Antiwarez

Tento web se věnuje zamyšlením nad Warezem (zda je opravdu výhoda mít stažené hry atd.), ale věnuje se také programům zdarma, internetu, možná autům.

Asus Eee - jeden z prvních levných notebooků

Čtvrtek 1. Listopad 2007

Na začátku listopadu se, zatím v Americe či Velké Británii, objevil ke koupi velice malý a levný notebook od značky Asus. Jde o notebook Asus Eee 4G. Název Eee pochází z větného spojení “Easy to learn, easy to work and easy to play.

Procesor tohoto notebooku je Celeron M ULV taktovaný na 900 Mhz, nemá pevný disk, ale flash paměť o velikosti 4 GB a operační paměť je typu DDR2 a frekvence činí 512 Mhz. Rozměry tohoto přístroje jsou přibližně 22,5 cm na 16,5 cm na 3,5 cm a jeho hmotnost by neměla přesáhnout 1 kg, pohybuje se kolem 0,9 kg. Displej je velice malý a to 7 palců úhlopříčka (kolem 17,8 cm) s použitelným rozlišením 800 na 640 bodů. Eee ovšem obsahuje tři USB porty verze 2.0 a můžete se pomocí tohoto notebooku připojit přes Wi-fi rozhraní verze 802.11g.

První verze Asus Eee potěší především linuxové uživatele, protože jsou první verze osazeny operačním systémem Xandros Linux, ovšem počítá se do budoucna i s Windows XP. Notebook by měl vydržet “na příjmu” kolem 3,5 hodiny. Notebook Asus Eee existuje i ve více cenových variantách než jen 4G a to například i 2G nebo 8G, avšak verze 4G se pohybuje cenově v obchodech Velké Británie kolem 187 liber, což je při dnešním kurzu libry ku českým korunám asi 7 300 Kč (kurz: 1£ = 39 Kč).

Oficiální web: eeepc.asus.com

Tento příspěvek byl poslán: Čtvrtek, 1. 11. 2007 v 18.22 a je uložen pod Hardware a jiná technika. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Můžete napsat komentář, nebo sem poslat zpětný odkaz ze své vlastní stránky.

2 komentáře/ů o “Asus Eee - jeden z prvních levných notebooků”

  1. Andre říká:

    Moc pěkná hračka, ale budeš potřebovat více penět, než 7300. Počítám, že bude tak za 10 000Kč.

  2. admin říká:

    Možná máš pravdu. Mimojiné tam máš chybu penět=peněz. Asi jsi moc spěchal na psaní komentáře. Jinak jsem ve článku nic nepsal o ceně v ČR, či o nějaké přepravě do ČR.

Napište komentář