

  1. KAREL říká:

    je k tomuto programu také čeština

  2. admin říká:

    Teď si nejsem jistý, zda byl program česky i když jsem ho testoval, ale momentálně je program přístupný i v češtině ke stažení z oficiálního webu. Pokud tedy váš komentář byl směřován jako otázka, pokud byl myšlen jen jako oznamovací věta, děkuji za upozornění.

    http://sweethome3d.sourceforge.net/cs/index.html

Napište komentář